8 módszer a kapcsolatok áthelyezésére jóról nagyra

Fotó: Diego az Unsplash-en

Három hónappal ezelőtt apámat és én egy közép-amerikai szállodában tartottuk fel, és arra vártak, hogy vallomást tegyek egy évtizedes bírósági csata kapcsán.

A szar kávéscsésze és a nyolc év alatt a Sportközpontban tapasztalt első ízlésem között apám és én körül ültünk és beszélgettünk az életről, és hogy mit jelent jó élni.

Mint a legtöbb ember, aki már sokat látott és jobban érezte magát, amikor ideje volt beszélni arról, ami igazán fontos, apám egy szót mondott: „Emberek”.

Amikor apám lehunja a szemét, és visszatekint az élet legjobb időire, az egyetlen dolog, ami következetes, az az, hogy soha nem volt egyedül.

Egy átlagos naplemente, amelyet átlag feletti emberek vesznek körül, gyönyörű.

Apám szerint az egyetlen fontos munka, hogy mindenkit jobban hagyjon, mint amennyit megtalálta, és az alábbiakban nyolc módszer található meg.

A inspiráció legjobb módja az inspiráció

Internet úr szeret kiáltani a hála gyakorlásának előnyeit a 8 dolog listáján, amelyeket 8:00 előtt meg kell tennie, hogy sikeres legyen. Ugyanakkor ne merüljön annyira bele, hogy hálás vagy másoknak, és átugorja az időt arra, hogy megtudja, mit tehet, mások hálásak lesznek érted.

Tapasztalataim szerint a legjobb módja annak, hogy világossá váljanak ezen a téren, ha átveszem Jim Rohn által híressé tett mondatot: „Te vagy az öt ember átlaga, akikkel a legtöbb időt töltötted”, és a fejére tedd az állítást.

Ahelyett, hogy kiírná azokat az embereket, akik inspirálnak, vegye ki a ceruzát, és írja le azoknak a nevét, akik szeretnék mondani a nevét, ha ugyanazon hipotetikus jelentésben jelenik meg, és munkába áll.

Mindig kíváncsi

A fent említett apámmal folytatott beszélgetés során elmondott valamit, amire még mindig gondolok.

Amikor az öregedés valóságáról beszélt, azt mondta: "Az öregedés legszomorúbb része az, ha látjuk, milyen intellektuálisan halott volt néhány régi barátom."

- Szellemileg halott.

Egy szomorúbb mondat, hogy nem létezem.

Ha nagyszerű kapcsolatokra van szüksége, akkor tovább kell tanulnia. Ha nagyszerű kapcsolatokat szeretne, akkor meg kell osztania egymással. Ha nagyszerű kapcsolatokat szeretne kapni, akkor tovább kell felfedeznie.

Röviden: ha nagyszerű kapcsolatokat akarunk, akkor intellektuálisan életben kell maradniuk.

Minden beszélgetés után jegyzeteket készíthet

A legjobb kapcsolatokkal rendelkezők mindenekelőtt a hallgatást részesítik előnyben.

Azért teszik ezt, mert megértik, hogy lehetetlen „hozzáadott értéket” létrehozni, ha először nem tudják megfelelően meghatározni, hogy az azt körülvevő emberek mit értékeznek.

Az egyik nagyon könnyű harminc másodperces trükk ennek megvalósításához az, hogy minden egyes interakció után azonnal felírja három megtanult dolgot. Ez segít abban, hogy megszokja a részletek azonosítását, mi okozza az érdekli az embereket, és akik mosolyognak, miközben követni tudja, mi történik az életükben.

Az emberek időt szeretnének tölteni olyan emberekkel, akikben bíznak, és semmi sem építi fel a bizalmat gyorsabban, mint a szavak: „A legutóbbi alkalommal, amikor beszélgettünk, megemlítetted a NaNa Marks-okat, hogy vannak egészségügyi problémái. Hogyan csinálja?"

A kapcsolatok a nyomon követés során alakulnak ki.

Érdemes megjegyezni, hogy valami újat észlel valakiben

A kapcsolatok egyik legcsendesebb, de ártalmas gyilkosa a stagnálás.

Az idő múlásával olyan kényelmessé válunk a körülöttünk lévő emberekkel, hogy elmulasztjuk megtenni a lépéseket annak érdekében, hogy láttak érezzék őket.

Saját kapcsolataimmal, amelyek kudarcot valltak, nem az a tény, hogy az emberek megálltak a változáson, hanem a kapcsolatok, hanem inkább az, hogy abbahagytam a keresést.

Röviden: lusta lettem, és magától értetődőnek vettem őket.

Egy nagyon egyszerű módja annak, hogy megbizonyosodjon arról, hogy ez nem történik meg, az, ha proaktív módon felismerjük valami újat az életükben és elismerjük azt. Annyira egyszerű lehet, mint egy új fodrász kiegészítése vagy egy prezentáció felkérése, amelyet féltek adni.

„Csináld, amit tettél egy kapcsolat kezdetén, és nem lesz vége.” - Tony Robbins

Kérdezze meg az embereket, hogy mit gondolnak, ahelyett, hogy elmondanák nekik, hogy mit gondol

Azok a karakterjellemzők, amelyek mindegyikünket különlegessé teszik, akkor értéktelenek, ha nem veszünk időt arra, hogy megtanuljuk, hogyan kötik össze minket jobban másokkal.

A legerősebb kapcsolatban álló emberek megértik ezt. Ennek eredményeként arra koncentrálnak, hogy megkérdezzék másoktól, mit gondolnak és hallgassanak meg, ahelyett, hogy mindenkinek elmondanák, mit gondolnak.

A kapcsolatok a kapcsolatokhoz fordulnak, amikor a közös értékeket azonosítják. Ez soha nem történhet meg azzal, hogy egy beszélgetés uralkodik. Ez azonban akkor fordulhat elő, ha a beszélgetéseket oly módon vezetik, hogy az Önt körülvevő emberek kifejezzék, amit állnak, és azt érezzék, hogy hallják a hangjukat.

Proaktív módon csatlakoztassa az embereket:

Néhány hónappal ezelőtt felvettem a kapcsolatot Christopher D. Connors-szal, hogy hangot adhassak cikkeinek. Amikor becsomagoltuk, a következő szavakkal fejeződött be: „Ha van valaki a hálózatomban, akivel szeretnél találkozni, ne habozzon felkeresni, és azonnal kapcsolatba lépök Önnel.”

Mivel minden héten Chris-szel beszélek, szokásom, hogy a platformon valakit mások felé keressek, akiket csodáltam (gondolkodj bele, önmagában ez az új szokás többet tett a kapcsolataim számára, mint bármi más). Bár a beszélgetések és a személyiségek különböznek, a közös következetes téma az, hogy mindegyik a fenti sor Chris-től való eltérésével zárult le.

Ha valaha azon tűnődsz, miért tűnik a siker hihetetlen sebességgel egyeseknek, ennek oka. Felismerik, hogy sikerük azon múlik, mennyire sikeresek másokra, és ennek nagy része a hálózat proaktív megosztása.

Ne próbáljon megválaszolni mindenki más problémáit:

Amikor a legjobb barátaim anyám két évvel ezelőtt elhunyt, elmondta, mennyire nagyra értékeli, amikor az emberek egyszerűen csak neki vannak.

Sokáig tartott ahhoz, hogy megnyitja, de amikor megtette, nem az emberek kínáltak megoldásokat, vagy azt mondták neki, hogy tudják, hogyan érzi magát. Éppen ellenkezőleg. Az emberekkel hagyták, hogy beszéljen - amikor azt mondta nekik, hogy beszélnie kell.

Valódi hatalom van a tanulásban, amikor be kell zárni. Azok az emberek, akik viszonyukról jóról nagyra haladnak, megértik ezt és tudják, hogy néha a legjobb dolog mondani, hogy semmi sem.

Vigyázz magadra:

Utálom a futást. Én azonban minden nap futok, és az ok egyszerű. Miután ezt megtettem, még inkább bókot adok a feleségemnek, először arra kérem a gyerekeimet, hogy játsszanak, és proaktívan hívlak embereket, és ellenőrizzem őket.

Röviden: amikor vigyázok magamra, jobban bánok az emberekkel, és szívesen fogadnék téged is.

Legyen kíváncsi.

Köszönjük, hogy elolvasta, megosztotta és követte! :)

Tetszik ez a cikk? Nézze meg a mikethompsonblog.com webhelyet további cikkekkel, kreatív forrásokkal és egyebekkel kapcsolatban.