8 tipp, hogyan lehet többet írni 2020-ban

Néhány gyakorlati ötlet a hatékonyabb tartalom előállításához az új évben.

Fotó: fotografierende / Pexels / Pexel licenc

Emelje fel a kezét, ha a „több írni” állandóan szerepel az újévi határozatok listájában. Emelje fel kezét, ha nem biztos abban, hogy megtartotta-e ezt a felbontást. Vagy ha biztos benne, hogy szerencsétlenül kudarcot vallott. Most már leteheti a kezét.

Azok számára, akik szeretnek írni, az újév új alkalom a további írásra. De ugyanolyan fájdalmas emlékeztetõ lehet egy másik évre, amikor elvonultak az írások annyira, amennyit szeretnénk. De ebben az évben más lesz, igaz?

Teljesen akkor lehet, ha megvan a megfelelő szintű fókusz és elszántság. Ezenkívül el kell olvasnia az egész cikket. Nem fogalom meg a szabályokat - csak tudom, hogy ezek egyike.

Ha izgatottá válik a 2020-ra tartó lehetőség, vagy kétségbeesetten keres valamilyen írási tanácsot, felsoroltam a legjobb írási tanácsaimat az induláshoz. Mert saját céljaim vannak, hogy elérjem.

1. Tegye szokássá

A legjobb újévi megoldások azok a szokások, amelyek egész évben és még azon túl is ragaszkodnak hozzád. A jó szokásokat azonban sokkal nehezebb kiépíteni, mint a rosszokat. (Menni az edzőterembe? Februárig bezárni. Minden nap süteményt eszik? Ezt szeptemberig tudom tartani.)

De nem kétséges, hogy a szokásos írás a legjobb módja annak, hogy többet csináljunk és jobban megismerjük. Ez egyszerűen érthető, de nehéz végrehajtani. A szokás utolsó megőrzésének legjobb módja az, ha kicsivel indul és onnan épít.

Először legalább hetente egyszer vagy kétszer írjon. Miután ezt egy hónapig elvégezte, adjon hozzá hetente harmadik alkalommal is. Ha már ennél is gyakrabban írsz, próbálkozzon egyszerre hosszabb szakaszokat írni. Vagy sajátos rituálék elvégzése az írási rutinhoz.

2. Állítsa be a szó célját

Mindannyian akarunk írni jó. Ööö, jól értem. Mindannyian jól akarunk írni, igaz?

De néha a legjobb módszer a jobb íráshoz, ha egyszerűen csak többet írnak. A mennyiség hozzájárul a minőség eléréséhez. Mert gyakorol az írást, és megtanulja, hogyan kell nem csinálni.

Ez azt jelenti, hogy meg kell határozni a szószám célokat, és rendszeresen kell elérni ezeket a célokat. Az írási szokásainak alapján minden hónapra, minden héten, vagy minden nap beállíthatja a szócélokat. Ez nem csak azt jelenti, hogy hány szót tett közzé. Ez azt jelentheti, hogy hány szót tettek papírra.

Vagy ha kézzel ír, és nem akarja, hogy minden idejét minden szó számlálására töltse, akkor lehet, hogy célja van az oldalszámlálás. A lényeg egy cél kitűzése és annak ellenőrzése, hogy milyen gyakran érik el azt.

3. Csatlakozzon egy írócsoporthoz

2019-ben tettem valamit, ami megváltoztatta az írásmódomat. Csatlakoztam egy tényleges írócsoporthoz. Csak három ülésen vettem részt az év későbbi szakaszában. De ez már elősegítette az írási gyakoriságomat, ezért azt tervezem, hogy 2020-ban továbbra is részt veszek az üléseken.

Egy csoporttal való írás megkönnyíti a dolgát, mert kitűzte magát más írókkal. Ijesztő, legalább egy olyan intravertus számára, mint én. Sokkal könnyebb egyszerűen otthon egyedül ülni és írni. De pontosan ezért érdekli az ideje egy belépés egy írócsoportba.

Ha más írók vannak körülötte, megkönnyíti az írást, mert látja, hogy mások ugyanolyan küzdelmet szenvednek, mint te. És vannak olyan emberek, akik elszámoltathatók téged a céljaik eléréséért. Csoportot keres? A MeetUp segítségével egy csoportot találtam nekem.

4. Írjon új formátumot

Könnyű beragadni egy író blokkjába. Mindannyian ott voltunk, és tudjuk, hogy milyen frusztráló lehet. El tudja halasztani az írást, de ez nem feltétlenül ír többet. Megpróbálhatsz átírni a blokkon, de ez olyan, mintha egy fejét egy téglafalhoz vernék.

Mi lenne az írás másképp? A megközelítés megváltoztatásához szükség lehet a blokk megkerülésére és a lendület újbóli megtalálására.

Ez azt jelentheti, hogy új műfajban írunk. A fantasztikus írás helyett próbáljon ki egy rövid, nem szakirodalmi esszét vagy gondolatanyagot - vagy fordítva. Ez azt is jelentheti, hogy fizikailag új módon írunk. Ha általában mindent ír be a számítógépre, akkor miért nem írsz hosszan a notebookba a változás érdekében?

5. Olvassa tovább

Az egyik legjobb módja annak, hogy jobban megértsék az írást, ha másoktól nagyszerű tapasztalatokat szereznek. És ez sokat olvas. Ez nyilvánvalóan eltart egy kis időt, amit írsz. De jobb eredményt kell adnia, és megakadályozhatja az elakadást.

Mit kell olvasnod? Bármi és minden. Személy szerint mindent elolvastam, amire rá tudok jutni, és van ideje fogyasztani. Ide tartoznak regények, irodalmi könyvek, grafikus regények, újságok, blogok és egyebek.

Ha komoly író vagy, valószínűleg lelkes olvasó is. De ügyeljen arra, hogy e két dologra párhuzamosan gondolkozzon. Hogyan javíthatja az olvasása az írását? Elolvasta egy könyvet az írásról? Vagy olvassa el valami hasonlót ahhoz, amit ír? Mi a helyzet mindkettővel?

6. Távolítsa el a figyelmet

A figyelemelterelés világában élünk. Gyors: nézze meg ezt a videót. Látod, milyen könnyű volt elvonni téged? (Legyen őszinte. Kattintson a linkre?) Az írás időt és összpontosítást igényel - ami egyre nehezebb és nehezebb.

Tehát, amikor építi az írási szokását, győződjön meg arról, hogy talál időt és helyet, amely mentes a figyelmektől. Vagy olyan szabadon, amennyire csak emberileg lehetséges. Korai ébredés, hogy elkerülje mások életét. Ülj egy csendes szobában, amely távol van a zajtól. Kapcsolja ki a felesleges elektronikus eszközöket.

Ez nehezebb lehet, ha az internetet írja. Például, legtöbbször a Google Dokumentumokban írok. Ez csak fegyelmet igényel, hogy egy tucat lapot ne nyisson meg a böngészőmben a multitaszk érdekében. Szerencsére tucatnyi minimális, figyelmetlenségmentes online írási eszköz közül választhat.

7. Írja le ötleteit

A nagyszerű írók szinte mindig írnak. Még akkor is, amikor még nem vesznek részt komoly írási ülésen, eldobják az ötleteket és a jegyzeteket. Már korán megtanultam, hogy mindig van toll és papír a közelben - vagy legalábbis a telefonom egy jegyzetfüzettel.

A következő könyv vagy blogbejegyzés nagyszerű ötletei akkor fognak elérni, amikor a legkevésbé számítják rá. Szóval készen kell állnia arra, hogy elfogja. Nem számíthat arra, hogy a legjobb ötleteid egy írásos munkamenet közepén merülnek fel veled. Mert súlyosan csalódni fogsz.

Valójában az írási üléseidnek nem igazán kellene új ötletekkel járniuk. Ebben az esetben az idő nagy részét álmodozással töltötte, ahelyett, hogy írna. Az írási idejét inkább arra kell fordítania, hogy szavakkal öltse azokat az ötleteket, amelyekkel máshol felmerült.

8. Ne feledje, miért írsz

Amint Simon Sinek elmondja, a legjobb vezetők (és írók) másokat inspirálnak azzal, hogy miért kezdik. Más szavakkal, találja meg a legfontosabb okát, hogy miért csinálja, amit csinál, és közölje ezt világosan. Ez igaz az üzleti vállalkozásokra és az írásra.

Miért írsz? Egy vállalkozás támogatására vagy merész ötletek kifejezésére szolgál? Lehet, hogy mások szórakoztatására vagy józanul tartására ír. Valószínűleg ezek a dolgok valamilyen kombinációja és még sok más. Bármi is legyen az oka, tartsa szem előtt tartva az írásakor.

Emlékezve arra, hogy miért tartja a figyelmét arra, ami a legfontosabb. Ez könnyebbé teszi, hogy több dolgot gondoljunk az írásra. És mindent megtesz hatékonyabbá.

Milyen írásbeli céljaid vannak ebben az évben?