7 tipp a saját podcast elindításához

Felvétel Mic (készítette Kelly Sikkema az Unsplash segítségével)

Ha ezt olvassa, akkor valószínűleg azon gondolkodik, hogyan kezdje el saját podcastját. Nos, szerencsére itt vagyok, hogy 7 tippet mutassam meg neked, hogyan kell elindítani a sajátját, és mi segített nekem elindulni a podcastommal!

az első lépés: válasszon egy témát, amelyet szeretsz.

Ez először valószínűleg egyenesen előre halad, azonban lehet, hogy rengeteg témája van, amelyek megragadják az érdeklődését. Próbáljon összeállítani 10 olyan témát, amelyet szeretsz, és hajlamos sokat beszélni közeli barátaival, családjával vagy munkatársaival.

Ha már van 10 listája, akkor kezdje szűrni 5-re.

Ez sokkal könnyebbé teszi a csatolást arra a témára, amelyet a podcastjára választ.

Miután megválasztotta az egyik témát, készen áll arra, hogy elindítsa a podcast előállításának és terjesztésének a végrehajtását!

A második lépés: formázza meg a show-t.

A legfontosabb kérdések, amelyeket meg kell válaszolni: 1) leszek-e vendégeim a show-n? és 2) meddig szeretném, ha a műsorom lenne?

Ez a 2 kérdés fontos a műsor felépítésének meghatározásához és a következetesség biztosításához.

Íme néhány előnye és hátránya a fentiek bármelyikének végrehajtásához.

profik vendégek fogadására:

1. Sok embernek van lehetősége arra, hogy a közösségi médián keresztül elérje az Ön által választott témát.
  2. A terjesztés során kihasználhatja a közönséget és növekedhet a vendégein keresztül.
  3. Mindig jó új emberekkel és új vendégekkel találkozni. Ez lehetővé teszi a hálózat bővítését és valódi kapcsolatok kiépítését.

hátrányai a vendégek:

1. Ezek az epizódok általában hosszabbak. Ezek általában 30–45 perc között tartanak. Ha az embereknek ilyen rövid figyelmeztetési ideje van, előfordulhat, hogy nem kap nagy eredményeket.
  2. Néhány vendég nem jelenik meg. Lehet, hogy rossz kommunikációval kell foglalkoznia, és meg kell várnia a vendégeket. De mivel empatikus ember, megérted, hogy az élet történik.

Az alábbiakban bemutatjuk a rövid show-k előnyeit és hátrányait a hosszabb show-khoz képest:

rövid epizódok előnyei:

1. Lehetséges, hogy rövidebb epizódokkal jobban felhívja a figyelmet. Az emberek inkább hajlamosak hallgatni az 5–8 perces epizódokat, mint egy 45 perces interjú.
  2. Rövidebb epizódok esetén a felvétel, szerkesztés és terjesztés ideje sokkal könnyebb. Ez azt jelenti, hogy sokkal gyorsabban feltöltheti az összes tartalmát.

rövid epizódok hátrányai:

1. Problémái lehetnek a közönség növelésében. Interjúk készítésekor általában felhasználhatja a vendégek közönségét.
  2. Nincs elegendő hely a tartalom más formátumra történő formázásához. Például 45 perces interjút készíthet, és felbonthatja azt 3 1 perces klipre IG-re, 1 5 perces klipre „kiemelésként” a YouTube-on vagy az IGTV-n, és további idézetekkel rendelkezik, amelyeket feltölthet a Twitterbe és a Facebookba.

Mint láthatja, formázhatja a show-t, ahogy tetszik. Mindkét választásnak határozottan van néhány előnye, ám ettől függetlenül soha ne érezzük, hogy nem lehet megváltoztatni a formátumot, vagy akár kibővíteni a különböző formátumokat.

Ez csak egy jó módja annak, hogy kiváló tartalommal jussunk ki a kapukból.

a harmadik lépés: nyomja meg a felvétel gombot!

Készen állsz, hogy elérje a felvétel gombot!

Számomra ez volt a legnehezebb, csak azért, mert nem volt saját felszerelésem. Mennyire őrült? Podcast elindítását akartam, és még a felszerelésem sem volt!

De ezért indítottam el saját podcastot; Példaként szerettem volna lenni, bár bár talán nem volt jó tervem, kitalálom az út mentén.

Szerencsére jó barátom engedte meg, hogy a kameráját és a mikrofonját elindítsam!

Egy másik kérdés az volt, hogy nincs helyem felvételhez.

AZTA! Miért indítottam ezt?

Még egyszer megkérdeztem a fodrászomat, aki történetesen a társigazda, hogy felhasználhatjuk-e a fodrászatot a show elkészítésére. Azt mondta természetesen!

Körülbelül 13 feltöltött podcast epizódunk van, és az első nap óta, körülbelül 5 hónappal ezelőtt, nagyon jól sikerült. Megtanultunk új módszereket a jó szögek, a jobb hangminőség és még több kamera rögzítésére!

Ne félj kérdezni. Szeretném látni, hogy ma elindulsz!

a negyedik lépés: a tartalom szerkesztése.

Itt teljes kreatív irányítással rendelkezik a tartalom szerkesztésének elosztásához.

Mac felhasználó vagyok, így az iMovie-val kezdtem. Hogy őszinte legyek, ez a szoftver kezdi a munkát. Meglehetősen egyszerű a klipek vágása és a hang igazítása. Ha Mac felhasználó, és nincs elegendő tapasztalata a szoftverek szerkesztésében, ez egy remek hely a kezdéshez.

Tudtam külön-külön letölteni a videót és a hangot az iMovie-n, hogy így terjeszthessem a YouTube-ra és az összes audioplatformra.

Miután megismerte a szerkesztést, feltétlenül frissíthet olyan szoftverekre, mint az Adobe Premiere Pro vagy a Final Cut Pro. Ironikus módon az Adobe kreatív felhőjét csak azért használom, mert volt egy olyan osztályom a főiskolán, amelyben szükségük volt az Adobe After Effects használatára. Arra gondoltam, hogy inkább ragaszkodom ehhez, mint a Final Cut Pro tanulásához.

Ez ismét a tanulási folyamat része. A következetességgel és az elszántsággal köteles kibővíteni szerkesztési képességeit.

ötödik lépés: terjessze a podcastot.

Miután elkészítette az összes szerkesztett tartalmat, ideje terjeszteni!

A YouTube a videotartalmaim feltöltésére szolgál. Ha még nem rendelkezik YouTube-fiókkal, akkor könnyen beállíthatja azt, miután meglátogatta a webhelyét.

Készítettem egy podcast csatornát ahelyett, hogy személyesen használnám szervezeti célokra. Bár úgy gondolom, hogy ez nem volt a legjobb lépés, csak ragaszkodtam hozzá. Lehet, hogy ragaszkodnom kellett volna a személyeshez, és csak podcast-lejátszási listát kellett volna létrehoznom, mivel egy kicsi követésem volt.

Ami az audiót illeti, szeretem használni az Anchor.fm fájlt. Ismét a fiók létrehozása könnyű. A hozzáférés után feltölthet .mp3, .wav, .m4a vagy .mpg fájlt, feltéve hogy kevesebb, mint 250 MB.

Miután feltöltötte a hangot, felkérést kap arra, hogy adjon neki címet és leírást. A lehető legkreatívabb lehet, amikor felépíti a podcast márkáját, de koncentrálhat az egyszerűségre és a tiszta kulcsszavak használatára is.

Ha már készen állsz, elérheti a közzététel gombot.

Nem is említve, hogy az Anchor elvégzi az összes munkát az Ön számára, és feltölti podcastját az összes nagyobb platformra, például az Apple, a Spotify, a Google és a Spreaker!

MILYEN CSODÁLATOS!

a hatodik lépés: hallgassa meg közönségét.

Lehet, hogy megkapja a jelenlegi következő dallamát, és visszajelzést adhat neked.

Alkotóként és tartalom-előállítóként nyitottnak kell lennie, és tisztelettel kell elfogadnia a visszajelzéseket.

Talán a közönség több interjút akar látni. Talán jobban szeretik a rövid klipeket. Ez jó mérőszám, amelyet figyelembe kell venni a fejlődés során.

A közönség elmondja neked, mit akar hallani.

Nyilvánvaló, hogy ragaszkodni fog a saját tervéhez és a show témájához, de legalább beszámol arról, hogy mit szereznek az emberek.

Ez őszintén a legjobb rész. Itt történik a növekedés!

a hetedik lépés: FUNE!

Ez nem igazán egy lépés, hanem csak emlékeztető a szórakozásra!

A podcast létrehozása és előállítása nagyon szórakoztató. El kell beszélnie arról, amit szeretsz, új emberekkel találkozik, és kibővítenie kell a kreativitását.

Ne ragadjon bele a nézetekbe vagy hasonlókba. Összpontosítson a nagyszerű beszélgetések és kapcsolatok létrehozására, és figyelje, hogy kertje virágzik!

Alig várom, hogy STRIVÁLJON és cselekedj!

Egészségére,

Luis A Fausto