7 a legjobb tippek arról, hogyan lehet nagyszerű mesemondó

Az inspiráció nem szeretetből származik.

Fotó: Robert Collins

A nem szeretet fontos.

Sokan úgy vélik, hogy a mesemondás tehetség. A csendes én magabiztosan hiszi, hogy ez készség. Így legyőztem a tehetség mítoszát - sok saját kedvelésem és tapasztalataim alapján.

1) Unatkozol olvasni a nyilvánvalót. Ossza meg a lényeget, hagyja, hogy a közönség csatlakozzon, levezetje és felfalja. Ne végezze el az összes munkát.

Elsősorban vizuális tanulók vagyok - mindig is tetszett a filmek mozgása. Az első jelenet a konyhában van, a következő jelenet a nappaliban található. A konyha és a nappali közötti sétát hallgatólagosan feltételezik. A filmek azon finomságaiban, a jelenetről a helyre mozogva, a legnagyobb vonzeretemmel - a közönség iránti tisztelettel - találtam rá.

A legjobb módja az érzés leírására - megbízhatóan kitalálhatja anélkül, hogy mikrotanulmányozná. Filmnézőként élvezem ezt az érzést, és bevezettem a történetek megosztására. Nagyon örültem az áramlás ropogóságának.

2) Unatkozik az ötletes pózok. Nos, tartsa be a kormányállásban - az Ön tapasztalata.

Warren Buffet beruház arra, amit tud. Mivel a világ egyik saját készítésű leggazdagabb embere, akinek az elnöki kitüntetési kitüntetése van a csomagtartáshoz - nagyon jól teljesítette magát.

Ossza meg tudását, és soha nem kell másodszor kitalálnia magát, mint egy 27 éves, egy önfotóval az összes üzenethez, amely az egész életen át tartó gyöngyről prédikál.

3) Élvezi a csendet. Megduplázni. Hagyja, hogy a csend maradjon.

Ezt kivágtam a nagymamámtól.

Amikor általános iskolába jártam, a nagymamám (apám anyja) néhány történetet megosztott az istállójából. Rituálánk nagyon kiszámítható volt - a padlószőnyegen ült (tamil szó pai), keresztezett lábakkal. Kötelezetten és komolyan követtem a példát. Itt van az egyik drágakő, amelyet a szívembe gravíroztak - egy fiatalember, felesége és óvodás fia élt a városban. Apja törékeny lett, ezért velük együtt jött. A napok előrehaladtával az öreg törött néhány lemezt. A fiatalember bosszantott, ezért kapott apjának az apját. A család többi tagja a díszes tányérjaiból evett.

Egy nap észrevette, hogy (óvodáskorú) fia megpróbálta megvágni a fát. A kíváncsiság és a büszkeség árnyékában lekérdezte: - Mit csinálsz? folytatta ácsát. A fiatalembernek nem tetszett az a gondolat, hogy egy tálban szolgálják fel, mint egy koldus. Kihúzta azt a fa tálat, amelyet apjának adott. Attól a naptól kezdve az egész család hagyományos tányérokkal evett. Gondoskodott arról, hogy apja az asztal végén üljön - mindennapi.

Ezzel a nagymamám védjegy stílusában hagyja, hogy a történet elhúzódjon - nincs erkölcs, nincs tanács.

És ez ragaszkodott hozzám.

4) El tudod képzelni a fejedben dolgokat - ahogyan történtek. Mondd úgy, ahogy látod.

Itt van egy életemből.

7. osztályban voltam. A könnyek visszatartása herceg erőfeszítés volt. Nem emlékszem, amit pontosan mondott az angol tanár. Csak emlékszem - a piros körök az angol papíromban és az, hogy a jó szándékú szavai hogyan átszúrta a szívemet. Ahogy hátradőlt az ülésemre, lefeküdt a fejem, és a rövid nadrágomra bámult, megesküdtem, hogy soha nem hagyom, hogy megismétlődik. Nem próbálkozás hiánya miatt az angol nem volt az én erősségem. Új taktikára volt szükségem.

5) Fél a monotonól. Használd a kezed. Vigyázz a varázslat kibontakozására.

Amikor szavakkal küzdenek, nem próbálok erősen. Megmozdítom a kezem, és megpróbálom kifejezni, amit mondani akarok - beszéd vagy írás. Mágikus kapcsolat van az agyval. Próbáld ki. Nyilvánvalóan nem én vagyok az egyetlen - Maria Montessori nevelő kutatásának középpontjában áll.

Elvonulásom, mindannyiunkban még mindig van óvodás.

6) A váratlan befejezés nagy történetek. Emlékezz rájuk. A vártnak mondása szintén szórakoztató. Kifelé és nézd meg. Meg fog lepődni.

A Rapport olyan dolgokra épül, amelyekkel összekapcsolódhat, nem olyan dolgokra, amelyek másokkal bűvölik a varázslódat.

7) Mondja el, nézze meg a reakciót, finomítsa és ismételje meg másokkal.

Ne tegye ezt gyakran a házastársa körül. Ez fáraszthatja őket - kivéve, ha imádják téged a történetmesélő karajokért.

Mindezek között a mesemondás a talentum mítoszon túlmutató készség. A történetem teljes bizonyítékkal rendelkezik - az unalmas csendes bizalom bizonnyal arra, hogy történetekkel animálja.

Remélem talált valami váratlant és hasznosat gondolkodni.

Karthik Rajan