6 út, hogy abszolút tökéletesen szopj vezetőként

https://unsplash.com/@sharonmccutcheon
Nem könnyű jó vezető lenni. De nagyon könnyű rá szopni ...

Ezt a posztot egy „vezető” ihlette, tudom, aki őszintén szólva szar. Az ironikus, hogy azt gondolják, hogy NAGY vezető. Ez nem csak ironikus, hanem szomorú is a jelenleg visszaélés alatt álló kifejezés további visszaélésére.

A valódi átláthatóság szellemében és a nyilvánvaló kijelentéséért ez a személyes véleményem. Úgy gondolom azonban, hogy képes vagyok megítélni a vezetői stílusokat, jellemzőket és tulajdonságokat. Minősítésem három fő oka:

1. Több mint 30 éve vagyok vezető
  2. Szoptam, hogy magam vezetõ vagyok (néhányan azt állíthatják, hogy még mindig szopok!)
  3. Pályafutásom során közvetlenül és közvetetten dolgoztam és tucatnyi Vezetőnél dolgoztam

Azt hiszem, ösztönösen tudom megmondani, mikor a Leader jó vagy akár nagyszerű, és mikor szalmán keresztül szívják be a csatornavizet.

Ennek ellenére, ha vezetõként legjobban akar szopni, tegye a következõket:

Hogyan lehet szopni vezetésnél?

1. Folyamatosan repülj 30 000 láb magasan

A talaj szépen néz ki, sima és sima 30 ezer lábnál. A lábadokat és a problémákat nem látja a földön. Nem kell megnéznie és kezelnie azokat a kérdéseket és rondasságokat, amelyek a Vezetői köpenyhez vezetnek.

Ezzel ellentétben: rendszeresen szálljon le a földre, így megvizsgálhatja a terepet, és megnézheti, hogy az embereknek hogyan kell napi szinten foglalkozniuk.

A kéznél lévő élet megtapasztalása nem helyettesítheti…

2. Tudatlan maradjon azokon a területeken, amelyekért Ön felelős

Láttam, hogy a vezetők büszkén hirdetik, hogy „erről semmit sem tudnak”. És EZEKről nem tudnak semmit, ez egy fontos terület, amelyért közvetlenül felelősek.

Tudod. Például egy olyan terület, ahol sok ember van hozzárendelve. Nagy költségvetés. Nagy fontos projektek. Fontos a társaság jóléte és sikere szempontjából. Komplex dolgok, amelyek rosszul katasztrofális következményekkel járhatnak.

Whisky Tango Foxtrot?

Önnek nem kell szakértőnek lennie, de tudnia kell valamit arról, hogy mi van a szervezeti ábrán. Amit felelős és felelős.

Ezzel szemben: Tanulj meg valami dolgot, oké? Lásd a vége felé mutató részt ...

Amit nem tudsz, fájni fog neked ...

3. Beszélj az emberek háta mögött

Ez mindannyiunkra vonatkozik, de különösen a vezetőkre. Az embereknek tudniuk kell, hogy bízhatnak benned. Hogy bízhatnak benne, hogy integritással rendelkeznek, és hogy bizalommal bírnak.

Ezzel szemben: Ha valamit szeretne tudni valakiről, kérdezze meg tőlük. Ne kérdezd meg másoktól, hogy „mondjanak el” társaikról. Ne beszélj róluk. Ha ezt megteszi, az emberek úgy gondolják, hogy másokról kérdezik és beszélnek róluk. Azonnal. És helyesen.

A csapatok elvesztésének leggyorsabb módja az, ha megbízhatatlanná válnak a szemükben ...

4. Vegye ki a sikereket

A dolgokért, amelyeket a csapat sikeresen végez. A nagyszerű eredményekért. De nem a kudarcok miatt.

Ezzel szemben: Légy liberális dicsérettel és a csapattagok tiszteletben tartásával. Sikerük a siker. Amikor a csapata nyer, bízz bennem, nem kell a saját kürtjét fogaznia.

A hűség leggyorsabb elérésének módja az, ha a csapat látja, hogy egyértelmű és hatalmas hitelt ad nekik ...

5. Játszd a Blame játékot

Ahelyett, hogy megpróbálta volna megoldani a kérdéseket és eljutni a Gyökér-okhoz, azonnal ugorjon a bűnbak keresésére, és hibáztassa őket. Nyilvánosan szégyen őket, ha egyáltalán lehetséges. Semmi sem veri a jó közönséget, hogy motiválja a csapatot.

Ezzel ellentétben: fejtsen ki egy alapvető okot és a visszatérés megelőzését szolgáló gondolkodásmódot. Ha egyszer megteszi, a csapat nem fog habozni, hogy szabadon megvizsgálja a kérdéseket, hibákat, problémákat, amikor rájönnek, hogy nem fognak velük szemben fellépni. Hogy senki sem fogja szenvedni a nyilvános megaláztatástól. Együtt dolgoznak a folyamatos fejlesztés érdekében.

A bizalom és az együttműködés légkörének megteremtése az egyik legfontosabb dolog, amelyet a jó vezetők tesznek…

6. Amikor felcsavarod, hibáztasson másokkal

Soha ne ismerje el, hogy hibát követett el. Soha ne hagyja senkinek, hogy személyes felelősséget vállal. Soha.

Ezzel szemben: szabadon hajlandó elfogadni gyengeségeit és hibáit. Az emberek, főleg a csapatod, szeretni fognak érte.

BTW, ez nem ugyanaz, mint az 5. szám. Ez a személyes elszámoltathatóságról szól.

A sérülékenység nagyban megy a bizalom, a lojalitás és az csodálat felé.

Ez a 6 biztos tűzmód, amellyel kitűnhet a vezetőként való szopásért!

Most itt van 4 nagyon konkrét dolog, amit megtehetsz, ha szopod a vezetésnél.

A gyakran használt orvosi figyelmeztetés átfogalmazása -

Ha úgy gondolja, hogy vészhelyzete van, hívja a 911-et, vagy azonnal keressen segítséget ...

A következőképpen kaphat 911 típusú segítséget:

Amit tegyél, ha szopásnak találja magát

1. Tanulj meg

Résztvenni egy tanfolyamon. Vagy két. Vagy három. Nincs mentség. Rengeteg cucc van odakint. A legtöbb ingyenes és online.

2. Szerezzen egy edzőt a környéken

Kérjen költségvetést személyi tanácsadó felvételére. Helyezzen egyet a tartóra. És 6 hónaptól egy évig támaszkodjon rájuk, hogy segítsen tanulni és vezetni azon a területen, amelyért felelős és szopni.

3. Sokat önállóan tanulmányozni. NAGYON

Olyan területeken dolgozzon, ahol nincs ismerete. Fejleszteni kell a „dolgozó” ismereteket. Valószínűleg nincs ideje vagy energiája a mély szaktudás fejlesztéséhez, de nem kell. Lásd a fenti 1. számot.

4. Helyezze el magát a leginkább kompetens emberekkel

Ne lásson és béreljen senkit olyan területen, amelyről sincs semmit. Ez veszélyes. Vigye először a tengeri lábait, és legalább egy darabig dobja le azokat a dolgokat, amelyekről úgy tűnik, hogy tudják, mit csinálnak. Amíg nem bizonyítják másként. Egy ideig a bizottság vezetése. Félretenni a büszkeséged. Bevonja a csapatot.

Van egy alternatíva a fentiekhez. Ha nem akarja „nem szopni”, kérje meg, hogy szabadítson fel a felelősséggel a vállalat ezen területe felé. Azonnal.

Tegye helyesen és felelősségteljesen. Cowboy fel.

Adja be, hogy a feje fölött van, és fuss ki Dodge-ból.
Csak azért, mert a jelvényt viseli, nem azt jelenti, hogy képesítettél lenni a seriffre…

Tartozol a társaságnak, magának és mindenekelőtt az embereknek.

Ez közszolgálati hirdetmény volt azoknak a vezetőknek, akik szoptak ...

Ez egy egyszerű vezetői lecke. Látogassa meg az Egyszerű és gyakorlati vezetés kiadványomat, és keressen engem további rövid, hasznos és gyakorlati vezetői bölcsességért.

Segítek a vezetőknek, hogy rendet hozzanak egy bonyolult és kaotikus világba.

Iratkozzon fel az e-mail listámra, és kapja meg az ingyenes könyvet „Hogyan kerüljük el az 5 halálos vezetői hibát”.

Megtanul néhány értékes dolgot, és kerülheti az árokba való bejutást. És soha nem fogunk spammelni vagy eladni az Ön adatait.

REGISZTRÁLJ ITT.

Ezt a történetet a The Startup, a Medium legnagyobb vállalkozási kiadványában teszik közzé, amelyet +387 966 ember követ.

Feliratkozás, hogy itt kaphassa a legfontosabb történeteket.