6 fekete nő megoszthatja, hogyan lehet saját főnöke

Írta: Stephanie Long

Rihanna. Tracee Ellis Ross. Gabrielle Union. Mi közös ezekkel a nőkkel? Természetesen ártatlanok. A fekete nők következetesen megölik a játékot. De ők is néhány olyan kedvenc többhipnózis nőnk, akik az utóbbi években saját termékeikkel készítettek előnyt. Ilyen hihetetlen inspirációval nehéz nem a saját vállalkozását is elindítani - és mi az idő erre.

A ProjectDiane2018, egy kétéves demográfiai tanulmány szerint, amely pillanatképeket készít a fekete nők alapítóiról, több mint kétszer annyi fekete nő által vezetett induló vállalkozás van, mint három évvel ezelőtt. Ennek ellenére 4 százalékuk alatt fekete nők vezettek, annak ellenére, hogy az Egyesült Államok nők 14% -át teszik ki. Az utóbbi számokat szem előtt tartva az utazás félelmetesnek tűnhet, de ez nem jelenti azt, hogy lehetetlen.

"Sajnos a szám nem új vagy sokkoló" - mondta Karen Young, az Oui the People (fka Oui Shave) alapítója, a Unbothered-szel. "Ha az egyszülős háztartásokra, a karrierbeli különbségekre, a bérszakadékra, a lehetőségekkel kapcsolatos különbségekre tekintünk, akkor a fekete nők a lépcső aljára vagy annak közelében vannak."

Végső soron a siker a kilátásaitól függ - tette hozzá Young.

„Egyszer vettem egy közösségi pénzügyi osztályt, és az azt tanító nő azt mondta, hogy valami„ a mostani pénzügyi döntéseid szerint az elkövetkező évtizedekben megváltoztathatják családja pénzügyi lehetőségeit ”- folytatta. „Az adatok megrontottak, de a kilátásaid nem. Cserélje ki a számokat. ”

Felhívtuk a kapcsolatot Young és még öt dinamikus fekete nők alapítójával, hogy megvitassák vállalkozási utazásaikat és legfontosabb főnöknőik tippeit: Trinity Mouzon Wofford, a Golde wellness márka alapítója és a legfiatalabb fekete nő, aki márkát indít a Sephora-ban; Jade Purple Brown, független grafikus; Franci Girard, a The Sixes alapítója, a magas nőknek készült ruházati márka; Brittney Winbush, az Alexandra Winbush, az Issa Rae egyik kedvenc wellness márkájának alapítója; és Dossé-Via, az asztrológiai központ alapítója, a Know The Zodiac.

Gondolod, hogy átszúrja a 9-öt? Lehet, hogy ezek a hölgyek ösztönzik téged erre.

Honnan tudta, hogy a vállalkozói szellem megfelelő?

Trinity Mouzon Wofford: Tizenéves korom óta tudtam, hogy vállalkozói tevékenységet akarok tenni. Azt hiszem, ez a hiba mindig velem volt. Eleinte azt terveztem, hogy integráló orvosként dolgozom, megnyitom a saját gyakorlatomat, és megvan a saját természetes táplálékkiegészítőim, így azt hiszem, mondhatnád, hogy mondhatnád, hogy nem értek el olyan messze az eredeti terveimtől!

A vállalkozói szellem nem a gyenge szívből áll, és őszintén szólva távol van a dicsőséges kiemelkedő orsótól, amelyet a mai média gyakran ábrázol. Ha a saját vállalkozás működtetésének ötlete jobban izgat, mint félelmet okoz, akkor valószínűleg ez megfelelő. Mindemellett a vállalkozói szellemnek számos formája lehet. Lehet, hogy az őrült hatalmas indítás, de lehet egy oldalsó szorongás, amely kézzel készített kézműves termékeket árusít, amely belső kielégülést és kevés pénzt jelent Önnek. Meg kell határoznia, mi az Ön számára megfelelő.

Jade Purple Brown

Jade Purple Brown: Mindig is rendkívül független ember voltam, és minden munkám során, amelyben voltam, mindig teljesíthetetlennek éreztem magam - főleg azért, mert soha nem voltam képes teljes mértékben magammal lelni a vállalati környezetben, és bármilyen módon kifejezni kreativitásomat. korlátozásokat. Mindig tudtam, hogy ahhoz, hogy élhessek egy életet, amelyet szerettem, egyedül kellett levágnom. Azt hiszem, a kulcs az erős gondolkodású és független személy, aki világos vízióval rendelkezik, és hajlandó átélni a hullámvölgyeket, hogy valósággá váljon.

Franci Girard: Ebben a Instagram-korban nagyon könnyű nagyon sok FOMO-t érezni az üzleti vállalkozás indításakor, mert úgy tűnik, hogy MINDEN ezt csinálja. Az igazság az, hogy a vállalkozói készség nem mindenki számára szól. Mielőtt beugrani, igazolnia kell magát azzal, hogy van-e hajlandósága kockázatra. A legtöbb vállalkozás kudarcot vall, és minden vállalkozás rendkívüli mennyiségű energiát, időt és erőfeszítést igényel a sikerhez. Fontos felmérni, hogy kezelni tudja-e ezt, vagy sem. Miután elgondolkodott ezen keresztül, elkezdhet koncentrálni más dolgokra, például az ötlet életképességére, a finanszírozásra, a kapcsolatokra stb.

Brittney Winbush: Mint minden karrier, néhány lelket keres, hogy kiderítse, az Ön számára megfelelő-e a vállalkozói szellem. Meg kell találnia azt a dolgot, amely izgatottan kel fel reggel felkelni, meg kell találnia szenvedélyeit, milyen munkát végezhet, amely hatással lesz a körülötte lévő világra. Ha ez a „dolog” valami, amit létre kell hoznia, akkor a vállalkozói vállalkozás az Ön számára. A vállalkozás nem hobbi. Mindig tudtam, hogy magamnak akarok dolgozni, de vállalkozás megkeresése volt, amit szenvedélyesen a vállalkozói szellem felé mutattam.

Milyen lépéseket kell megtennie, amikor a 9-ről 5-re váltanak a saját maguk számára?

Trinity Mouzon Wofford

TMW: Ne rohanj! Hacsak nem tervezi, hogy egy induló forrást megszerez a megindítás előtt, akkor a „napi munkát” meg tudja őrizni, miközben vállalkozása során dolgozik. Szó szerint semmi nem bénítóbb, mint nem tudni, honnan származik a bérleti pénz, és az ilyen típusú stressz hatással lesz arra, hogy éles döntéseket hozzon vállalkozása számára. Nem érzi a nyomást, hogy oly módon lépjen be a márkájába, a folyamat ilyen korai szakaszában.

JPB: Az első dolog, amiben rengeteg kutatást végeztem az iparámon, és ellenőriztem, hogy megértem-e a kockázatokat, és annak lehetőségeit, hogy mi lehet a saját vállalkozásom. Ez segített nekem elkezdeni a dolgok helyrehozását, tehát amikor végül elhagytam a teljes munkaidős munkát, megértettem, hogy mire gondolok, és jó struktúra már kialakult. Elkezdtem az ügyfelek folyamatos listájának összeállítását is, amely magabiztosságot és jó megtakarításokat adott nekem a lépéshez.

FG: Győződjön meg róla, hogy van egy terve. Szeretem látni azokat a vállalkozókat, akik ténylegesen elkezdenek dolgozni prototípusokon vagy a koncepció igazolásán, még mielőtt teljes áttérnének. Sokszor könnyebb használni a 9–5-ös korában fennálló kapcsolatokat és platformot az üzleti alap megalapozásához. Nem azt mondom, hogy meg kell sértenie a munkáltató által diktált politikákat, hanem gondolkodjon azon, hogy mit tehet a szabadidõben, hogy kipróbálhassa ötletét, mielõtt megkezdené az ugrást.

KY: Emlékszem, hogy ezt a kérdést kerestem, és azt találtam, hogy körülbelül 12 hónapos költségeket kell megtakarítania. Amikor átmentem és elhagytam a munkámat, Oui olyan gyorsan növekedett, hogy alig tudtam lépést tartani, tehát rájöttem, hogy okosabb megközelítés az lesz, hogy 6 éves vagy annál több hónapig követem nyomon a növekedést, hogy meg tudjam-e fizetni a megélhetési költségemet, miközben visszaszorítom a munkát. luxus és nem alapvető költségek. Amikor az üzlet képes volt támogatni magát és engem, kész voltam! Azt tanácsolom, hogy takarítson meg mindent, amennyit csak tudsz, és legalább egy éven keresztül kövesse nyomon üzleti növekedését, mielőtt átalakulna, de semmi sem megy a terv szerint. Megint ott van a kockázatvállalás!

Vállalkozóvá válás jelenthet sok kalap viselését, különösen akkor, ha éppen kezdődik. Hogyan kezeli az idejét?

Dossé-Via: Whewwww, chile. Ez egy folyamatban lévő munka. Először azzal határozom meg, hogy mi prioritásaim, és szándékosan dolgozunk egy ütemterv és rutin elkészítésében, amely ezt tükrözi. A vállalkozói utazásom nagy részében kihívást jelentett a kontroll lemondása és a csapat felépítése. Bizalmi kérdéseim voltak (Skorpió problémák), és mindegyikben perfekcionista voltam (Szűz Holdom, lol). De Nova lányom születése után tudtam, hogy itt az ideje további támogatáshoz, és örülök, hogy szándékosan kezdtem el bővíteni csapatomat. Falu kell ahhoz, hogy szenvedélyeim úgy manifesztálódjanak, mint ők. Nagyon hálás vagyok a KTZ és a Magic & Melanin csapatnak. De eltartott egy ideig, amíg eljuttam erre a pontra, tehát légy türelmes és kedves magaddal egész út során. Napról napra változik. Érzelmileg vezérelt vállalkozó vagyok, így a lelkemben a homeosztázis érzésének összpontosítása homeosztázishoz vezet az élet minden területén, ideértve a vállalkozást is.

BW: Teljes átláthatóság mellett ennél dolgozom. Mivel olyan új vállalkozásom van, vannak olyan lehetőségek, amelyek érkeznek, amelyekre nem tudtam volna számolni, és gyakran azonnali figyelmemet igénylik. Jelenleg, amennyire az időgazdálkodás megy, ahelyett, hogy a napomat órabontákba osztom, bizonyos projekteket meghatározott napokhoz rendelek. Ez segíti a nehéz határidőket, és mindegyik dolognak odafigyel, amit megérdemel.

Karen Young

KY: Az időgazdálkodás kimegy az ablakon, amikor - amint a jamaikai barátaim mondják - „főző és üvegmosó” vagy. A vállalkozók legegyszerűbb időgazdálkodási képessége megérti, mi a legfontosabb, tudatában annak, hogy ez változhat napról vagy óráról. Ebben az évben elkezdtem használni az időzítőt a telefonomban a napom megoldására. Azt a hosszú időt állítottam be, amelyről azt gondolom, hogy a feladat eltart, és ezen idő alatt semmi mást nem csinálok.

Hogyan gyakorolja az öngondozást és kezelheti a stresszt, miközben vállalkozását irányítja?

TMW: Szünetet tartok. Megpróbálok nem feliratkozni arra a narratívára, miszerint az elfoglaltság megegyezik a termelékenységgel. Azokra a feladatokra összpontosítom, amelyek valójában szükségem van rá, majd időt adok magamnak sétálni, felhívni anyukám, olvasni egy könyvet, bármi is.

JPB: Korán reggel felébredve és egy jó edzésbe kezdve óriási segítséget nyújtott nekem. Ez lehetőséget ad nekem arra, hogy egészséges módon felszabadítsam a stresszt, és átvegyem az egészségem irányítását. Mindent megteszek annak érdekében, hogy határokat határozzak meg, amikor munkaidőm van. A kezdetben minden alkalommal ellenőriztem az e-maileket, és ésszerűtlen órákban dolgoztam a projekteknél, de ezt már nem csinálom. Most mindig emlékszem arra, hogy ha szétesik, akkor az üzleti vállalkozásom is vállalkozik, tehát mindig prioritásként kezdem magam, függetlenül attól, hogy mi folyik.

KY: Ebben az évben azt tapasztaltam, hogy az időm irányítása nem ugyanaz, mint az időm védelme, és ez nagy leckét jelent nekem. 19:00 után nem válaszolok az e-mailekre, és megpróbálok szombaton nem dolgozni. A barátaimmal, a férjemmel és a főzéssel töltött idő ebben az évben nagy stresszoldók voltak. Bármi, ami arra készteti, hogy a pillanatban legyek, nem pedig a jövőben vagy a múltban. Valaki azt mondta nekem, hogy a múlt sajnálom, a jövő pedig szorongást jelent. Alapítóként a jövőt éppen arra építjük, amelyet szó szerint minden nap építünk, tehát az olyan pillanatok, amikor egyszerűen csak a jelenlétre összpontosítottam, elősegítettem, hogy földelt és ésszerű maradjak.

Milyen javaslata van azoknak a vállalkozó vállalkozóknak, akik esetleg nem jártasak a pénzgazdálkodásban és a pénzügyekben?

TMW: Kezdje el kényelmesebbé tenni a számát, nincs mentség. Amikor teljes munkaidőben fizetéssel dolgoztam, soha nem kellett sokat aggódnom a költségvetés-tervezés miatt, mert a költségeim minimálisak voltak. Kifizetésem kb. 25% -át küldtem a megtakarítási számlámra, és soha nem érintettem meg, és ennyit kellett tennem. Ha vállalkozása van, sajnos a dolgok nem olyan egyszerűek. A cash flow felfelé és lefelé van, és költségei őrülten magassá válhatnak, ha nem figyel. Ha nem számjegyű ember, ki kell kitalálnia, hogyan válhat ilyengé, mert ez az, ami miatt vállalkozása többetől függ.

DOSSE-Via

D: Ebben együtt vagyunk, és ami a legfontosabb: nem kell aláírnunk a pénzkezelés kapitalista normáit. Ennek oka lehet, hogy oly zavaró lehet őket megérteni; nem akarják, hogy tájékozottak vagyunk benne. Sok fekete nő van, akik hihetetlen pénz-edzők, és meg kell osztanunk a történeteinket, és felhatalmaznunk kell egymást. Kérdéseket kell feltennünk, még akkor is, ha csaló szindrómát érezünk. Nem az alacsonyabb, hanem magasabbra kell lőnünk, és ne felejtsük el, hogy az emberiség forrásai vagyunk, tehát felbecsülhetetlenek vagyunk.

Megvizsgálhatjuk afrikai ősök valutakezelési módszereit és kibővíthetjük fogalmát arról, hogy mi a valuta, a monetáris normákon kívül. A tehénházak például a valuta hihetetlen formái, amelyeket nyugat-afrikai őseink használtak és ma is használnak. Kereskedhetünk szolgáltatásainkkal - te fonod a hajam, és olvastam a születési diagramod. Össze tudjuk adni a pénzt. Közösen birtokolhatjuk a földet, nem csak egyénileg. A világ legtöbb gazdasága fő befolyásolói a fekete nők. Maga vagyunk vagyonok. Minél jobban felismerjük ezt, annál inkább a világ cselekszik ennek megfelelően.

Brittney Winbush

BW: Az egyik dolog, amit apám, aki szintén vállalkozó, mindig megtanította: „csináld, amit tudsz, és hagyd, hogy mások csinálják, amit tudnak”. Más szavakkal: keressen olyan embereket, akik jól ismerik a pénzgazdálkodást és a pénzügyeket, és vonják be őket a csapatodba. Ebben a folyamatban megtanulsz az út mentén, és egy dolog, amit anyám mindig mond: ha nem ismeri a pénzét, akkor ismeri a vállalkozását. Szerencsés vagyok, hogy vállalkozásom könyvelője. Sokat tanított nekem. Heti találkozásaink vannak, táblázatokat, mappákat, dokumentumokat tartunk együtt, és míg ő kezeli a pénzt, mindent látom, és az út során tanulok. A vállalkozói szellemben nyitottnak kell lennie arra, hogy mindig hallgató legyen. Légy kész a tanulásra.

Saját tapasztalata alapján milyen kihívásokkal szembesülhet különösen a fekete női vállalkozók, és hogyan tudják legyőzni őket?

TMW: Azt hiszem, attól tartanak, hogy csak más fekete nők képesek lesznek megérteni vállalkozását és támogatni. Alapítóként minden segítségre szüksége van. Arra bátorítom a fekete alapítókat, hogy mozgósítsák közösségeiket ÉS szomszédos közösségekbe. Nagyon sok lendület van most az alulreprezentált alapítók körében a sikeres vállalkozói szellem növelése körében - ezt teljes mértékben ki kell használni.

JPB: Mint a kreatív iparban dolgozó fekete nő, az emberek gyakran alábecsülik engem, és megpróbálják kihasználni a tehetségemet. Mivel a formatervezési ipar többnyire fehér és férfi, néhány vállalat megközelít engem, gondolkodva örömmel vállalok bármilyen munkát, még akkor is, ha rossz az üzlet. Az iparági szabványok iránti ismerete, különösen a szerződési feltételek és az induló költségvetés vonatkozásában, segített nekem magabiztosan felszólalni, és ne csapdába essen a rossz projektekbe.

D: A fekete nők képviseletének hiánya a világ néhány felső részén, különösen a nyugati világban, hatalmas kihívást jelenthet számunkra, főleg tudatalatti szinten. Ez táplálja a gondolatunkat az az elképzelés, hogy nem vagyunk elegendőek, és keményebben kell dolgoznunk ahhoz, hogy felismerjünk, fizetjünk és értékeljünk.

Ami számomra gyógyul, az az, hogy átvegye az irányítást a narratívám felett, és olyan tartalmat hozzon létre, amely segít a tudat új magjainak ültetésében a fejünkben. A Magic & Melanin - az elmerüléssel foglalkozó utazási szervezet, amely afrikai származású emberek számára megismerheti és visszatér haza - felkéri az utazókat, hogy két hetet töltsenek Togóban, Ghánában és Beninben, és csatlakozzanak újra a gyökerekhez. Van valami oly módon, hogy úgy cselekszik, hogy aktiválja az öntudatosság új szintjét arról, hogy kik vagyunk és mit tudunk létrehozni. Amikor a szisztematikus kihívások megkísérelnek kismértékben tartani minket, akkor mernünk kell a zavaroknak.

FG: Nem titok, hogy a fekete nők számára rendkívül nehéz tőkét gyűjteni. Milliószor hallottam, miközben vállalkozásamat fejlesztem. Azt akarom, hogy a fekete nők tudják, hogy az USA-ban a legtöbb vállalkozást nem kockázati tőke dollár finanszírozza. A kockázatitőke mellett vagy a kölcsön felvételétől a kezdeti napokon kívül más módon is finanszírozhat vállalkozást. Például létezik egy csomó pályás verseny, amelyet olyan szervezetek szponzorálnak, mint az UPS, a Bumble Bizz, a Mastercard és a Black Girl Ventures, amelyek kizárólag színes nők versenyét szponzorálják.

Franci Girard

Ezenkívül gondoljon azon vállalkozásokra is, amelyek szomszédosak az Ön által nyújtott termékkel vagy szolgáltatással. Lehet, hogy érdekli a befektetést, mint a saját termékük vagy szolgáltatásuk kiterjesztésének egyik módját. Irracionális hitnek kell lennie, hogy vállalkozóként sikeres lesz, és még mániákusabban kell képesnek lennie arra, hogy megoldásokat találjon a lehetetlen problémákra. Az esélyek nem a mi szívesek, mint fekete nők, de találékonyak vagyunk, ha semmi más!

KY: Két különös kihívást láttam a fekete nők vállalkozói előtt: hálózatainkat és a megoldani kívánt problémák típusának ismeretének hiányát. Professzionális hálózataink gyakran nem elég sokszínűek ahhoz, hogy megszerezzük az erőforrásokat, amelyekre szükségünk van a sikeres vállalkozások felépítéséhez. Nyújtsa ki hálózatát úgy, hogy kapcsolatba lép más vállalkozókkal. Ajánlat kávéra, ajánlat, hogy segítsen nekik kihívásban, együttműködjenek. Indítsa el a kapcsolatok kiépítését, és a hálózat kibővül. Amikor a hálózat kibővül, nagyobb hozzáféréssel rendelkezik tőkéhez, tanácsadáshoz és mentoráláshoz. Az alapítók mindig hajlamosak csatlakozni, mert nehéz út vezetni törzs nélkül.

A vállalkozók gyakran olyan vállalkozásokat építnek, amelyek személyesen ismert problémáikkal foglalkoznak. Ha fekete női vállalkozó vagy, akkor valószínű, hogy minél több tőkét kell megszereznie a tőkéhez való hozzáféréshez, annál több tőkét kell magyaráznia a problémára és a megoldásra, amelyet megold. Ismerje meg adatait, ismerje meg a számokat, ismeri a piac nagyságát és megoldását. Ha valaki nem kapja meg az érzelmi perspektívát, az adatközpontú érv, amiért ötlete sikeres lehet, segíthet áthidalni ezt a szakadékot.

Mi a végső tippe az üzleti vállalkozás sikeres méretezéséhez és a profit megszerzéséhez?

TMW: Figyelemmel kíséri a pénzforgalmat. Ne félj megtámadni azokat a feltételezéseket, amelyekkel vállalkozását alapította. Lehet, hogy az első ötlet nem működik, de ha rugalmas és figyelmes, akkor a megfelelő lehetőség felé fordulhat, amikor látja.

JPB: Az első számú tanácsom az lenne, ha időt töltene magával, és kitalálná, mi teszi egyedivé téged és vállalkozását, és kihasználhatja azt. Végezze el a munkát, ölelje át a harcot, és mindig összpontosítson a céljára.

D: Összpontosítson a szerves termesztésre. Bízz magadban. A következetesség kulcsfontosságú. Hogyan tudsz fegyelem és szándékkal naponta megjelenni a jövőbeli önmagad számára? Tisztázza meg ezt a választ, és kövesse merész cselekedetekkel. Ünnepeld a győzelmeidet és tartsd tiszteletben az órádat az út mentén.

FG: Úgy gondolom, hogy az egészséges vállalkozás kiépítésének kulcsa az, hogy szoros kapcsolatok állnak fenn az ügyfelekkel. Erősen arra összpontosítom, hogy meghallgassam őket, és azon dolgozom, hogy mechanizmusokat hozzon létre a visszajelzéseik szintetizálására és megválaszolására. Ezenkívül fontosnak tartom egy olyan kiválóság kultúrájának megteremtését, amely lehetővé teszi az egyértelmű kommunikációt és elszámoltathatóságot az üzleti vállalkozáson belül és kívül.

KY: Ismerje meg számát, kínáljon kivételes terméket / szolgáltatást, és építsen ki olyan margókat, amelyek lehetővé teszik a növekedést.

Ez a cikk a Refinery29 Unbothered UK sorozatának része, amely az Egyesült Királyságban a fekete hangokat, a fekete művészetet és a fekete nőket ünnepli. A felmérés kitöltése révén segítsen nekünk alakítani azt, amit látszik a Nem zavart Egyesült Királyságban. Tudni akarjuk, mi fontos az ön számára.

Eredetileg a https://www.refinery29.com oldalon közzétették.