5 dolog, amit megtanultam tanítani 1000 embernek a kódolást

A tanulás legjobb módja az, ha tanít!

Fotó: Felicia Buitenwerf az Unsplash-en

Néhány évvel ezelőtt szombat reggel egy osztályteremben lennék, Arduino embereket tanítanám. Mindenféle ember. A mérnöki hallgatóktól kezdve, mint én, és alapvetően bárki, akit érdekel a programozás vagy a bádogozás.

Az okok, amelyek miatt elkezdtem a tanítást, elsősorban az volt, hogy egy mérnöki tanfolyam unatkozott tele elméleti órákkal és néhány gyakorlati projekttel.

Azok az okok, amelyek miatt más emberek jöttek az előadásaimhoz, soha nem tudtam pontosan megmondani. De határozottan volt egy durva ötletem, és sokkal többet megtanultam, mint amire számítottam tőlük. Az első dolog, amit megtudtam

Szeretne tanulni valamit? Találjon meg egy valódi problémát megoldásra az újonnan talált ismereteivel

A legtöbb diák már olyan problémával jött az osztályba, amelyet meg akartak oldani. Talán egy öntözőkertet akartak építeni. Vagy javíthatja házi sörüket hőmérséklet-érzékelők és kijelzők segítségével. A konkrét indoktól függetlenül látni fogom, hogy az emberek nagyon örülnek a programozásnak és a saját cuccuk építésének.

Az előzőleg felmerült valódi probléma megoldása jobban motiválja Önt, mint bármilyen könyv vagy online kurzus példája. Láttam a fényt a hallgatóim szemében, amikor olyan egyszerű dolgokat fedeztek fel, mintha állításokat és hurkokat készítettek volna, és rájöttem, hogy ezek mindegyike illeszkedik a problémájukhoz, és segít megoldani.

"Tanuljon keményen, tanulmányozza azt, amely a leginkább fegyelmezetlen, tiszteletlen és eredeti módon szól. - Richard Feynman

Minden kérdés rejtély

Nem próbálom azt mondani, hogy a kérdések megválaszolása alapvetően nehéz, de kitalálni, miért vannak az emberek ilyenek. Egy kérdés sem véletlenszerű. Amikor valaki feltesz egy kérdést, fel kell fedeznie, hogy a fogalmak hogyan függenek egymástól, és végig kell lépnie rajtuk, amíg meg nem találja a hiányzó linket. Például, ha valaki nem kapja meg, miért kellene több mondatot írni, ha egy mondat helyett mondatokat írna, ha más, akkor ha feltételeket szeretne ellenőrizni, akkor valószínűleg nem érti teljesen, hogy ezek léteznek a feltételek kizárására.

Ez tényleg arra készteti Önt, hogy minden fejléc térképét megkapja, amely viszont magasabb szintű megértéshez vezet mindent, amit tanít. Ez az oka annak is, hogy egyszerűen csak a videó írása vagy felvétele egy dolog, a hallgatókkal való interakció és a kérdések megválaszolása teljesen más.

Szeretne tanítani valamit? Hagyja, hogy a diákok maguk gondolkodjanak

Ez kapcsolódik a Minden kérdés rejtélyes ponthoz, de visszafelé. Amikor valaki kérdést tesz fel, átnézi a fogalmakat, hogy kiderítse, melyiket nem érti teljesen.

De megadhatja a válaszhoz szükséges fogalmakat is, kivéve egyet, és hagyhatja, hogy felépítsék ezt a puzzle-t, egy darab hiányzik. Ha bemutassák nekik, hogy egy hiányzó darab, miután sarokba került, ütést fog elérni, és biztosan ragaszkodni fog.

Például, amikor a zászlóváltozókat tanítja, mutatjon be egy hallgatónak, aki már ismeri a változó-hozzárendeléseket, hurkokhoz és kijelentésekhez, azzal a kihívással, hogy megtudja, van-e egy adott elem tömbben. Valószínűleg elő fogják találni ezt a változót, amely azt jelzi, hogy az elem a tömbben van, de bemutatva, hogy mivel egy zászlóváltozó általánosabb fogalma, miután önmagukkal jöttek létre, sokkal nagyobb hatást gyakorol, nem is beszélve hogy ez növeli a bizalmat, ahogy (valami) kitalálták magukból.

Próbálkozzon azzal is, hogy ne beszéljen vég nélkül. Ez csak unalmas.

Ha a tanulás önmagában már képessé teszi az embert, akkor valami építése, amelyet másoknak megmutathat, valóban felerősítheti ezt az érzést, és továbbléphet

Sok hallgatóm kérdezett nekem konkrét kérdéseket, valamint véleményem a projektemről, stratégiáikról és így tovább. Más emberek hozzájárulása ahhoz, amit építettél, segíthet önmaga motiválásában, ugyanakkor új perspektívát kínál Önnek a fejlesztésére vagy kiterjesztésére.

Fontos észrevenni, hogy bár nem biztos, hogy úgy érzi magát, hogy másoknak megmutatja, a saját véleményétől eltérő vélemény kialakulása

1. Addig dolgozik a dolgodon, amíg nem gondolja, hogy ez nem lehet jobb
  2. Mutatod valakinek, és rájössz, hogy határozottan javulhat
  3. Valószínűleg valami újat kell tanulnia annak frissítése érdekében
  4. Ismétlés
Amit nem tudok létrehozni, azt nem értem. - Richard Feynman

Először tervezz, később taníts meg

Összességében a tanítás nem olyan nehéz, mint amilyennek látszik, ha egyszer már minden megtervezett és lazán meg van írva a fejedben.

Miután megszerezte a fogalmak és példák sorozatát, az emberek által feltett kérdések egyre kiszámíthatóbbá válnak - arra a pontra, hogy képesek vagytok „olvasni” a hallgató gondolatait.

Ne feledje, hogy ennek semmi köze sincs ahhoz, hogy mennyit tud a tanított témáról. Ki soha nem volt olyan egyetemi kutató / professzor az egyetemen, aki csak tanárként szopott? Ezek a srácok általában nem teszik meg a szükséges erőfeszítéseket ahhoz, hogy előzetes és tiszta, logikus fogalommegjelenítési sorozatot és példákat készítsenek.

A tanítás fárasztó -, de nagyon kifizetődő

A nap végén kimerülsz, de teljesen elégedett is leszel. Ha egy jó előadás véget ért, az emberek visszajelzése azonnal kifizetődik. A tudás hatalom, az emberek valóban megkapják ezt és általában hálásak érte. Ha bármikor lehetősége van egy vagy több ember tanítására, nagyon ajánlom!