5 titkos ok, amiért ragaszkodni kell a rendetlenséghez - és hogyan kell elengedni

A Vivian Eisenstadt, a MAPT nem idegen a rendetlenséghez. Azt mondja, hogy a tárgyakhoz fűződő érzelmi kötődés feltárása segített neki nagyszerű szabadságot találni olyan dolgok megengedésében, amelyekre már nincs szüksége, még akkor is, ha boldog emlékeket képviselnek.

„A rendetlenség nagy része tükrözi az elárasztott gondolkodásomat” - mondja Eisenstadt, a Vivie Therapy vezetője. "A rendetlenség felszámolásával sokat megszabadítottam a fejemből, és sokkal könnyebben tudok összpontosítani."

Sokan úgy érzik, hogy elnyelik az elektronika, a hátizsákok, a ruhák, a papírok, a gyerekek játékai, a felnőtt kollekciók és a dolgok, amelyek folyamatosan felhalmozódnak, mégis nehezen hagyják el őket.

A szakértők azt sugallják, hogy az objektumokhoz való érzelmi ragaszkodás folyton lóghat - és ezeknek a mellékleteknek a megismerése segíthet szabadon engedni. Felkérjük őket, hogy magyarázzák meg azokat az okokat, amelyek miatt az emberek megragadják a rendetlenségeket, és adjunk tippeket a szabadon bocsátáshoz.

1. A boldogabb idők emlékei. Nem ritka, ha az emberek tárgyakon keresztül ragaszkodnak a kedvenc emlékekhez, ám elakadhat a múltban is. „Nagyon sok olyan tárgyat találtam, amelyeken tartottam, csak emlékeztetők az életem nagyszerű időszakaira, vagy egy olyan időszakra, amelyet szeretettel szerettem volna emlékezni” - mondja Eisenstadt.

Megoldás: Bízzon benne, hogy ezek a tapasztalatok a szívedben és az elmédben élnek, és kisebb emlékeztetőket tartanak fenn. "Az utókorra fényképeztem az elemeket, majd odaadtam az elemeket."

2. A biztonság érzete. Bizonyos tárgyak hamis biztonsági érzést adhatnak - mondja Bonnie Joy Dewkett, a Certified Professional Organizer. "Biztonságos és kényelmesnek érzi magunkat azáltal, hogy dolgokat szerezünk" - mondja. "Néhány ember számára ez a gyermekkori problémákra vezethető vissza, és néha csak az, hogy bekötünk."

Megoldás: Kérdezze meg magától, ha valóban szüksége van rá. "Miközben nem kell túl elemeznie a dolgait, jó egy pillanatra megállni és elgondolkodni azon, hogy miért vásárol, tárolja és használja a dolgokat" - mondja.

3. Vegye figyelembe a rossz vásárlási döntéseket. Sokan szeszélyesen vásárol - és néha túlköltenek -, és bűntudatot éreznek, ha az áruk nem használják a dobozt. "Lehet, hogy sok pénzt költöttünk rá, és nem akarjuk szembesülni a kudarc érzéseivel, ha rossz döntést hozunk" - mondja Melanie Greenberg, PhD, klinikai pszichológus és életvezető. "Például drága, kényelmetlen cipő."

Megoldás: Hagyja magát érezni a vásárló megbánását, de ne feledje, hogy a felesleges tárgyak nagyszerű lehetnek valakinek, akinek szüksége van rájuk, vagy jótékonysági adományként. "Nyugtázza a szomorúság vagy kudarc érzéseit, majd próbálja meg megtalálni a módját, hogy a helyzetet pozitívabban ábrázolja" - mondja. "És összpontosítson a rendetlenség eltávolításának előnyeire."

4. Félelem, hogy elengedjük. Ez sok ember számára a rendetlenség egyik oka. „Annyira ragaszkodunk a dolgunkhoz, különféle okok miatt, de a legtöbb ember a félelem helyéről származik” - mondja Laura Benko, a Holisztikus otthon: elme, test, lélek, űr írója. "Lehet, hogy attól tart, hogy nincs elég - ami felhalmozást és tárolást eredményez -, vagy az emlékek elfelejtésének félelme, ami ahhoz vezet, hogy nem tudjuk elengedni gyermekeid bármelyik műjét, fotóit vagy egyéb emlékeit."

Megoldás: Keresse meg annak alapvető okait, hogy miért tartózkodik, és készítsen egy tervet a rendetlenség és a felesleg felszabadítására. Az egyszerű feladatokat szimbolikus gesztusokká is változtassa, és általános célkitűzésként tisztítja meg otthona és rendetlensége elméjét. "Például, amikor egy szemetes papírzacskót vesz ki a kukába, nézzen rá, amikor elengedi a nem kívánt tulajdonságokat, amelyek önnek nem tetszik" - mondja Benko. "Olyan, mintha egy nagy zsák felesleges gondot hozna a járdára."

5. Nagyon túl lenyűgöző. Néhány ember egyszerűen nem tudja összegyűjteni az időt és az erőt a rendezéshez és a selejtezéshez. "Lehet, hogy elborzadtunk annak a kilátásnak az átéléséért, amelyen sok döntést kell hoznunk, és fizikai munkát kell végeznünk annak elkerülésére" - mondja Greenburg

Megoldás: Fontolja meg a rendetlenség felszabadítását az élet új kezdeteként. „Felismerje, hogy amikor elengedi a régi, teret ad új lehetőségeknek és tapasztalatoknak” - mondja.

A rendetlenség fennmaradásának trükk az, hogy egy folyamatban lévő folyamatban vesz részt, nem pedig egy éjszakai csodát. "Indítson el egyszerre kicsi, egy polcot, fiókot, szekrényt vagy gyorsítótárat" - mondta Tina B. Tessina, pszichoterapeuta és szerző.

Mi az, ami elrontja az életed, amit most elengedhetsz?