5 ok, amiért: Hogyan lehet legyőzni a Blues-t

Az élet nagyrészt csodálatos. Napi létezésünknek nagyon sok apró szempontja van, amelyek ezt bizonyítják - az őszi levelek rozsdája, a nyáron a nap érett narancs édessége vagy a téli esték tiszta, üveges hidegvize.

De vannak olyan idők, amikor nehezebb felismerni ezeket a dolgokat. Sokkal nehezebb. A mindennapi élet kollektív effektusai összegezhetnek egy csodával, de ha egy különlegesen rossz blues eset miatt súlyosbítanak, hihetetlenül nehéz lehet a fejed felemelése elég hosszú ideig ahhoz, hogy megértsék, ami körül van.

Az élet varázsa nem képes felemelni téged, ha alacsonyan érzed magad.

Nekem nincs depresszió, de félelmetes vagyok, és néha kisebb depressziós epizódokon megyek keresztül. Riasztóan kész vagyok arra, hogy arra összpontosítsam, ami nincs, és gyakran gondolom, hogy az életem jobb lenne, ha az XYZ,

ha több lenne ez / kevesebb

ha itt / ott lennék.

Tehát, mind a saját, mind a saját javára, emlékeztetni szeretném, hogy számos oka van annak, hogy érdemes az élet élni - itt van öt.

1. Könyvek

A helyi buszvezetőm élvezi a nyári napfényt, a kezében van egy könyv

A Stephen King nemcsak az, hogy „egyedülállóan hordozható mágia” -nak nevezi, hanem a legolcsóbb és legkönnyebben elérhető útlevél is, amellyel valaha is rendelkezne. A könyv elolvasása eljuthat a bolygó bármely országába, ahol bármikor felkeresheti a jelentkezést.

Akarsz az orrod, és bulizni a New York City-ben? Persze - Bright Lights, a Big City az Ön számára.

Kíváncsi egy új évezred hajnalán egy furcsa művészeti kiállítás bemutatójára Atlantában? Egy Teljes ember várja a hívását.

Kalandos érzés? Tegyen egy kirándulást a németországi Weimarba, élvezze egy italt és egy show-t, mielőtt elbúcsúzna Berlinről, mivel a nácik megragadják a hatalmat és elrontják a szórakozást.

A könyvek lehetőséget kínálnak utazásra, régi barátokkal való csevegésre, hallgatásra a kávézókban és egy barátra a vonatkocsival. Minden sorban az élet szála, minden oldalon lélegzetelállító közös élmény. A könyvek menekülést kínálnak, menedéket nyújtanak, és elvarázsolják, szórakoztatják és felvilágosítják.

2. Telefonhívások

Hallgassa meg: apa beszélget telefonon

Több mint 3,5 milliárd ember rendelkezik okostelefonnal, ami azt jelenti, hogy a bolygó lakosságának csaknem fele potenciálisan kapcsolódik egymáshoz. Az okostelefonokat azonban egyre inkább mindenben használják, kivéve a hívásokat - online bankolás, járatok foglalása, fényképek készítése, vásárlás és sms küldés.

Mikor történt utoljára valódi telefonhívás?

A magány és az elszigeteltség érzései hozzájárulnak az egészségtelen lelkiállapothoz. Minél hosszabb ideig tölti magát a saját fejében, annál nagyobb eséllyel kell negatív gondolatokkal elfojtania, mint a penész egy nedves helyiségben.

Próbáljon friss levegővel szellőztetni gondolatait - beszéljen valakivel. Keressen valakit, aki hallja Önt, és tudatja velük, mi az. Vagy csak beszéljen velük, beszéljen arról, amit vacsorára készített, beszéljen arról, amit látott a munka útján; kérdezze meg tőlük, mit csináltak a hétvégén.

Habár értékes lehet a teher megkönnyítése, ha gondjait megosztja másokkal, ugyanakkor örömteli figyelmeztetés is lehet, ha egy barátjával folytatott pelyhesítésről beszélgetünk.

3. Sétálni

Senkinek sem hír, hogy korszakunk különösen zajos. Öt percig nem mehet el, ha nem jelenik meg egy felugró ablak, amely új e-mailt, új üzenetet, új ajánlatot kínál a ráncokhoz vagy alacsony zsírtartalmú joghurthoz. Nagyon elképesztő.

Az egyik megoldás a zavarás elkerülésére és az elméd rendezésére az, hogy sétálni jár. Hagyja hátra telefonját - hozhat neked zenét, ha akar - de csak vándoroljon. Próbáljon meg megtalálni egy folyóparti utat, vagy keressen valahol fákkal tele; keressen olyan dolgokat, amelyek mozognak, miközben állnak, az ágak ingadozása vagy a gyorsan mozgó áram szikrázó hulláma.

Összpontosítson arra, ami körül van, és hallgassa meg az ürességet - hallja a fülben a szeleket, és nézze meg a sávot, amelyen sétálsz; lásd a kerékpár gumiabroncsainak lenyomatait, a mandzsettákat és a lágy sötét pocsolyakat.

A kisebb dolgok figyelemre méltóak lesznek, ha odafigyelsz rájuk.

4. Köszönöm a zenét

Hősök: Üveg és Bowie karácsony napján

A zene különösen abszorbens anyag. Bizonyos dalok különös jelentést fognak hozni a különféle emberek számára, és mindig meghallgathat egy időt, helyet, érzést, ha meghallja ezt a dalt.

Úgy találom, hogy egy havi „Take on Me” azonnal Ausztráliára emlékeztet engem, mert gyerekként mindig hallottam a rádión. Amikor hallom, hogy Morten Harket megismétli a cím ismétlését, mindig emlékszem, hogy ültem egy autó hátsó ülésén, törülközőt borítottam az úszók körül, homokot a hajamban, hazafelé a tengerparttól.

A dal olyan ragyogóan hangzik, ahogy az emlékezet ragyog: ez a gyógymódom a házi betegséghez, nedves februári napokon, amikor napról álmodom. Találtam egy pozitív társulásban átitatott dalt.

Ha néhány percre el akarja szállítani magát, keresse meg azt a dalt, amely elviszi az emlékeid paradicsomába. Melyik zenét köti össze tiszta, igazán nagyszerű memóriával? Mit hallgatsz, amikor egy kicsit eltűnik?

5. Az élet körkörös mozgásban működik

„Ne feledje, hogy ezek az államok folyamatosan változnak - semmi sem marad örökké rosszul. Ez egy folyadékciklus. ”

Newton harmadik mozgási törvénye előírja, hogy minden cselekedetre egyenlő és ellentétes reakció lép fel. És bár ez egy tudományos intézkedés, azt hiszem, hogy metaforikusabb alapon működik. A jó napokat elkerülhetetlenül rossz napok követik, de úgy vélem, hogy minden kiegyensúlyozza magát - elvégre ezt okból „életciklusnak” nevezik.

Minden, ami körül megy, körüljön.

Jó napok, rossz napok - és minden, ami köztük van: az élet nagyrészt érdemes élni.