Öt tulajdonság, hogy minden kis indulónak szükség van-e munkatársaikban, és hogyan kell táplálni őket minden felzárkóztatáskor.

Az induláskor a termelékenységet úgy növelik, hogy szüneteltetünk és gondolkodunk azon, hogy mit csinálunk és hogyan. Semmi nem segít, csak a helyes kérdések feltevése. Mindenki számára hasznos az, ha segítünk az embereknek gyorsan megtalálni a helyüket és hozzáadott értéket hozzáadni vállalkozása számára, vagy megérteni, hogy miért csinálják rosszul. Az a képesség, hogy ezt jól tudjuk megtenni, megszakíthat egy üzletet.

Az elmúlt három évben a Make Time Count (MTC) elnevezésű brit startupot építettem a termelékenység és a jólét területén. Az MTC sokféle háttérrel támogatja az álmodozókat, a cselekedeteket és a lázadókat az eredmények elérése és a jólétek érdekében. Szolgáltatásokat - tanácsadást, képzést és coachingot - és eszközöket - könyveket, naplókat és személyes szervezési segédeszközöket kínálunk magánszemélyek, kkv-k és nagyobb szervezetek számára, amelyek a teljesítmény, a csapatmunka, az elkötelezettség és az elégedettség javítására koncentrálnak. Munkánk három eredeti modellre épül, amelyeket a következő területeken fejlesztettem ki: a személyes termelékenység, a jólét és az egészség területén, ahol integráltam az idegtudományt, az emberi viselkedést, az oktatást és a coaching-terápiás munkát az emberi képesség megerősítésére.

Az induló vezetés sokkal inkább olyan volt, mint a vonat vezetése és a pályák lerakása. Mindig többet kell tennünk, mint amennyi idő vagy pénz van ahhoz. Ezenkívül nem mindig könnyű kitalálni, hogyan kell valamit csinálni, kivéve próba és hiba útján. Nem vagyok rajongója sem az induláskor adósságba kerüléshez, hacsak nincs rá komoly infrastruktúra. Semmi olyan, mint az adósság nyomása, hogy a stresszszintek megnőjenek és extra nyomást keltsenek. Miközben láttam és dolgoztam olyan emberekkel, akik ilyen körülmények között fejlődnek, inkább egy egészségesebb és kiegyensúlyozottabb megközelítést részesítek előnyben egy olyan vállalkozás felépítésében, amely elkerüli a folyamat kiégését.

Ezért már a kezdetektől kezdve elindítottam a vállalkozásomat, és úgy döntök, hogy szabadúszóként, részmunkaidős foglalkoztatottakkal vagy portfólió karrierjét élvező emberekkel dolgozom. Megszerzem, amit tudok, és örülök, hogy vállalkozásaimat a látásom szerint fejlesztem. Ezért büszke vagyok rá, hogy beismerem, hogy az MTC-t támogató emberek némelyike ​​már három évig velünk van, pár pedig még hosszabb ideig.

Az MTC-vel dolgozó emberek három forrásból származnak (1) organikus önválasztásból - kapcsolatba léptek és azt mondták, hogy szeretnék! (2) reklámoztunk segítségért és kiválasztottunk valakit egy tradicionálisabb toborzási megközelítést alkalmazva, és / vagy (3) barátainkra hívtuk fel azokat az embereket, akiknek „munkára van szükségük”, és akik képesek segíteni minket sajátos készségeikkel. A tehetségek toborzásának ilyen módja vegyes eredményt hozott, amely elősegítette a hasznos kritériumkészlet kidolgozását a jövőbeli bérlők támogatására.

Az öt kettős tulajdonság, amelyet minden induló vállalkozónak szüksége van üzleti tevékenységére.

1. Lelkesedés és az Achiever gondolkodásmódja
  2. Erős munkaerő és kreativitás
  3. Jó személyes szervezet és képesség visszajelzés adására és fogadására
  4. Kíváncsiság és tanulási hajlandóság
  5. Bizalmi érdemesség és erkölcsi iránytű.

Lelkesedés és az Achiever gondolkodásmódja

Soha nem felejtem el a lelkes két hüvelykujját, amelyet 21 éves gyakornokunk hozott a csapatba. Képzelje el, hogy minden apró fejleményt nagyszerű és őszinte izgalommal fogadnak. Ez az, amire minden vezérigazgatónak szükségük van motiváció fenntartásához, de a CHEER-LEADING önmagában hiábavaló, hacsak nem felel meg egy sikeres gondolkodómódnak. Ez alatt valakire gondolok, aki azonnal azon gondolkodik, hogyan lehet egy adott lehetőséget kézzelfogható eredménnyé alakítani.

Erős munkaerő és kreativitás

A fenti készlet boldog szívvel és bizonyos fokon bekapcsolt elmékkel jár nekünk, de többre van szükségünk. Erős munka-etikánkkal olyan személyzetet kapunk, aki eredményeket szolgáltat, betartja a határidőket, megtartja ígéreteit, megemeli a szabványokat és segíti a dolgokat a megfelelő irányba haladni. Egy induló vállalkozás számára a kreativitás kulcsfontosságú, mivel amikor kevés az idő és az erőforrások, gyakran gondolkodnunk kell a kreativitással arról, hogy miként történhet valami, hogyan juthatunk el valaki radarjába, vagy megragadhatjuk egy potenciális ügyfél figyelmét.

Jó személyes szervezet és képesség visszajelzés adására és fogadására

Semmit sem lehet fenntartani anélkül, hogy mindenki jól szerveződne, hogy a lehető legtermékenyebbek legyenek. Az idő pénz és a késések költségesek, függetlenül attól, hogy mások vagy ön finanszírozza-e az indítását. A magas szintű morál és az eredmény elérése szempontjából kulcsfontosságú a hatékony munkavégzés és a gyors munkavégzés rendszere. Ebben a tekintetben nélkülözhetetlen az a képesség, hogy visszajelzést adjunk és fogadjunk. Az induló vállalkozások nagyon stresszes. Az alapítók és a feltalálók életük és maguk nagy részét fektetik be projektjeikbe, és állandó lehetőség nyílik a tanulásra és a növekedésre. Miközben 1 PhD-s diplomát szereztem, az elmúlt öt évben könnyen további 7 mestert szereztem meg, és ez ugyanaz lesz minden induló vállalkozásban részt vevő számára. Ez azt jelenti, hogy kulcsfontosságú az a képesség, hogy visszajelzést vehessenek a fedélzeten, és fel tudják birkózni az összecsapásokkal és konfliktusokkal. Semmi sem lop el az időt és az energiát, mint az emberek, akik elhallgatnak, mert érzéseik megsérültek, zajosak vagy ami a legrosszabb, még mindig passzív-agresszív hozzáállást mutatnak. Véleményem szerint ezeknek a viselkedéseknek nagy oka van a társaság minél hamarabb történő részvételére. Most gyakorolom a sárga-piros kártya rendszerét - kiadásonként egy figyelmeztetés, és ha nincs javulás, akkor a piros kártya. Azt kell mondanom, hogy aktívan keresek visszajelzést a körülöttem lévő emberektől arról, hogy miként javíthatom és segíthetek nekik is jobban.

Kíváncsiság és a rendszerek gondolkodása

Az induló vállalkozásoknak olyan emberekre van szükségük, akik érdeklődnek a dolgok valódi működésének megismerésében. Ha a csapatodban nincs ilyen ember, szerezzen egyet! A jó induláshoz szükség van szakértőkre, tényfeltárókra és tényfeltárókra, az emberekre, akik figyelnek a apró részletekre, és azoknak, akiknek elméje folyamatosan nyitott a tanulásra. De anélkül, hogy csatlakozhatnánk a pontokhoz, és összekapcsolhatnánk a dolgokat, a tanulás egyszerűen több információ. Szükség van az emberekre, akik természetes rendszerek gondolkodói. Ez alatt az embereket értem, akik visszaléphetnek és megnézhetik, hogy a dolgok összekapcsolódnak. Gyakran ott vannak olyan izgalmas lehetőségek, amelyek kézzelfogható eredményekre koncentrálhatók.

Bizalmi érdemesség és erkölcsi iránytű.

Ha a fenti tulajdonságok nagyban megmutatják, hogy tiszteletet építsünk ki mások és ön iránt, bizalom nélkül, a teljes összeg továbbra is nulla. Egy új induló vállalkozás sebezhetősége azt jelenti, hogy sok ember gyakran túlságosan paranoid attól, hogy ellopják ötleteiket! Ezzel kapcsolatos filozófiám az, hogy az üzlet olyan, mint az óceán - van hely és a fülke mindenki számára, akik olyan hasznos terméket vagy szolgáltatást fejlesztenek ki, amely egyértelmű értéket ad az ügyfelek számára. De a mai vállalkozói táj és minden induló vállalkozás valóban profitálhat az erős erkölcsi iránytűből. Ha veled dolgoznak, ez azt jelenti, hogy megfelelő észleléssel és érzékenységgel kell hagyni az embereket árokban, égő hidakat, és félreértések és konfliktusok útján a kapcsolatokat megsemmisíteni.

Tehát függetlenül attól, hogy egy 21 éves vagy 65 éves embernel beszélek az induló vállalkozásomban - íme öt kérdés, amelyeket felzárkózásom során felteszek.

1. Mi az, ami jelenleg izgat az MTC-vel kapcsolatban, és ezt szem előtt tartva, hol és hogyan lehet hozzáadott értéket hozzáadni nekünk?
  2. Olvassa el részletesebben a gondolkodását, így láthatjuk, hogyan működhet ez a gyakorlatban.
  3. Vizsgáljuk meg valami, amit a közelmúltban tettünk, mint valódi példát, és merüljünk bele az elérési folyamatába. Mit tanulhatunk ebből együtt?
  4. Van valami olyan kíváncsi, amelyben élvezheti a növekedés elősegítését és az utolsó erőfeszítések felerősítését?
  5. Mi igazán fontos neked az életed és a munkával való elégedettség szempontjából, és hogyan alakíthatjuk ezt az együttműködés módjába?

Ha Ön még inkább egyszemélyiségű - meghatározza a pályákat és a vonatokat, a fenti lista továbbra is hasznos lehet, hogy ösztönözze az őszinte gondolkodást arról, hogy mire vagy jó, és hol érdemes felállni! Azt is tanácsolnám, hogy kérjen segítséget, és fontolgassa ezen öt kettős jellemző használatát az együttműködők kiválasztásához.

Minden vállalkozónak és vezetőnek az ideje gondolkodni. Ha meglehetõsen egyszerû kérdéseket teszünk fel önmagunkkal és azokkal, akikkel együtt dolgozunk, az hozzájárul a lényeghez. Ez azt is segít, hogy mindenki tisztább, jobban összpontosítson a fontosakra, és biztonságban érezze magát abban, ahol áll.