Fotó: Håkon Sataøen az Unsplash-en

5 mentség arra, hogy 5 órakor felébredek

Mindannyian hallottuk az önelégülés mentségét:

"Nem vagyok egy koránkelős típus."
- Szükségem van az alvásra.
"Én éjszakai bagoly vagyok."
"Nem szabad felébrednünk a nap előtt, ez tudomány"
"Ha nem kapok 8 órát, öngyulladok"

Ami felmegy, le kell jönnie, ezért mindenkinek okán van, hogy nem tudnak korán felébredni, ugyanolyan vagy nagyobb oka van, hogy korán felébredjen!

Ha 9–5 munkát végez (ami több, mint 7–7), akkor mindig úgy érzi, hogy nincs elég ideje, hogy magadért dolgokat készítsen.

Új heti 3x tornaterem? Szerencséd lesz, ha kétszer megy.
Új olvasható könyv? Sok szerencsét vasárnap eljutni az 50/400-as oldalra.
Mellékvállalkozás, amelyen dolgozni szeretne? Részvétét fejezem ki álmaival kapcsolatban.

Kemény, komoly munka az új szokások kialakítása és a hosszú távú projektek kidolgozása, amelyek teljesítést és elégedettséget nyújtanak Önnek.
Fenn kell tartani arra az esetre, ha az energia, a hangulat és a motiváció minden idők legmagasabb szintje.

Így a legjobb idő az álmainak kidolgozására reggel, reggel 6-kor.
5 oka van annak, hogy miközben 5: 00-kor kell felébrednie:

1) A világ még mindig alszik

Kevésbé valószínű, hogy bármilyen értesítést kapnak délelőtt 5-kor, azaz teljesen csendben leszel, és oszthatatlan figyelme a kezelt feladatra irányulhat.

2) A WillPower minden idők csúcsán van

A közvélemény ellenére az akaraterő véges erőforrás. Amikor 5 órakor felébred, nincs olyan kérdés, amely sürgős figyelmet igényel, azon kívül, amelyre úgy dönt, hogy erőfeszítéseire összpontosít. Ha új készségeket, műszereket, nyelveket vagy gyakorlatokat szeretne megtanulni, akkor ezt a legkönnyebb felébreszteni.

3) Extra idő a tervezéshez

Frissítheti rövid / hosszú távú céllistáját, naplóját, megtervezheti a napját, és nyugodtan nyugodhat, hogy a napja irányítja, és nem fordítva. Ez egy nagyszerű módszer a stressz / szorongás csökkentésére is.

4) Az akkumulációs hatás

Ha minden reggel 2 további órát bíz meg magaddal, a hét végéig további 14 órát ad ön magának, hogy bármit megtehessen. Egy hónap alatt, ez 60 óra. Egy év alatt ez 720 óra.
Gondoljon valami olyanra, amelyben jobban szeretne szerepelni, és most képzelje el, hogyan csinálná az említett tevékenységet, ha több mint 700 órát tart az övé alatt.

5) Jobb alvásminőség

Az alvásterv fegyelmezésével testének napjainkban bőséges energiát ad neked, és segít természetesen elzárni, amikor az éjszakai idő gördül. Itt mélyebben írtam az alvási ciklusokról.

Ezek az előnyök akkor lesznek tapasztalhatók, amikor az ébredés fegyelemét bevezetik. Ez viszont jobb irányítást eredményez a napja felett, és végül az élet teljes kontrollja.