4 típusú szabadúszó ügyfél és hogyan lehet őket boldoggá tenni

Az emberek kelleme nem mindig gyengesége

Fotó: Ali Yahya az Unsplash-en

Mindig örömteli emberek voltam.

Mint gyengeség, ez egy szörnyű dolog. (Sokat kihasználtok ... sokat. De egy bizonyos ponton rájöttem, hogy ez az egyik legnagyobb erősségem is. Egy egész életen át tartó tanulmányozása után, ami boldoggá teszi az embereket, elkezdtem ezt a tudást alkalmazni szabadúszó kapcsolataimban és a dolgok még soha nem voltak jobbok.

Most már sikerült összekapcsolnom azt, amit az ügyfelem igényel (vagy hogy kérdezi), és milyen eredmény teszi őt legboldogabbá. Ez lehetővé teszi, hogy olyan módon menjek túl és túl, amit soha nem tudtam volna, ha csak a megbízást néztem volna meg. Segített abban is, hogy azonosítsam bizonyos ügyféltípusokat, amelyekkel újra és újra dolgoztam, és amelyekre az ügyfeleknek végül szükségük volt a leginkább.

1. Az álom kliens

Fotó: CoWomen az Unsplash-en

Ez úgy hangzik, mint egy nem-bölcs, igaz? Minden szabadúszó álmodik arról az ügyféllel, akire csak kattint. Imádja azt a munkát, amelyet kérnek, „megkapják”, hogyan csinálsz dolgokat, ez csak a tökéletesség az elejétől a végéig. De az álom-ügyféllel való kapcsolat munkát igényel, csakúgy, mint bármely más ügyféllel. Az egyetlen különbség az, hogy a hibás működés vagy az irreális elvárások ütemezése helyett önelégültséget küzd. Ez mind van rajtad.

3 lépés ahhoz, hogy álmai kliense boldoggá váljon:

1. Ösztönzése. Ne vegye magát álmodozó ügyfelének kezébe. Csak azért, mert ők az ideális ügyfelek, nem azt jelenti, hogy ideális szabadúszó vagy, ezért győződjön meg arról, hogy van-e okuk ragaszkodni veled. Ajánlatokat kínál a márkádhoz fűződő lojalitásukért.
  2. Legyen profi. Könnyű közel állni az ügyfelekhez, akikkel jó kapcsolattartóval rendelkezik. Még azt is mondanám, hogy barátságokat alakítottam ki párammal, de fontos, hogy soha ne felejtsük el, hogy az ügyfeled a főnöke. Ne hagyja, hogy más ügyfelek is rosszul érzik magukat, hogy jól érezzék magukat, és soha ne váljon több alkalomra, mint ahogy a kommunikáció során.
  3. Tartsa magas szinten a személyes előírásait. A munka megismétlése meglehet, akkor is, ha igazán szereti az embert, akivel dolgozik. Találja meg a módját, hogy friss maradjon, és mindenekelőtt ne hagyja, hogy munkája minősége csúszjon csak azért, mert feltételezi, hogy ügyfele gondolja az ön világát.

Ne felejtsd el ilyen gyakran kérni az álmai ügyfeleitől a visszajelzést. Ez azt mutatja, hogy elégedettségük továbbra is prioritás számodra. Adj nekik egy olyan élményt, amely megkülönbözteti Önt más szabadúszóktól.

2. A dobozban

Fotó: Web Hosting az Unsplash-en

Ennek az ügyfélnek sok munkája van az Ön számára. Mint egy rengeteg munka. Vagy legalább ezt mondta három héttel ezelőtt. Azóta tücskök voltak, és más munkát végzett, hogy kitöltse az ébrenlétében maradt rést. Aztán ma reggel felébredt egy e-mailre, amelyben egy havi megbízási munkát végez, amelyre két hét múlva szüksége lesz. Most rejtjelez, mert annak ellenére, hogy a dollárjelek az egész látomásán táncolnak, az az idő, amikor azt mondtad nekik, hogy tegye félre, a rádió csendének három hetében.

Egyes ügyfelek számára ez egy olyan kiszámítható minta, amelyet valóban kalibrálhat ehhez, miután megtudja, hogyan történik a történet. Ha nagyon rugalmas az ilyen típusú dolgok (vagy egy ütemesebb, következetesebb ügyfelekkel teli ütemtervet állíthat be, amelyre beállíthatja az óráját), akkor valószínűleg nem éri el a szükséges lépéseket. Ha azonban olyan vagy, mint a legtöbben, és nem tud mindent eldobni, amikor a Jack-in-the-Box sürgõs 20 vagy több órán keresztül felbukkan, akkor a legjobban fog működni, ha vannak bizonyos határok.

3 lépés a Jack-in-the-Box boldoggá tételéhez:

1. Állítsa be a határokat. Ez őszintén az én tanácsom minden olyan kapcsolatra, amely valaha is fennáll, de ez különösen fontos ebben a forgatókönyvben. Pontosan tájékoztassa az ügyfelet, hogy mekkora figyelmeztetésre van szüksége ahhoz, hogy ésszerűen teljesítse a megbízás típusát, amelyet általában adnak. Pad, hogy idézet nagylelkűen. Még akkor is, ha csak 48 órára van szüksége, legközelebb sokkal elfoglaltabb lehet.
  2. Állj stabilan. Legyen készen áll a visszautasításra. A dobozban nem szereti, ha azt mondják, hogy valami nem működik az utolsó pillanatban. A probléma az, hogy mindig az utolsó pillanatban kommunikál veled. Ez nem „te” probléma.
  3. Tegyen javaslatot egy megtartási megállapodásra. Ha a Box-in-the-Box rendszeresen hozzád jár az Ön által kedvelt munkával és az egészséges költségvetéssel, nézd meg, fogékony-e egy megtartási megállapodásra. Tegye egyértelművé a szerződésben, hogy nem felelős azért, hogy kitöltse azokat a feladatokat, amelyekkel időben nem jutnak el hozzád. Nem számít, ha fizet, és ösztönzik őket a hatékony kommunikációra.

A Jacks-in-the-Box olyan, ahogy vannak, mert ők (vagy az emberek, akikért dolgoznak) küzdenek az időgazdálkodással. Ha meg akarja tudni határozni a határokat az ilyen típusú ügyfelekkel, akkor erkölcsi magas alapon kell állnia. Ne tegye a cuccjukat a hátsó égőre csak azért, mert ugyanezt tették érted. Helyezze munkájukat olyan szintre, amellyel más ügyfeleknél magát tartaná, és időben végezze el.

3. A perfekcionista

Amy Hirschi fényképe az Unsplash-en

Legyünk valósak itt, mikromanagerekről beszélünk. Megkapja a részét ezekből, és rendben van, ha nehéznek találja őket. A perfekcionista ügyfelek szeretik megválasztani a részleteket. Meg akarják tudni, hogy hol tartózkodnak, a folyamat minden lépésénél. Projekteik a csecsemők, és csak a legjobbat akarják csecsemőiknek.

Ha ügyfél lennék, szinte határozottan mikromanager lenne. Ezért titokban szeretem velük dolgozni! Nincs semmi, ami szakmailag kielégítõbb lenne, mint egy mikromanager boldoggá tétele. Így van: miért: gyakran tapasztalom, hogy az ügyfelek, akik megkísérelnek mikromantikálni, elsősorban nem akartak felvenni engem. Maguk akarták elvégezni a munkát, csak túl el vannak téve. Amikor ráébresztem őket, hogy megértem a látásukat, és elkötelezettek vagyok azért, hogy pontosan azért álmozzam, ahogyan álmodtak, szinte éreztem, hogy megkönnyebbültségük sugárzik az interneten keresztül.

3 lépés a perfekcionisták boldoggá tételéhez:

1. Válaszoljon mindenre. Még a legkisebb kérés vagy javaslat is fontos az ilyen típusú ügyfelek számára. Meg akarják tudni, hogy minden alkalommal hallottak. Amikor például együttműködnek a Google Dokumentumokban, válaszolok megjegyzésükre, ahelyett, hogy a Megoldás gombra kattintanám, még akkor is, ha ez csak egy gyors megjegyzés, amely azt mondja, hogy javítottam. Hagytam nekik dönteni, ha valami megoldódik.
  2. Válaszoljon, mielőtt megkérdezik. A mikromanagerek félnek az ismeretlenktől. Ezt a félelmet enyhítheti, ha a folyamatot már a kezdetektől elrendezi. Van egy csomagom, amelyet általában elküldök egy új ügyfél fedélzetén, amely pontosan ezt teszi (valójában az ötlet volt az egyik minden idők kedvenc ügyfelemtől, egy fotóstől, aki esküszik rá saját ügyfeleivel).
  3. Ismerje meg korlátait. A perfekcionisták nem mindenkinek szólnak. Nagyon sok megértésre van szükségük. Ha nem vagy olyan, aki jól tud dolgozni a mikromanagerekkel, akkor a legjobb, ha csak tudsz, elkerülni őket. Feszítenek majd, és munkája csalódást okoz majd nekik.

Lehetséges, hogy egy mikromanager boldoggá váljon. Ennek ellenére csúnya hajlandóságuk van arra, hogy a saját módjukra jussanak, és ez a probléma a termelékenység szempontjából. Előfordulhat, hogy változtatásokat kérnek, majd később kérik, hogy vonják vissza ezeket a változtatásokat, és semmiféle nyom nélkül nem tudják, mit csinálnak. Lehet, hogy sok időt igényelnek más okból, csak azért, mert állandó megnyugtatást akarnak.

Itt lesz az a haszna, ha megismeri a saját folyamatát, és a folyamatot közli velük a get-go útján. Állítsa be a határokat a perfekcionista barátjával, és készen áll arra, hogy udvariasan emlékeztesse őt ezekre a határokra, amikor a dolgok kezdett kikerülni.

4. Az, amit elmentem

Fotó: Jesus Kiteque az Unsplash-en

Arra gondoltál, hogy biztosan álom-ügyfél, majd üres beérkező levelekkel és lyukkal hagyta a naptárában. Ön nyomon követte, de hiába.

Vissza akarja ezt a munkát. Szeretne egy esélyt a dolgok javítására. Mindenekelőtt csak azt akarja tudni, mi ment rosszul. Fáj, amikor egy potenciális ügyfél megígéri neked a világot, majd kísértetjába áll, ám ebben a helyzetben az egyetlen megoldás az egészséges adag valóság.

3 lépés ahhoz, hogy boldoggá váljon:

1. Valószínűleg nem. Ezért ők azok, akik elmenekültek, nem azok, amelyek elmenekülhetnek. Bármi is történt, már régen eltűntek.
  2. Különben is nem akarja. Mert nem minden munka van megfelelő, és ez rendben van.
  3. Valójában valóban tovább kell lépned. Vannak más ügyfelek is, akik ásnak téged. Azért pazarolja az idejét, hogy azokkal foglalkozik, akik nem!

Természetesen mindig profitálhat egy rövid elemzésből, miután egy ígéretes üzlet átesett. Ha több ajánlatot veszít egymás után, érdemes keresni mintákat. Vedd el azt, amit megtanultak, és vigye el a következő munkára. Ha jobban tudsz, akkor jobban tudsz.

De miután ezt megtette, ideje elkészíteni a következő javaslatot. Haladj előre. Az álmai ügyfele odakint vár rád.