4 lépés arról, hogyan lehet hatékonyan megtanulni új dolgokat a szoftverfejlesztésben

Fotó: Maxwell Nelson az Unsplash-en

Mindannyian itt jártunk, előbb vagy utóbb újra itt leszállunk. De először mi van ezzel a posztmal? Nem viselök fehér kabátot, tehát nem vagyok orvos, tehát ez a bejegyzés nem igazán vényköteles, de arra törekszem, hogy tippeket és csalólapokat tegyek ki, amelyeket már majdnem 3 éve használok, és minden stratégiát Azt beszélem, hogy van egy bizonyos forgatókönyv, ahol alkalmazni kellene. Tehát engedj be jobbra.

Mit értek, amikor a hatékony tanulást mondom?

Nos, ez eléggé elvont, de beillesztve azt mondanám, hogy hosszú távon a tanulási készségek nemcsak egy darab kód megszerzése a működéshez vagy valami megvalósításához, hanem a tudás átvétele, felhasználása, majd a saját módon történő alkalmazás (a a probléma megoldása), figyelembe véve a bevált gyakorlatokat.

1. lépés: Ismerje meg az előzményeket

A jelen megértéséhez meg kell ismernie a múltat. ~ Carl Sagan

Mi és a világunk az evolúcióra épül, és minden, ami odakint van a világon, legyen szó a technológiáról vagy a termékekről, vagy akár az élelmiszerekről is, saját evolúciós útja volt. A legfontosabb kérdés, amelyet új technológiák tanulása közben szeretnék feltenni, az az, hogy „miért van így?”

Most nem azt gondolom, hogy el kell kezdenie technikai okok keresését, miért működik egy bizonyos technika a motorháztető alatt, de arra gondolok, hogy megpróbálom választ találni az alábbi kérdésekre, és igen, jól gondoltad, hogy fogunk vissza az időben:

• Milyen problémát old meg ez a technológia / termék?
  • Miért merült fel ez a probléma?
  • Amikor felmerült a probléma, mi volt a többi javaslat?
  • És végül miért verte meg ez a technológia / termék a többi megoldást.

A magyarázat pontosabbá tétele érdekében az Apache Kafka példáját. Ennek megtanulásához lényegében azt szeretném megkérdezni, hogy milyen problémát old meg az Apache Kafka, miért került fel ez a probléma elsősorban. Amikor ez a probléma felmerült, milyen megoldásokat keresett a világ, és végül mit csinált az Apache Kafka, hogy ez olyan kedvencé tette a tech-közösségben?

A megközelítés előnyei: Ha követi ezeket a lépéseket, akkor nem csak tudja, mi az Apache Kafka, hanem megismerheti az Apache Kafka egyéb alternatíváit is. A legfontosabb, hogy megtanulja, mikor nem használja az Apache Kafkát, és ugyanahhoz a problémahoz más megoldásokat választ, esetleg a RabbitMQ-t. Most, ha nem ismeri ezeket a technológiákat, rendben van, csak ne feledje, hogy mindkettőt gyakran megvitatják az interneten, hogy melyiket kell használni, és hol vannak a kulcsszavak hiperhivatkozások, hogy nyugodtan ellenőrizhesse őket.

2. lépés: Kardok és pajzsok

Fotó: Bogdan Kupriets az Unsplash-en

Nos, ez a saját analógiám, tehát ha nem igazán felel meg a bocsánatomat. Tehát az emberek tele vannak túlélési ösztönökkel és veszélyhelyzetben az emberek az eszközkészletben szereplő összes eszközt (készséget) felhasználnák (amit tudnak) a túléléshez.

A stratégia lényege Tehát a példa kedvéért minden ismereted és készségeitek pajzsok, és amit nem tudsz, kardok (mert senki sem tudja, hogyan kell harcolni a dobozból). Tehát mondjuk, hogy harcosnak kezdsz, és tudod, hogyan kell pajzsot használni (az erőd), és meg kell tanulnod a harcot, és ehhez tudnod kell, hogyan kell használni a kardot.

Például, ha ismerem a Python-ot (pajzs), de nem tudom, mi az API-k (kard), akkor egyszerűen felnézhetek online dolgokat, hogy egy egyszerű internetes kereséssel megtanuljam a „Hogyan lehet API-t készíteni a Python használatával” lehetőséget, és megkapom sok oktatóanyag sok nyelven és több kiemeléssel. De ez nem valami új, szinte mindenki ezt csinálja, miért érdekli a stratégiát? Nos, örülök, hogy megkérdezted, a fenti példa meglehetősen egyszerű, de mi van, ha azt mondom, hogy nem ismered a python-ot, és nem tudod, mi az API, és python-ban kell elkészítened az API-t (most két kardod van és nincs pajzs). Hogyan kezelnéd?

Megmondom nektek, mindannyian csináljuk. Először azt vizsgáljuk meg, hogy mi az az API (pontosan válasszon egy kardot, tanulj annyira, hogy pajzs legyen), majd keressük, hogyan lehet API-t készíteni a Python-ban (a második kard API-koncepciókkal pajzsként).

Nem lehet megtanulni harcolni kardok használatával mindkét kezükben, és nincs pajzs, ha csak éppen indulsz. Sajnálom, de csak nem működik így.

Szóval hogyan különbözik ez a stratégia? Tehát vissza 2019 márciusában kaptam egy kihívást, hogy megtanuljam és megvalósítsam Akka-t Java segítségével. És én C # fejlesztő voltam, aki csak néhány hónapos vendéglő volt a python tanulásával. Most nem ismerem a Java-t, és nem tudtam, mi az Akka (Két kard). Tehát úgy döntöttem, hogy ahogy fent tárgyaltunk, az Akka-val kezdtem és annak történetével (az 1. lépéstől kezdve), és hamarosan mélyen megértettem, mi az Akka pontosan mi és milyen problémát old meg, és miért választottuk az Akka-t a probléma megoldásához. az első hely, de 0 tudás arról, hogyan tudtam valóban kódolni és futtatni egy mintát. A dokumentáció félelmetes volt, inkább még mindig nem értem a dokumentációjukat, és minden oktatóprogram, amelyet a Java-ban néztem, semmi értelmetlen volt. Szóval mit csináltam?

Kardok és pajzsok kiértékelését végeztem, Pajtaim C #, Python voltak, újonnan elsajátítottam az Akka-t. Kardom: Java, Akka kódoló megoldások. Tehát kerestem az Akka implementációkat a C # -ben és a Python-ban, és megtaláltam egy akka.net nevû akciót az Akka megvalósításához a C # segítségével. A hétvégét egy C # projektnél dolgoztam, hogy megtanuljam, hogyan kell kódolni az Akka-val a C #-ben, és amikor hétfőn visszatértem a munkába, tudtam, mi az Akka, miért kell használni és hogyan lehet kódolni (most egy pajzs) ), majd mivel tudtam, mit akarok csinálni, csak azt kellett keresnem, hogy „hogyan kell ezt / azt az akka java-t” (a java kard), és az interneten ezúttal az én szívemben működött.

3. lépés: Lopja el a tantervet, csak viccelve kövesse azt

Ez elsősorban az, hogy csak most kezdődjön el a terepen, de nagyon hasznos. Nagyon sok webhely / alkalmazás rendelkezik online tanfolyamokkal, amelyeket meg lehet tanulni, és mindegyikhez csatoltak egy árcédulát, és nem mindenki engedheti meg magának ezeket az előfizetéseket, és amit végül csinálnak, az a YouTube-ra megy, és tartalmat keresnek, és sokan sikeres, de sokuk nem. Mivel nagyon sok a zaj, sokunk hajlamos eltévedni és végül elveszti az érdeklődésünket. Ha ilyen helyzetben találja magának a tökéletes csaló lapot, akkor ez összesen 0 pénzt fog fizetni !!

A Cheat Sheet Nyissa meg a fizetett tagság bármelyikét, csak előfizetéssel rendelkező webhelyeket, és keressen egy tanfolyamot, amelyen keresztül kíván menni. Találtál sokat? (az egyik meg is fogja tenni) Tökéletes most osztályozni ezeket a tanfolyamokat három szakaszba kezdő, középhaladó, haladó szintű (ezen webhelyek nagy részén már van ilyen besorolása). Most, hogy az összes kurzus meg van rendezve, húzza ki a tartalomjegyzékét, és egyesítse az összes tartalomjegyzéket egyetlen kategóriába a 3 kategóriába (kezdő, középhaladó és haladó), és ott van. Van egy felülről lefelé tartó tananyag, melyeket el kell fednie, hogy a technika kezdő szintjén lehessen, majd meg kell tanulnia ezeket a témákat a kezdő szintről a középszintre történő átmenetre ebben a technikában és így tovább. Most, hogy megvan a listája, állítson fel célokat, amelyek segítenek motiválni, és most csak a YouTube-ra jellemző témákban foglalkoznak, az új ragyogó új tananyagod és a tanulás elől. Először is óriási különbséget fog látni abban, amit keres. A „Python kezdőknek” vagy a „Python megtanulása” szakaszban a „listátértés a pythonban” kifejezésre fog keresni. A zaj csak kijött az ablakon (valakit kérjük, kapcsolja ki a zajszűrőt)

4. lépés: Tesztelje tudását

És most, hogy elkészítette ezeket a tippeket és a csaló lapokat, és megtanult valami újat, itt az ideje, hogy kipróbálhassa tudását, így módosíthatja az utat az esetleges eltérés esetére. Ennek érdekében bemutatom Önnek a Stack Overflow-t és más online fórumokat, ahol az emberek válaszokat keresve teszik fel kérdéseiket. A tapasztaltól kezdve a frissen kezdésig mindenféle ember felteszi a kérdést. Próbáljon megválaszolni kérdését a megszerzett tudás alapján. Bízzon benne, hogy itt válaszolhat néhány kérdésre, és mások is válaszokat tehetnek közzé. Most hasonlítsa össze a többi válaszra adott válaszokat, és próbálja meg kideríteni, melyik lenne jobb és miért. Ez elegendő gyakorlást igényel a megtanulni kívánt technológiánál, és felgyorsítja a folyamatot. Ne félj kudarcot szenvedni, mert sok esetben a választ pontosan megkapja.

Következtetés

Sokféle módon és forrásból tanulhat, és ez a blog csak néhány további ötletet oszt meg. Tehát nyugodtan használja a megjegyzések részt, hogy tudassa velem, mit gondol? És ne félj online fórumokon keresztül ostoba kérdéseket feltenni vagy valaki kérdésére válaszolni. Végül segít nekik, és végül segít valakinek, aki ragaszkodik a kódjukhoz, és fellendíti tudását.

„Amíg tanítunk, tanulunk” - mondta Seneca római filozófus

Ha ez a bejegyzés hasznos volt, kérjük, kattintson néhányszor az alábbi taps gombra, és mutassa meg támogatását! ⬇⬇