4 hatékony tipp, hogyan lehet az életét a következő szintre vinni

Miután 20 éve dolgoztam az ellenérdekű hírekkel, felkértek, hogy váljak az FBI szóvivőjévé Észak-Kaliforniában. Az első reakcióm a „nem” volt - nagyon kényelmes volt ügynökként betöltött pozíciómban. Addigra már tudtam a kézikönyv minden lépését, és rendelkeztem az informátorok hálózatával, így nagyon kevés erőfeszítéssel tudtam nyomozást indítani egy külföldi hírszerző tiszt ellen.

Éreztem a csendes örömét a meleg elégedettséggel a jelenlegi helyzettel. De a fejemben tudtam, hogy nem tovább fejlesztem készségeimet; Nem a legjobbat próbáltam tenni. Igazából önelégültséggé vált; Elértem a fennsíkot.

Amikor „NEM” mondtam, megtagadtam magam a következő szintre emelni. Sikeresen dolgoztam ügyvédként, de az önelégültségem nem támogatta a szakmai vagy személyes növekedés iránti vágyat.

„Az élet tragédiája gyakran nem a kudarcunkban, hanem inkább az elégedettségünkben rejlik; nem azért, mert túl sokat teszünk, hanem inkább a túl sokat teszünk; nem a képességeinket meghaladó életben, hanem inkább a képességeink alatt élőben. ” - Benjamin E. Mays

A stanfordi kutató, Carol Dweck megjegyezte: „Nincs kapcsolat a hallgatói képességek vagy intelligencia és a mester-orientált tulajdonságok fejlesztése között. A legfényesebb hallgatók egy része elkerüli a kihívásokat, nem szerette az erőfeszítéseket, és nehézségekkel szembesülve vágyakozik rá. És néhány kevésbé ragyogó hallgató valódi go-getter, kihívásokkal teli, intenzíven fennmarad, amikor a dolgok nehezebbé válnak, és a vártnál többet teljesít. ”

Más szavakkal: nem mindig az a legokosabb indul, aki végül a legokosabb.

Mindig büszke voltam, de valahol a 20 év alatt olyan kényelmi zónába kerültem, amely középszerűséget eredményezett.

A bűnbánó erő a legnagyobb gyengeségünk - LaRae Quy

Végül azt mondtam: „Igen”, és négy éven át képviseltem az FBI-t Észak-Kaliforniában. Megosztom 5 hatékony módszert, amellyel továbbjuttam a következő szintre, és így te is tudod:

1. RÖGZÍTSEN PLATEAUON

Joshua Foer, a Moonwalking és Einstein szerzője az „OK fennsíkon” beszél. Amikor elértük azt a képzettségi szintet, ahol képesek vagyunk elvégezni a feladatot anélkül, hogy valóban gondolkodnunk kellene rá. Teljesítménye automatikus.

Noha az OK fennsíkja lehet, amire szükségünk van életünk bizonyos területein, vannak olyan területek is, ahol az OK valójában azt jelenti, hogy megütöttünk egy falat. Pontosan nem vagyunk boldogtalanok, de nem vagyunk teljesen biztosak abban, hogy hol lehet pontosan meghatározni a növekvő nyugtalanság érzését. Azt mondjuk, hogy "jól vagyunk", nem pedig "izgatottak vagyunk az élet vagy a karrier következő lépésében". Van egy nigel érzés, amely biztosítja minket, hogy többet kell megtennünk, hogy meghódítsuk a világot.

Az emberek azt hitték, hogy a fennsíkon keresztül nem tudnak kitörni, mert tehetségünk vagy genetikai képességünk határát képviselik. Az utóbbi években a pszichológusok felfedezték, hogy a fennsíkon keresztüli áttöréshez csak a helyes hozzáállás szükséges.

Hogyan állíthatjuk be az Ön számára:

Tekintse meg a hosszú kilátást. A nagy képet tekintve könnyebb észlelni a fennsíkokat, mint átmeneti szüneteket, ahol időt fordíthatunk arra, hogy nemcsak a jövőképünket, hanem az eléréshez szükséges lépéseket is stratégiázzuk.

Vállalj kockázatokat. Senki sem szereti kilépni a kényelmi zónájuktól, de csak a wimpák használják őket ürügyként arra, hogy levaduljanak és olyan helyen maradjanak, amely az évek során inkább rohamnak tűnik, mint egy izgalmas élet. Gyakran az ön egoját védi, amelyet védeni akar, mert van egy esély arra, hogy kudarcot vall, ha valami újat kipróbálsz. Ennek eredményeként biztonságos és unalmas mintában marad, amely nem jár kockázattal. A folyamat során éppen a Wikipedia imádságának képévé vált.

Ölelés a szopást. Hacsak nem fennsíkon szeretne élni, életed hátralévő részében sehova nem megy, át kell vennie a nehéz és nehéz dolgokat. Igen, szar, de ha már kapcsolatba lépett az életed elképzelésével, a sprint megér néhány kopogást a földre. De itt van a dolog: hacsak nem tanulnak olyan kudarcoktól, amelyek az út mentén szemetelik az utat, akkor semmi sem lesz. Minden kudarc okosabbá tehet téged, mint korábban, de csak akkor, ha átfogja a leckét.

2. Érezze az égést a hasa során

Az önsegítő könyvek nem nyújtanak útmutatást erről. A hasa égése annak mély megértéséből fakad, hogy mi fontos neked és miért marad fenn akkor is, ha a dolgok nehéznek tűnnek. Karrierünket vagy életünk útját gyakran egy tanár vagy szülő befolyásolja fiatalkorunkban. Úgy találjuk magunkat, hogy semmibe sem kerül a futópad, mert a szívünk nincs benne; az általunk választott út a szülőkhöz vagy tanárhoz tartozott, nem nekünk.

A bűnbánat gyakran szívverés, hogy rossz irányba fordultunk valahol az út mentén. Addig nem lépheti át a következő szintre, amíg nem közelebbről megvizsgálja, miért csinálja, amit csinál. A bűnbánat lehet sík terep, amely lehetőséget ad arra, hogy felbecsülje az életed irányát, és eldöntse, vajon erre a célra szeretne menni.

Az első számú ok, amiért a legtöbb ember nem veszi az életét a következő szintre, az az, hogy úgy érzik, hogy nincs befolyása az életük felett. Sokkal könnyebb megválasztani az impozitív útját, és valaki másnak hibáztatni élethelyzetét - a kormányt, a munkájuk igényeit, szörnyű gyermekkorukat, partnerüket ... folytatódik a szánalmas lista. A wimpák az élet áldozatainak tekintik magukat, de az a választás, ami valóban elválasztja a wimpákat a győztesektől. 100% -ban az Ön döntése alatt áll.

Hogyan állítsuk be az Ön számára: hagyja abba a vesztes szavakat, mint például a „nem tudok” és a „nem kellene”. Fordítsa meg ezeket a gondolatokat, és követelje a helyzet ellenőrzését. Lehet, hogy jelenlegi munkakörnyezete nem ideális, de Ön választja azt a hozzáállást, amellyel megközelíti. Inkább eszel vagy éhezsz az utcán? Ez a kérdés megronthatja a munkájának szemléletmódját. Ez azt jelenti, hogy életed végéig vértelen szakmában kell maradnia? Nem! Adj magadnak egy rúgást a fenekén, és szállj középpontba, de ez azt jelenti, hogy el kell viselnie a saját tulajdonát az életének megközelítéséhez. Amikor abbahagyja az áldozatot, és megérti, hogy valójában minden a választásod, kifejlődik a mentális keménység, hogy az életét a következő szintre vigye.

Mentálisan kemény vagy? Vedd meg ezt az INGYENES értékelést.

3. A PLATEAU ÉS A KÖVETKEZÉS HATÁSA

Addig nem lépheted életét a következő szintre, amíg nem tudod, hogy fennsíkot vagy kiégést tapasztal-e meg.

A fennsíkon megtalálhatja a felhatalmazás és az újratöltés lehetőségét. A burnout ugyanazokat a régi dolgokat próbálja meg tenni, vagy ugyanolyan régi módon, anélkül, hogy felismerte volna az újraértékelés szükségességét. A nagy intenzitású munkakörökben élő emberek, mint például az első válaszadók és a rendészeti rendőrök nagyon hajlamosak a kiégésre, ők azonban nem csak ezek. Az egyik legjobb módszer a kiégés észlelésére, ha válaszolunk erre a kérdésre: „Észrevetted, hogy keményen és hosszú órákon dolgozol, de kevesebbel teljesítesz, mint régen?” Igen, ez a kiégés.

Ellen Hendriksen pszichológus, a How to be Yourself: csendes a belső kritikusod és a társadalmi szorongás fölé emelkedése szerzőjének írója szerint a kiégés jelei:

- Érzelmi kimerültség: Leeresztett, nem motivált és fáradt - mind fizikai, mind pszichológiai szempontból.

- Depersonalizáció: Nem látja az embereket, akikkel dolgozik, mint embereket, ehelyett tehernek tekinti őket, ami növekvő neheztelési érzetet generál.

- Fókuszáló képesség hiánya: Kemény és hosszú munkaidő, de kevesebb teljesítés.

Noha nehéz lehet megkülönböztetni a fennsíkot és a kiégést időnként, a gyógymódok sokkal különböznek:

• A fennsík gyógyítása lelkesedés. A lelkesedés arra készteti Önt, hogy új készségeket tanuljon és további információkat szerezzen a továbblépés érdekében.
  • A kiégés gyógyítása feloldja azt a neheztelést, amelyet érzel annak miatt, amit fel kellett áldoznod annak érdekében, hogy odajusson az élethez.

Hogyan állíthatja be az Ön számára: Szánjon időt arra, hogy elképzelje, milyen lenne a tökéletes munkakörnyezet Önnek. Tegyen meg apró, reális lépéseket annak érdekében, hogy közelebb hozza valóságát ahhoz, amire képzel egy tökéletes munkakörnyezetet. Gondoljon nem csak a fizikai térre, hanem a tényleges munkára is, amelyben részt venne.

4. ELISMERI A KÖZÖSSÉGESSÉG LURE-jét

Noha a sikert mindannyian eltérően határozzuk meg, a középszerűség olyan szó, amelyet mindannyian felismerünk azért: miért kevesebbet rendezzünk, mint amit megérdemelnünk kell az életben. Ez egy olyan hely, amely gyakran puha és biztonságos, ugyanakkor kevés teljesítést vagy önbecsülést kínál. Amikor belecsúszunk a középszerűségbe, kevesebbel járunk el, mint tudjuk, hogy életben lehetünk. Feladja annak az útnak a felkutatását, amely nagyobb örömet és boldogságot hoz nekünk.

A középszerűség egy olyan rut, amely idővel nagyjából úgy néz ki, mint egy koporsó. A legtöbb ember elakad a középszerűségben az, hogy megtagadják a kudarcot. Az emberek megtagadják a kudarcot azért, mert a kudarcot a vereséggel társítják. A vereség félelme bénítja őket arra a pontra, hogy nem lépnek tovább.

Az emberek nem fejeződnek be, amikor legyőzik; készen állnak, amikor kilépnek.

Hogyan állítsuk be az Ön számára: A Hacks megmondja, hogy kezdje el élni az álmai. Sokkal hatékonyabb megközelítés az, ha abbahagyja a félelmeinek élését. A félelem szorongást idéz elő, amely megbénítja a gondolkodás, érzés és viselkedés módját. Az egyetlen út a középszerűségből való kilépéshez az, hogy elég bátor vagy, hogy szembenézzen a félelmeivel. Ne felejtsen el velük egyszerre. Legyél stratégiai és válassz először a könnyebbet, mert miután megölted őket, megszerezheted a magabiztosságot, hogy továbblépsz a nagyobb kutyákhoz, amelyek sarokban tartják és félnek előremenni.

Fotó: Andrea Piacquadio, Pexels