3 dolog, amit szeretnék, már korábban is tudtam a hálózatépítésről és a cselekvésről

Ha még nem ezt az eszközt használja karrierje során, kezdje el most.

Fotó: Chang Duong az Unsplash-en

A hálózatépítéssel kapcsolatos félreértések hátráltatják Önt?

Ha bármilyen okból elkerüli a hálózatépítést, akkor hagyja abba. A hálózatépítés vitathatatlanul a leghatékonyabb karrier-eszköz, amelyhez mindenki hozzáférhet. De nem mindenki használja ki ezt. Nagyon sokan attól tartanak, mert félénk, azt gondolják, hogy kellemes embereknek kell lenniük, és azt gondolják, hogy ez mindig magában foglal egy italt, miközben kínosan néz körül egy helyiséget, ahol tele vannak idegen emberekkel, akik kitüntettek jelvényeket. De nem így kell lennie. Gyakran nem is kell feltétlenül új emberekkel találkoznia, hogy hálózatba jusson. Ezt már meg is tettél valamilyen formában iskolába, munkahelyre vagy más rendezvényre látogatva. Valószínűleg sok embert ismersz. Ez az ön hálózata.

De érti a hálózat erejét? Most már igen. Néhány tévképzést fogalmaztam meg a hálózatépítéssel kapcsolatban. A karrierváltás kezdetén azonban elkezdtem felismerni annak valódi potenciálját, és az erőfeszítések valóban megtérülnek. Csalódott vagyok, hogy korábban nem vettem ilyen komolyan.

Nem arról szól, amit tudsz, hanem arról, hogy mit tudsz.

Ez az állítás mindig felbántott, amikor tinédzser voltam, és olyan oldalakat tanulmányoztam, mint a Monster, karrier tanácsadás céljából. Ó, milyen tévesen voltam. Mindig az alacsony kulcsfontosságú irritábilis lennék, amikor ezt a kijelentést tapasztaltam, mert szinte ilyen pofonnak tűnt, véletlenül rámutatva, hogy bármennyire is próbálok, soha nem veszem észre, mert nem születem kedvezően az éjszakai égbolt, nem esett a megfelelő körülmények közé, nem kezdte meg a kapcsolatokat, introvertává nőtte ki magát és így tovább. Felvettem a bérleti döntéseket érdem alapján. Introvertumként azt is szívesebben elkerültem, hogy elkerüljék az embereket, mint például a pestis, gondoltam, hogy ez az egyik dolog, amit megtehetek anélkül, hogy mindent megtettem, hogy mindent helyesen tegyek a munkámban.

Teljesen hiányoztam a lényeg. Míg a bérleti döntések többnyire az érdemeken alapulnak, az is arról szól, hogy mennyire szeretsz egy karaktert, és mennyire fogsz jól viselkedni a leendő csapattal. De minden bizonnyal segít abban az esetben, ha olyan jelölt vagy, aki ismeri valakivel, aki kapcsolatban áll a személyével.

Az önkéntesség mint az önéletrajz kitöltésének módszere.

A közép- és középiskolában az önkéntesség mindig olyan szövegblokkként volt kiemelve, amely az önéletrajzban nagyszerűnek tűnt. Lehetőséget kínál arra, hogy készségeit akkor használja, ha nincs sok tapasztalata, és kiváló lépés a munkához, ha nincs korábbi tapasztalata. A hangsúly mindig az alkalmazás készítésén volt, hogy megmutassa, valódi értéke van-e.

Noha az önkéntességet mint a munkatapasztalatot nem értékeljük, ennek egyik aspektusának hangsúlyozása elvakította a másik iránt, az önkéntesség nagyobb haszna: az emberek. Kevésbé az önéletrajz kitöltése és kevésbé az olyan tapasztalatok megszerzése, amelyekre egyébként nem lenne szüksége. Arról a lehetőségről van szó, hogy meg kell találkoznod olyan emberekkel, akikkel egyébként nem lenne.

Milyen előnyei vannak a társadalmi kör kuratozásának?

A hálózat értékes információkat nyújthat.

Soha nem volt tisztában valamit illetően, vagy szüksége volt valamilyen útmutatásra? Hálózata nagyszerű módja a tanulásnak. Csak oly sok cikket és könyvet olvashat el - az ember tapasztalatai és ismeretei valakitől többet érnek, mint a legtöbb, amit a Google tudsz. Ha ismeri az érdeklődő vállalkozás vagy iparág valakiét, vegye fel velük a kapcsolatot.

Szerencsém voltam ahhoz, hogy legalább néhány emberhez kapcsolódjak, akik szintén karrierváltásokon mentek keresztül. Ugyanazon egyetemen jártunk. Az egyik olyan volt, akivel néhányszor találkoztam tanórán kívüli rendezvényeken, de nem tudtam nagyon jól, a másikban több hétig töltöttem egy szakmai gyakorlatot. Észrevettem, hogy egy ideje megváltoztak a karrierje, de amikor végül úgy döntöttem, hogy belemerülök, rendkívül hasznos volt, ha fel tudtam kérdezni tapasztalataikról, valamint az iparral kapcsolatos egyéb kérdéseimről, amelyek tovább segítették szűkítse le azt az utat, amelyet folytatni akartam. De ha így fog belemenni a hálózatába, akkor előzetesen gondosan elvégezze az átvilágítást, mindent megtanulva az ön érdeklődéséről. A kérdéseket csak olyan dolgokra korlátozza, amelyeket másutt nem tudott megtudni. . Nem akarja pazarolni idejét, hogy válaszoljon olyan dolgokra, amelyekkel a Google könnyen megtalálhatja.

Hálózata a társadalmi megerősítés egyik formája.

Valószínűleg akkor lesz előnye, ha valamit megismer, máris ismeri valakit. Nagyszerű példa erre egy alkalom, amikor munkainterjún vettem részt. Az egyetemi kollégám elég kedves volt ahhoz, hogy válaszoljon a vállalattal kapcsolatos kérdéseimre. Jelentkeztem, és az interjú végén már meggondoltam magukat, és úgy kezdtek beszélni velem, mintha már megkezdem volna a munkát, még mielőtt ajánlattételi levelet készítettem volna. Az interjúkészítő azt mondta nekem, hogy nagyszerű, hogy ismerem kollégáját. "Úgy értem, nagy képesítéssel rendelkezik, de még jobb, ha ő ismer téged" - mondta. Ott volt. A vitathatatlan gördülési összeköttetések irány-megerősítést nyújtanak. Jobban bízott bennem, egyszerűen azért, mert a barátommal és én ugyanabba az egyetemre mentünk.

Hálózata az Ön érdekeit szolgálja.

A férjem mindig fontosnak tartja az önkéntes munkát, legyen az tanórán kívüli munka vagy egy helyi nonprofit szervezet igazgatóságán való szolgálat. Imádja, és ő extrovert, de ez segített neki. Amikor felmerül egy olyan lehetőség, amely megfelel a tapasztalatának, mindig gyorsan gondolkodnak róla. A kapcsolatok az ön érdekében állnak, és olyan valami olyasmihez kapcsolódhat, amelyben jó lenne, és amiben egyébként valaha is tudhatott volna.

Szerencsém találkozni néhány vállalkozókkal és vállalkozástulajdonosokkal a közösségemben, és ők tökéletes példák a kapcsolatok erõsségére. Az egyik ilyen személy nagyon sikeresen képes szenvedélyes embereket összekötni. Célja egy vállalkozás indítása volt. Mielőtt volt egy tégla- és habarcsbolt, saját udvarán pop-up eseményeket szervezett a helyi kézművesekkel. Most, hogy saját hivatalos kiskereskedelmi székhellyel rendelkezik, nem hagyta abba a kapcsolatok ápolását, és továbbra is rendszeresen meghívja barátait és gyártóit pop-up eseményeire az üzletében. Platformot kínál a közösségének, és lehetővé teszi a többi vállalkozástulajdonos kiemelését. Nem kétséges, hogy ezek a kapcsolatok nagy értéket képviselnek neki is - kölcsönösen előnyös kapcsolat. Más helyi vállalkozók mindig örömmel támogatják más helyi vállalkozásokat. Felépítik egymást, mert hálózatuk sikere kulcsfontosságú az egyéni sikerhez.

Így stratégiailag kihasználhatja társadalmi hálózatának előnyeit.

A legjobb dolog a hálózatépítésnél az, hogy bármikor elindíthat, és ez egy olyan eszköz a biztonsági övön, amely általában külön költségekkel jár. Nem kell megvárnia sem a keverőt, sem az eseményt. Valószínű, hogy már van kapcsolata, és ezek a kapcsolatok később más emberekkel is összeköthetnek téged. Ha félénk új emberekkel találkozni, ne ess pánikba. Csak legyél őszinte, derítse ki másokkal, azonosítsa a közös érdekeket, és gondoljon rá, hogyan tud segíteni nekik. Amit nem akar tenni, az az, hogy megpróbál mindenkit eladni arról, hogy mennyire nagyszerű vagy, akár a termékét vagy szolgáltatását reklámozza. Senkinek sem tetszik, tehát ne légy az a személy. Mindenkinek sokkal jobb idő lesz, ha nem érzi magát úgy, mintha tranzakciós beszélgetésben lenne.

1. Nyissa meg a meglévő hálózatát.

Ha úgy gondolja, hogy senki sem, kezdje itt először. Gondolj: Ki ismeri az iskolából, munkahelyről vagy klubból? Megemlített egy barátja vagy családtagja valakit egy beszélgetés során, amely valami olyat csinált, ami az érdeklődését gyengítette? Kérdezd meg, tudnak-e bevezetni téged velük. Lehet, hogy leüti, és valószínűleg képesek lesznek más dolgokra is csatlakoztatni. A LinkedIn nagyszerű ehhez. Ha nem kap választ, ne bosszankodjon. Mindenki elfoglalt. De ha igen, köszönöm nekik az idejét, és jegyezze fel, hogy előre fizeti.

2. Menjen helyi eseményekre vagy a legközelebbi nagyvárosi térség eseményeire.

Keressen csoportokat a Meetup, a Facebook, a LinkedIn vagy a Google webhelyen, és vegyen részt szakmai érdekeivel kapcsolatos eseményeken. Mielőtt hálózati eseményre megy, és beszélgetést kezdene egy idegennel, fontolja meg ezt. Nem minden arról szól, amit el tudsz venni. Ezért oly sok induló vállalkozás-tulajdonos annak a taktikának a gyakorlata, hogy megvesztegetik az embereket, hogy feladják e-mail címeiket, hogy valami ingyeneshez, például e-könyvhez csatlakozzanak a levelezőlistájukhoz: Azt akarják bizonyítani értéküket és helyüket a személyes céljaikban.

3. Legyen egy csoport vagy klub része.

Ne csak jelenjen meg az eseményeknél. Hozz létre állandóbb részvételt valamiben. Csatlakozzon egy szervezethez vagy részt vegyen a találkozókon. Ha műszaki területen tartózkodik, vagy bele akar lépni ebbe, feltétlenül csatlakozzon a Slack-csatornákhoz a környéken lévő csoportokhoz. Ha városában nincs csoport vagy találkozó, indítsa el sajátját.

4. Önkéntes

Ha rendezvényen vagy találkozón való részvételt tervezi, miért nem vállalna más szerepet, mint vendégként? Kérdezze meg, hogy tud-e segítséget nyújtani az üzembe helyezéshez, a takarításhoz, a koordinációhoz, a marketinghez, a fotózáshoz vagy bármilyen releváns szemponthoz. Biztosan emlékezetesebb benyomást kelt, mint az a személy, aki egyszerűen megjelent.

5. E-mail vagy hideg kapcsolattartó emberek.

Ha valaha is olvasta a 4 órás munkahét, akkor tudni fogja, hogy Tim Ferriss ennek támogatója. Végül is a hálózat bővítésének legjobb módja az, ha kapcsolatba lép olyan emberekkel, akiket már nem ismersz. Van valaki az iparában, amelyet csodálsz? Nyújtsa ki őket. De ismét ellenőrizze, hogy megfelelő gondossággal jár-e el, és ne pazarolja idejét, és gondoljon rá, hogyan tudsz segíteni nekik.

Egyszer e-mailt küldtem valakinek, akivel még soha nem találkoztam. Csodáltam a munkáját, és el akartam mondani neki, hogy inspirált. Nem adtam semmi értéket, ezért nem számítottam a válaszra, főleg olyan valakitől, aki több vállalkozás tulajdonában volt és kapcsolatban állt vele. Meglepetésemre bátorítóan válaszolt. Meglepődtem. Feltételeztem, hogy túl elfoglalt lenne válaszolni, de ez csak azt mutatja, hogy ha valami eredetit kinyújt, akkor valószínűbb, hogy valami eredeti visszaadást kap.

Az összes olyan dolog, hogy magányos lenni a tetején?

Felejtsd el, amit hallottál a kapcsolatok feláldozásáról, hogy továbbjuthassanak. Bármely tanács, amely azt állítja, hogy el kell hagynia a társadalmi kötelezettségvállalásokat, hogy minden szabadidejét a célok elérésére töltse, az csak arra szolgál, hogy visszatartsa magát a sikertől. Noha fontos keményen dolgozni, ugyanolyan fontos a kapcsolatok kiépítése és fenntartása, különös tekintettel a szakmai sokféleségre.

A hálózatépítés az intelligens munkavégzés módszere. Használja hálózatát annak érdekében, hogy nyilvánvalóvá tegye a proaktivitást. Például ahelyett, hogy várna egy feladat felbukkanására, talán kinyithatja saját ajtót, és találhat olyan lehetőséget, amely csak az emberekkel való beszélgetéssel jelentkezhet. És akkor ki tudja? Lehet, hogy csak a megfelelő időben beszél a megfelelő emberrel.

A sikerképének magában kell foglalnia magát pozitív kapcsolatokkal. Tehát legközelebb ne törölje azt az ebéd-, vacsora- vagy kávédátumot, mert „túl elfoglalt”. Időt töltenek az emberek, és időt fognak számodra készíteni. Mindenekelőtt, amikor csatlakozik, gyakorold az empátiát, és ne felejtsd el megfontolni, hogyan szolgálhattok másoknak.