3 Bizonyított módszer, hogy minden copywritert tudjon növelni az értékesítést

Szeretné az eladásait gyorsan emelni?

Fotó: Tim Mossholder az Unsplash-en

"Értékesítést kell tennem, és a látogatókat ügyfelekké kell alakítanom!" Ez volt az az üzenet, amelyet a digitális médiaembe temettek.

Nincs kontextus. Nem, "ez vagyok, és mit csinálok."

Nada.

A név kissé ismerős volt, de ennyi volt.

Az évek során több ilyen üzenetet kaptunk túlterheltektől.

Néha egy üzletben vannak, például terápiában vagy coachingban, és szeretnének valami mást hozzáadni.

Időnként néhány hónapig valamit csatlakoztatnak valamihez, de nem látják a kívánt eredményt.

Nagyon el vannak téve.

Talán pánikba esett.

Talán kapcsolatban állsz.

Az alábbiakban megosztom 3 értékesítési és marketing alapokat, amelyek az emberek létezése óta nem változtak.

Ez jó dolog, mert ha megérti az alapokat - mint az alapvető megértésed - akkor akkor jóval a legtöbb ember előtt állsz.

Könnyű elkészíteni olyan tartalmat és üzeneteket, amelyekről az emberek törnek. És amikor az ügyfelek észrevesznek és kapcsolatba lépnek veled, akkor könnyebb az értékesítés.

Egy perc múlva visszatérünk erre.

De először is, itt van két ok, amiért azt javasoltam, hogy az elárasztott ember gondolkodjon jobban az üzletén.

Amint emlékszem, egy rövid hívásunk volt, és rögtön nyilvánvaló volt számomra, hogy nem vagyunk megfelelőek.

1. ok Nem voltunk megfelelőek, mert nem volt egyértelmű ügye. Azt hiszem, valamiféle terapeuta volt, de más típusú szolgáltatásokat akart eladni. Azonban nem tudta megfogalmazni nekem.

Elvihető: A vállalkozások a problémák megoldására épülnek. A sikeres értékesítéshez és marketinghez el kell magyaráznia a megoldandó problémát és kinek. Minél jobban megteszi ezt, annál könnyebb eladásokat realizálni.

2. ok: Nem voltunk megfelelőek, mert fantasztikus elvárásai voltak. Nem csak nem tudta elmagyarázni, mit és kinek tett, hanem úgy vélte, hogy elvárja, hogy ezek az „ügyfelek” magukra esjenek, hogy felvegyék.

Nem volt egyértelmű, hogy miért fogják felvenni őt (lásd az 1. okot.)

3. ok: Úgy tűnt, hogy elvárja, hogy mindent megtudjanak üzleti tevékenységéről a varázslatos pixie-por révén, mivel nem szándékozott fizetni nekem vagy más marketing személynek, hogy segítsen neki. Azt sem akart megtanulni, hogyan kell csinálni. („Túl elfoglalt vagyok!”, Ezt már többször hallottam.)

Ha úgy gondolja, hogy ezt a személyt választom, nem az. Klasszikus félreértés, és az évek során többször is hallottam ennek variációit.

A marketing az a kommunikáció, amely a megfelelő emberrel történik valami miatt, amelyben törődik, és arról, hogy mikor törődnek vele.

Ha fejem fáj, Advil-t akarom. Ha nem, nem gondolok Advilra. Lásd a különbséget?

3 Pszichológiai igazságok az értékesítésről és a marketingről

1- A leendő vásárló nem önre gondol.

Képzelje el egy pillanatra, hogy hírlevelet adott el. Van egy régi vicc, amelyet senki nem ébredt fel reggel, és azt mondta: "Drágám, mindannyian hiányoznak a hírlevelek."

Senki. Valaha.

Tudom, hogy vállalkozása életének minden ébredési pillanatát felhasználhatja. (És még néhány alvó pillanat is, amikor tegnap este álmodtam a tartalmi naptárakról.) De ez nem része a leendő ügyfél gondolkodási folyamatának. Még.

„Kelts fel a másik emberben, akit vágyakoznak. Aki képes ezt megtenni, az egész világ vele van. Aki nem jár magányos utat. - Dale Carnegie

2- Annak ismerete, ki az Ön ideális ügyfele, elősegíti a további eladások megkönnyítését.

Ez igaz. Ha teljesen tisztában vagy azzal, hogy ki az ideális ügyfele, és miért akarják a „dolgot”, akkor félúton vagy.

Íme egy példa, az egyik dolog, amit csinálok, az üzleti blogszerzési szolgáltatások eladása kedvtelésből tartott társaságoknak. De az ügyfeleim nem akarnak blogbejegyzéseket. Őrültnek hangzik? - De Jen, szó szerint fizetnek a blogbejegyzésekért.

Nem. Fizetnek nekem az olyan tartalomért, amely segít megtalálni őket az interneten, kapcsolatokat és bizalmat épít a leendő ügyfelekkel, és végül további eladásokat eredményez.

Látod, hogy ez nagyon különbözik?

Leendő ügyfeleim ebben az esetben kedvtelésből tartott társaságok, amelyek aktív blogokkal és tartalommarketing tervekkel rendelkeznek, mert „megkapják” munkám értékét.

3 - Tegyen egyértelmű ajánlatot

Sok képességed van. Lehet, hogy webhelyeket építhet, Facebook-hirdetéseket futtathat, kezelheti a közösségi média tartalmának létrehozását és a közösségépítést.

De ha mindezt sok vállalkozásnak felajánlja, akkor összezavarodnak és nem tudják, mit tegyenek a következőkben. A zavaros elme nem vásárol.

Nem hiszel nekem?

A pszichológusok ezt a választás paradoxonjának hívják, és ez nagyon valóságos. Ez az oka annak, hogy néhány nagy teljesítményű előadó egy „egyenruhát” választ, amelyet minden nap visel, így nem kell gondolniuk, mit kell viselni.

Erről bővebben egy jövőbeli bejegyzésben.

Vissza a kedvtelésből tartott állatok marketingéhez, ritkán fordulok olyan kedvtelésből tartott társaságokhoz, amelyeknek nincs aktív blogja, mert ez azt mondja nekem, hogy valószínűleg offline módon kezelik értékesítési és marketing folyamataikat. Az offline értékesítés általában a kereskedelmi kiállítások és az értékesítők, és ilyen jellegű, és jelenleg nem érdekli az online fókuszálás.

Ehelyett azokhoz fordulok, akik már látják az olyan szolgáltatások értékét, mint az enyém.

Látod a különbséget? Amikor felkeresem, egyszerűnek tartom, hogy megkérdezzem, működnek-e szabadúszókkal, és itt vannak a mandátumomat. Megkönnyíti számukra a „igen”, „nem” vagy „talán” mondását.

Ne komplikáld túl.

Van értelme? Ki az ideális ügyfele, és hogyan segíthetsz nekik? Szeretem hallani rólad lent!