3 általános akadály az írásban és hogyan lehet őket legyőzni

Egy egyszerű trükk, amely átalakította írásaim minőségét és mennyiségét

Fotó jóvoltából @ y.mokashi Instagram

Ön szerint mi a rosszabb? Az üres oldal rettegése vagy túlterhelő ötletek halmozódása nélkül? Az írók gyakran szenvednek az író blokkjától. Nem én. Gyorsabban kapok ötleteket, mint megfázom.

A tudatomba esnek az alvó és ébrenléti órák során. Az inspirációt tartalmazó részletek a zuhany alatt vagy a folyosón jelennek meg, amikor a környéken járom. Mondatok darabjai ismétlődnek a fülhallgatómon, megszakítva a céltalan böngészést és a görgetést. Emberek és helyek jelennek meg, hogy összekapcsolják a rég elfeledett emlékeket, amelyek az epipániahoz vezetnek.

A legtöbb író megölné a termelékenység ezen szintjét, de három közös problémám van, amelyeket a legtöbb író, különösen a nők, intuitív módon értenének:

• Teljes munkaidőben
  • Teljes méretű család
  • Egy nagy TBR halom könyvet

Ezek valamilyen kombinációja felhasználja az összes időmet és energiámat. És kísértésem van arra, hogy az írást a hátsó égőre engedje (és ezt gyakran teszem). Az idő, amely elengedhetetlen ahhoz, hogy elgondolkozzon és polírozza egy ötlet minden fényes, fényes rögtönzését, és egy koherens, becsületes írást készítsen, amelyet érdemes megosztani, mindig hiányzik.

Ez év elején találtam egy egyszerű trükköt, hogy növeljem kreatív eredményeimet.

Titkom - gondolkodásmódom megváltoztatása.

Ha ezt a titkot minden akadályomra alkalmazom, elképesztő hatással volt az írásom minőségére és mennyiségére az elmúlt három hónapban.

Háromféle módon alakíthatja át akadályait csodálatos kimenetévé

Teljes munkaidős állás

A The Guardian egy nemrégiben írt cikkében: „Egy piszkos titok: csak akkor lehet író, ha megengedheti magának.” Lynn Steger Strong író világossá teszi, hogy támogató házastárs vagy közösség segítségével vagy anélkül, figyelembe véve a nem A kreatív embereknek fizetett megélhetési bérek miatt „nagyon valódi és csontozatlan félelem van attól, hogy nem tudom, hogyan fogsz élni hónapról hónapra”.

Képzett tudósként több mint huszonöt éve folyamatosan dolgozom, ez egy olyan döntés, amely fizetősnek és józannak tartott. Igen, a munkám az ébrenléti órákon keresztül ég, és fizikailag elvezet engem, de a rendszeres jövedelem biztosítása lehetővé teszi az elmémnek, hogy szabadon mozoghasson az ötleteken, és választhat, amit szeretnék írni. Mivel a „valódi munkám” nem kapcsolódik az íráshoz, új perspektívával tudok megközelíteni az írásomat.

A gondolkodásmód változása - áldásként, nem akadályként számolom a munkámat.

Művelet - Bővítse az írási lehetőségeket az összes rendelkezésre álló időrésbe, függetlenül attól, hogy milyen apró. Gyors körvonalakat írok a vonaton, miközben dolgozom ingázom, megcímkézem azokat a cikkeket, amelyeket meg kell idéznem, és néha még hosszabb darabokat írok, amelyeket majdnem készen teszem a közzétételre.

Hatás - közel 10 000 szót írtam az elmúlt három hónapban.

Fotó: Dan Gold az Unsplash-en

Teljes méretű család

Először akkor kezdtem el írni, amikor idősebb lányom kisgyermek volt. Pár hónap alatt elvégzi a főiskolát. A fiatalabb tinédzser. Mindketten otthon élnek. Van egy férj is. A családi élet káoszának irányítása folyamatos figyelmet, finomhangolást és mikromanyvezetést igényel, ez egy olyan felelősség, amely valamilyen okból rám tartozik.

A „Női munka - A munkával, az anyasággal és a kiváltságokkal való személyes számítás” című újságíró és író, Megan Stack, a „háztartás közvetlenségének és a kicsi emberek kétségbeesésének” hivatkozva, az anyaságnak a könyvet írni.

A nyilvánvaló, rejtett-látványos ok, amiért a nők nem írtak regényeket vagy nem parancsnokságot készítettek seregekre, és nem bankerezték, nem dokumentálták, nem fedezték fel vagy festették ugyanolyan ütemben, mint a férfiak, mert a nők évszázadok óta minden munkát végeztek. .

Időnként megbotlik az otthoni élet részletei. De a személyes esszék írásakor az a jó dolog, hogy zümmögő háztartásom ihletet ad az írásomat. A legtöbb történetem valamilyen anekdotából, tapasztalatból vagy kapcsolatból származik a családtagjaimmal.

A gondolkodásmód megváltozása - A családomra az írásom takarmányként gondolj, nem pedig akadályként.

Akció - Használja minden hétköznapi reggeli őrület, minden érdekes vacsorabeszélgetést, minden faux pas-ot az esszéim kibővítéséhez. Írj rövid emlékeztetőket, hogy ezek az értékes értékes apró részletek ne veszjenek el.

Hatás - Több mint három cikk jelent meg különféle nyomtatott és digitális magazinokban az elmúlt három hónapban.

Halom könyvet olvasni

A TBR-rekeszem az ágyam mellett ül, néha szépen elrendezett piramisként, másoknál, mint egy halom törmelék, és kigúnyol. Időnként úgy tűnik, hogy a ház körül különböző helyeken kísérteties, mint szétszórt törmelék.

Felveszem a novellák gyűjteményét, remélve, hogy gyorsan elolvashatok. Hamarosan helyébe egy érdekes előfeltevésű, „olvassa el” regény kell. A könyvtárlátogatás érdekesebb címekhez vezet, és ritka esetekben valaki határozott ajánlással ad át nekem a legutóbbi olvasásaikat. Annyira olvasni, oly kevés idő írásra - mondja egy kis hang, az, ami bűnbánatot ad a halasztással. Szakadok az olvasás és az írás között.

Ez megnyugtató, hogy megtalálja Madeleine L'Engle idézetét

Nem lehet író, ha nem olvasó. A nagyszerű írók tanítják nekünk, hogyan kell írni.

Szemléletmódváltás - Gondolj az olvasásra, mint egyfajta írásra.

Akció - Az olvasás eszközöket, ötleteket és ami a legfontosabb, az írás szókincsét adja nekem. Az olvasási szomorúságot elkerülhetetlenül követi az írási hiba. És az írásam simábbá válik, ha a színpadot az összes előző olvasmány beállítja. Még ha nem is jönnek új ötletek, mindig írhatok egy könyvértékelést!

Hatás - Írásom hosszabb, erősebb op-ed típusú darabokra mélyült a számomra fontos témákról.

Váltás

Hónapok késleltetése és kifogások kifogyása miatt, hogy nem teljesítettem írási céljaimat, ezt az egyszerű trükköt találtam rá, hogy növeljem kreatív eredményeimet.

Az egyszerű gondolkodásmód megváltoztatásával átváltottam a panaszmódról a hálás lépésre, egy olyan lépésre, amely lehetővé tette számomra, hogy az életem korlátain belül dolgozhassak, és elősegítette számomra, hogy jelentősen megváltoztassam írásomat mind minőségi, mind mennyiségi szempontból.

Ranjani Rao, az eredetileg Mumbaiból származó tudós és író életének nagy részét az USA-ban töltötte, és most Szingapúrban él családjával. A Story Artisan Press társalapítója. Csatlakozzon hírleveléhez, ahol megismerheti legújabb hozzászólásait az olvasásról, az írásról, az utazásról, a szülőről és a világon otthonról.