Írásbeli tippek

26 gyenge szavak, amelyek vízbe sodorták az írást, és hogyan javíthatom őket

A lényeg nem egy pedantikus bunkó. Megtalálni a bolyhát, amelyen fel van tüntetve a neve.

Nyilvános domain kép a pixabay jóvoltából

Képzelje el, hogy 6 hetes utazást csomagol, és csak egy kis bőröndöt enged be. Gondolkodni fogsz minden olyan tárgyról, amelyet a bőröndbe tettek. Bármi nem elengedhetetlen helyet foglalna el.

A szavak ilyenek.

Az olvasás olyan, mint a séta - gondolkodás nélkül csináljuk, de a háttérben történik akció. Neuronok tüzelés.

Az olvasó agyának minden szót feldolgoznia kell. A felesleges szavak megnehezítik az olvasást. Valaha már háromszor el kellett olvasnia egy mondatot, hogy megkapja?

Általában ezért.

A rövid írás és a tömör írás nem ugyanaz.

Az olvasók nem bánják, ha sok szót elolvasnak, ha jól vannak megírva. Gyakran a jól megírt és tömör kéz a kézben jár.

Amikor az olvasóknak vissza kell menniük és újra kell olvasniuk egy mondatot vagy bekezdést - többnyire nem. Kicsit átcsúsznak - és elmennek.

Az író gyakran úgy gondolja, hogy ez a téma. Istenem, talán írnod ​​kell az önsegítségről, vagy bármi másról, amelyet Ön szerint népszerűnek tart. Ez általában nem a téma.

Egy jó író bármilyen témát érdekes lehet. Ha kivágja az összes szükségtelen szalagot és kitöltő szót, megkönnyíti az olvasót.

Ha az olvasó elveszik, általában azért van, mert az író nem volt elég óvatos. A világos mondat nem véletlen. - William Zinsser, A jó írás

Bolyhos és töltő szavak…

A pelyhes szavak olyan szavak, amelyeket általában beszélgetés közben használunk, így belecsúsznak az írásunkba. Ők felesleges poggyász. Íme 8 gyakori, amit kell keresni ...

1. Az

Legtöbbször törölheti az „azt”, és a mondatnak ugyanaz a jelentése, de szorosabban fog olvasni. Érintse meg az F gombot és vadítsa le azt a kiskutyát. - Megesküdött, hogy soha többé nem gyorsul. - Megesküdött, hogy soha többé nem gyorsul

2. Csak

Ha eltávolítja a „csak” szót, a mondat magabiztosabb lesz - csak nem tudta, mit gondol. - Nem tudta, mit gondoljon.

3. még

Még nem mindig egy bolyhos szó. Attól függ, hogyan használják. Ne vegye ki „csak”, és ne tegye be a „páros” -t. Ebben a felhasználásban töltőanyag. - Azt sem tudta, mit gondoljon. - Nem tudta, mit gondoljon.

4. Tehát

A „so” mondattal kezdődő általános verbális tic, amelybe beleíródik. Ha a mondat az előzőhöz kapcsolódik, előfordulhat, hogy egy vessző jobban működik? - Szóval, el akartam mondani, de elfelejtettem. - El akartam mondani, de elfelejtettem.

5. Valahogy

A „valahogy” szó elvonja a hangsúlyt az előző cselekedettől, és a bizonytalanságra helyezi a hangsúlyt, ahelyett, hogy bizonytalan. - Valahogy meg kell találnom a módját, hogy megmondjam nekik, hogy nem maradhatnak itt - meg kell találnom a módját, hogy megmondjam nekik, hogy nem maradhatnak itt.

6. Tényleg

A „valóban” kifejezést a hangsúly hangsúlyozására használják, de látványosan kudarcot vall. Általában, ha kihúzza, a mondat erősebb és magabiztosabb lesz. - A táncosok nagyon csodálatosan teljesítettek. - A táncosok csodálatosan teljesítettek!

7. Csak

Csak nem mindig egy bolyhos szó. Ha például csak egy gyermekéről beszél. De néha úgy használjuk, ahogyan „valóban” használjuk. - Csak egy kicsit éhes vagyok - kicsit éhes vagyok

8. Úgy tűnik

Úgy tűnik, nem mindig puha szó. Hacsak nem kívánatosan mosakodik arról, hogy valamit gondol-e, vagy sem. Ne légy kíváncsi. - Úgy tűnik, hogy a nap süt ma. - Ma süt a nap.

Távolítson el felesleges szavakat - [William Strunk, Jr]

Rossz szót használtál!

A nagy Kahuna, az egyetlen szó ebben a kategóriában. Kínosan vadászni.

9. Nagyon

A „nagyon” minősítő. Ha minősítőt kell használnia, ez azt jelenti, hogy a szót, amelyet közvetlenül után használtál, a rossz szó. Ez egy homályos és gyenge módszer valami mondaására, amit pontosabban és erőteljesebben is el lehet mondani. - Az esély nagyon jó - Az esély jó! - Az esély kiváló

A kutyád nem „nagyon kicsi”, kicsi. A főnöke nem „nagyon rossz”, kegyetlen. Nem vagy „nagyon szomjas”. Látod mire gondolok?

„Helyettesítse a„ rohadt ”kifejezést minden alkalommal, amikor hajlandó írni„ nagyon ”; a szerkesztő törli, és az írás ugyanúgy lesz, mint amilyennek lennie kell. ” - Mark Twain

Felesleges szavak

Egy srácmal dolgoztam, aki mindig azt mondta: „10 reggel reggel”, és megharaptam a nyelvemet. Azt akartam mondani, hogy „mit gondolsz, mit gondolok?” Sok felesleges szót használunk beszélgetés közben. Kúsznak az írásunkba. Ha valami nyilvánvaló, világos, abszolút vagy tényleges, akkor nem kell azt mondania.

10. Nyilvánvalóan

Ha ez nyilvánvaló, akkor ezt nem kell mondania. Ha ez nem egyértelmű, ne mondd, hogy van. Ha ez csak neked nyilvánvaló, akkor a mondat erősebb lesz. - Nyilvánvaló, hogy nem tehetünk semmit, hogy segítsünk neki. - Nem tehetünk semmit, hogy segítsünk neki.

11. Nyilvánvalóan

Ha valami világos, akkor nem kell azt mondania. Ha nem egyértelmű, miért mondod? Ez egy szóbeli tic, amit mondunk, amikor beszélünk. Az írás erősebb nélküle. - Nyilvánvaló, hogy nem vagyok készen a találkozóra. - Nem vagyok készen a találkozóra. - Szar! Nem vagyok készen a találkozóra.

12. Valójában

Nem gondolok olyan szót, amely jobban utal a sznobilizálásra, mint „valójában”, mert hajlamosak vagyunk arra használni, amikor kijavítunk valakit. Ha eltávolítása működik, kérjük, tegye meg. - Valójában a szerző nő, nem férfi. - A szerző nő, nem férfi.

13. Teljesen

Hajlamosak vagyunk arra, hogy „teljesen” felesleges módon használjuk. Nem kell mondania, hogy valami „feltétlenül szükséges”, mert a szükséges azt már azt jelenti. Más esetekben abszolút ugyanabba az osztályba tartozik, mint a „nagyon”, ahol rossz szót választottunk. Íme példák mindkettőre ...

Redundáns: - Biztos benne? - Biztos vagy ebben?

Rossz szó: - Teljesen biztos volt benne, hogy hazudik. - Meghalt, biztosan hazudott.

14. Alapvetően

Ahogyan használjuk, „alapvetően” valójában kissin unokatestvéreink. Mint szó, ez nem mindig bolyhos - ahogy használjuk, az biztos. - Alapvetően le fogom bukni ezt a tesztet. - Megbukom a teszttel.

Nagyon sok rossz írás szükséges ahhoz, hogy egy kicsit jó íráshoz juthassunk. - Truman Capote

Rossz szó. Sajnálom.

Amikor ezeket a szavakat látom, arra gondolok; Ha továbbra is ezt a szót használja, nem hiszem, hogy ez azt jelenti, amit gondol.

15. Mindig / soha

Ha a váláshoz gyorsabb út vezet, mint a szavak mindig és soha egymás mellé dobása, nem tudom. Ez a két szó gyakran eltúlzásból vagy túlzásból származik. Vigyázzon rájuk az írásban, mert az esélyek az, hogy nem vagy tényleges vagy pontos. Hacsak nem vagy. De ez ritka. :) - Soha nem jelenik meg időben, és beteg vagyok tőle! - Ezen a héten 5 nap közül 4 késett.

16. Függetlenül attól

Meglepetés, ez nem egy szó. Az emberek gyakran „függetlenül” használják, nem pedig függetlenül. Ugyanezt jelentik. Kivéve, függetlenül attól, hogy egy szó, és függetlenül nem.

A helyes szót használja, nem pedig a második unokatestvéreét - Mark Twain

Határtalan módosítók

A Csontok leírásában Natalie Goldberg egy 1970-es évek egyik régi felméréséről beszél, amely szerint a nők sokkal inkább határozatlan időtartamú módosítókat használnak, mint a férfiak. Egy határozatlan időtartamú módosító megváltoztatja a mondatot kevésbé magabiztosnak.

17. Elég

A „meglehetősen” kifejezés gyakran lágyítja az azt követő állítást. Ha nem erre szándékozott, próbáljon meg más módon eltávolítani vagy mondani. - Nagyon szerencsés volt, hogy lakást találtam, mielőtt költöztem. - Szerencsém volt, hogy lakást találtam, mielőtt elköltöztem. - Találtam egy lakást!

18. Talán

Gyakran használjuk annak érdekében, hogy tompítsuk azt, amit mondunk. - Lehet, hogy rendelkeznünk kell ütemtervvel ezekre a feladatokra? - Rendelkeznünk kell ütemtervvel ezekre a feladatokra.

19. Talán

Ugyanúgy, mint valószínűleg, gyakran használjuk a „talán” valami körülfogást, ami attól tart, hogy túlságosan magabiztosnak tűnhet, vagy elkerülheti a sértő érzést. Ehelyett csak arra késztet bennünket, hogy vágyalan mosakodásnak és határozatlanságnak tűnjenek. - Öt órán át dolgozunk, talán tehetünk egy kis szünetet? - 5 órán át dolgoztunk, biztosan használhatnék egy kis szünetet!

20. Egyszerűen

Gyakran az „egyszerűen” szó miatt az ember vagy cselekedet gyengenek érzi magát. - Egyszerűen nem tudta, mit kell viselni - nem tudta, mit kell viselni

21. Valahogy / kissé / majdnem

Nem kell ezeket fúrnom, igaz? Ezeknek a szavaknak a megfelelő felhasználása van. Nem olyan kis démonok, mint „nagyon” és „ez”. De hagyja abba a vágyalan mosakodást. Ha gondol valamit, mondd el.

"Fontos, különösen a kezdő írók számára, hogy világos és állítólagos állításokat tegyünk." - Natalie Goldberg, A csontok írása

Bizalom gyilkosok

Gyakran olyan szavakat használunk, amelyek célja a bizalom ösztönzése, ám ezek ellenkezőjét teszik. Hurrá. Alá kell engedni magát, és bolyhos szavakat kell használni, egyszerre.

22. Azt hiszem / hiszem / érzem magam

Ha úgy gondolja, vagy hisz benne, vagy érzi - csak mondja el. Nem kell mondania senkinek, hogy „te” gondolod. Te vagy az író. Ki mire utalna? - Úgy gondolom, hogy a kormánynak növelnie kellene az ultragazdagok adóját. - A kormánynak növelnie kellene az ultragazdagok adóját!

23. Rendezés / fajta / egy kicsit

Olyan kifejezések, mint egyfajta, fajta - ízlésesek. Még rosszabb, hogy a legjobban kétértelműek, és hagyják, hogy az emberek elgondolkodjanak. Ez a leves olyan zavarja a gyomrot? Az mit jelent? Van, vagy nem? - A gyomor fáj - A gyomra fáj

24. Őszintén / őszintén

Az emberek „őszintén” használják a hangsúlyt. De ha egy mondathoz hozzáadja, akkor az azt jelenti, hogy néhány szava kevésbé őszinte. Ha az egész darab őszinte, miért szólítson meg egy mondatot?

„Az írás egyszerű. Csak annyit kell tennie, hogy kihúzza a rossz szavakat. ” - Mark Twain

A lényeg nem egy pedantikus bunkó. Megtalálni a bolyhát, amelyen fel van tüntetve a neve.

Nem minden kitöltő szavaknak kell menniük. Ha egy szó célja van, tartsa be.

A lényeg nem az, hogy mint proktológus szó írj, az isten kedvéért. Nem vagyok olyan pedantikus. Önnek nem is kell lennie.

A lényeg az, hogy megismerjük a rossz írási szokásokat. Ahhoz, hogy megtalálják a bolyhos, amelyen szerepel a neve. Mindannyiunknak vannak.

A verbális technikákat mindenki írja. Ha észrevesz néhányat, amelyeket ismételten megtet, és elkezdi figyelni - hűvös.

Így könnyű javítani.

"A legegyszerűbb olvasmány az átkozott kemény írás." - Thomas Hood (nem Nathaniel Hawthorne)

Mielőtt mész…

Ha élvezte ezt, akkor tetszeni foghat a pénteki e-maileimről az írás és a marketing kapcsán. https://lindac.substack.com/

Akár ez is tetszhet…