15 Jellemző életproblémák és megoldásuk.

Fotó © Angelika Platen (Walter De Maria)

Minden problémánk azonos. Ez a 156. alkalom, amikor ezt a tényt írtam (számítotok közületek).

A problémák örökké vannak, és nem tudjuk elkerülni őket. Holnap felébredsz, és problémái vannak a reggelivel. Ugorsz a vonatra, és olvassa el a problémát az e-mail postafiókjában.

Bejut az irodába, és problémás arckifejezést kap a csinos arcán!

A tipikus problémák megoldhatók.

Íme 15 tipikus életprobléma és azok megoldásának módja:

Nem érte el a célját.

Csak azért, mert kitűzött egy célt, nem azt jelenti, hogy el fogja érni azt. Az élet legnehezebb céljainak sok próbálkozása szükséges. Néhány cél, amit elmulasztottam:

• Álomkarrier

• Lányok, akikkel randizni akartam

• Takarítson meg elegendő pénzt egy iskola építéséhez Laoszban

• 100 000 követő elérése a LinkedIn-en

Azok az emberek, akik a sikerről és a személyes fejlődésről beszélnek (és akár Addicted2Success nevű webhelyen írnak, mint én), szintén nem érik el céljaikat.

A legjobb érzés egy cél elérésekor az az út, amely ahhoz szükséges. Ha minden célja könnyű lenne, akkor a folyamat végén semmit sem érezne.

Kép jóváírás: férfias barlangok

Megoldás:

Vegye ki azt a célt, amelyet még nem ért el, és próbálkozzon más megközelítéssel. Az őrület meghatározása az, hogy ugyanazt a dolgot újra és újra elvégzi a célja elérése érdekében.

A hősök is hiányzik a céljaiktól. Kiemelkedik őket az, hogy nem adják fel. A célok kitűzésének móka az a tudat, hogy kudarcot vall.

Valaki kritizált téged.

Ha horgászni akar ebben a világban, akkor a kritikusok a szekrényből jönnek ki. Minél nagyobb a törekvéseid, annál több kritikát fognak kapni.

A kritikusok száma egyenesen arányos a sikerével.

„Egy teljes blogbejegyzésem volt rólam írva, miszerint hülye voltam. Olyan volt, mint szar az első napon. A hetedik napon békét kötöttem a kritikával, és folyamatosan írtam ”

Megoldás:

Nem tetszik mindenkinek, hogy az életben találkozik.

Ha például egy színpadon beszélsz, az emberek 25% -a kedvel téged, 25% -uk nem fogja tudni, hogy ki vagy, és az emberek 50% -a azt fogja gondolni, hogy seggfej vagy, bár valószínűleg nem tett semmi rosszat.

A kritikusok nem minden rossz. Tőlük is megtanulhat saját magáról dolgokat. A megoldás az, ha a kritikából tanulunk, és ne félj tőle.

A karriered összezavarodott.

Függetlenül attól, hogy vállalkozó vagy boldog-sikeres irodai dolgozó, a karriered valamikor összezavarodik.

Az üzleti meghatározás a következő: Haladás egyik problémáról a másikra, és időközben pénzt keres, hogy táplálja küldetését. Az üzleti tevékenység valójában csak problémamegoldás.

• A redundancia az arcába illesztheti.
  • Az Ön által alapított vállalkozás visszamenőleg járhat, és akár csődbe is kerülhet.
  • Karrierkészsége elavulttá válhat.
  • Elbocsáthatnak tévedés miatt.

A karriered összezavarodni fog. Olyan dolgok történnek, amelyeket soha nem tudsz előre jelezni a karriered során.

Megoldás:

Nézze meg a karrier kihívásait azokkal, amelyek azok: egy lehetőséget, hogy kipróbáljon valami mást. Ha a karriered soha nem zavart, akkor valószínűleg egész életében a komfortzónában marad, és soha nem próbálkozik valami mással.

A megoldás az, ha karrierjét összezavarják, mint esélyt a növekedésre. Az elbocsátás lehet az a valóság, amely miatt saját indítást kell készíteni.

Az ügyfél szabadságának csökkentése csökkenti a munkaterhelést, és helyet teremthet az ügyfelek számára, akik nem pazarolják az idejét, és pénzt nem keresnek.

Van pénzügyi gondjai.

Ez az őrült kis pénz, az úgynevezett pénz, egy bizonyos ponton elront.

"Személy szerint többször is gazdag és szegény voltam"

Az elmélkedés után az volt a legboldogabb idő, amikor a legkevesebb pénzzel voltam.

Számtalan tanulmány kimutatta, hogy a pénz nem az, aminek az élete szól. Mint emberek, a jelentést, a szeretetet és a boldogság saját változatát keressük.

A pénz nem fogja biztosítani az emberi szükségletek egyikét sem.

Ez nem azt jelenti, hogy a pénznek nem számít; ez csak azt jelenti, hogy ez nem lehet a fő hangsúly, vagy valami, amire megszállott vagy.

Kép jóváírása: Andy Warhol

Megoldás:

A pénzhiány ajándék. Ha nincs pénze, egyszerre találékony és kreatív lesz.

A pénzhiány segít eldönteni, hogy mi számít, és mi nem.

Ha a dolgok nagyon rosszul fordulnak, akkor valószínűleg prioritást élvez a családja etetése helyett egy másik haszontalan autó vásárlásával, amely soha nem fog boldoggá tenni. Örülni fog az élet egyszerű dolgainak.

A pénzügyi problémák megoldása az, ha ajándéknak tekintik, és inkább az életének értelmét választja.

Egészségtelen vagy.

Egészségünk valódi problémává vált. Kíváncsi vagyunk, miért fáradtak vagyunk, betegek és kapunk fejfájást. Az életünk egy bizonyos pontján valamennyien megtapasztaljuk az egészségügyi kihívásokat.

Hány egészségügyi kihívást tapasztalunk meg fiatalabb éveinkben az étkezés és a testmozgás terén. Az egészséges állapot stratégiája nem változott.

Nincs rejtély az egészséges állapot körül, csak az, hogy lustákká válunk.

Az alkalmazások által biztosított kényelem meghaladta az alapvető feladatok elvégzésének képességét és nem öntött be minden este a Netflix órát.

Megoldás:

Tulajdonba vétele. Hagyja abba a betegzést, és tegyen valamit. Van néhány vérvizsgálat. Változtassa meg étrendjét növényi alapúvá.

Kép jóváírása: Idelle Weber

Igyál több vizet. Vigye lusta seggét az edzőterembe hetente háromszor, 30 perc alatt. Időről időre álljon fel az íróasztala előtt, így nem egész nap ült, és elrontotta a gerincét / nyakát.

Bármit is csinál, vállalja az egészségét és hagyja abba, hogy tudatlan.

Egy kapcsolat véget ért.

Kevesebb, mint 1% -uk találkozott azokkal, akik találkoztak az „The One-vel”, örökké boldogan éltek, és soha nem tapasztaltak megszakítást.

Még annak az 1% -nak is lesz ez a kapcsolata valamikor, amikor mindkét fél elmúlik.

Azoknak a többségének, akik nem először ütnek aranyat, a romlásokkal, valamint a romantika próbáival és gyötrelmeivel kell foglalkoznunk.

Valószínűleg túl sokáig mérgező kapcsolatba kerülünk velünk.

Valószínűleg legalább egyszer becsapnak.

Valószínűleg a szívünk egymillió darabra összetört, amikor rájönünk, hogy valaki „többé már nem szeret minket”.

Ez az emberi állapot valósága, valamint a fajok szaporodásának és életben tartásának szükségessége.

Megoldás:

A szerelem megtalálása az, hogy megértsük, mi nem a szerelem. Szüksége van kapcsolatokra, hogy véget érjen, hogy megtudja, mi a szerelem valójában. Az összes felbomlás az elején szop, amíg növekszik és tovább nem mozdul. Ezután a probléma megoldása az, hogy megtalálja magát.

Ha találja magát, a szív készen áll a szerelemre. Hogy halad előre innen, az rajtad múlik.

Kipróbálhatja a régi jó divatos szórakozóhely jelenetet. Meetupsba mehet. Vagy elindíthatja balra és jobbra csúszást néhány társkereső alkalmazásban.

"Ha megtört a szíve, csak ne hagyja, hogy így maradjon"

Maga faszoltál.

Geez, ez egy csúnya igazság számomra.

Többször csináltam magam egy seggbe, mint amikor fehérjem és zöldségeim voltak vacsorára. Íme néhány a nevetéshez (és a szórakozáshoz).

• Volt idő, amikor megpróbáltam elképzelni, hogy lehetek a Wall Street farkasa, és nevetett az interjúból, mert nem tudtam magyarázni a származékokat.

• Volt idő, amikor azt hittem, hogy ez a lány kedvel engem, és megpróbáltam átölelni, miközben sétálunk, csak hogy utálom a belek

• Volt idő, amikor elmentem a barátokkal, és feldobtam a barátom kanapéjára, miután egyetlen lövés tequila

• Volt idő, amikor elkészítettem az első nyilvános beszédet, és elrontottam egy beszédet a saját életemről, amelyet több mint 100 alkalommal megismételtem.

Napokig beszéltünk arról, hogy miért zavartam magam az évek során. Még összehasonlíthatjuk az epikus epizódokat sem annak látására, hogy kik a legrosszabbok. Ez azonban nem játék.

Mindannyian a legjobb szándékú vagy a világ összes tapasztalatának megfelelő helyzetekbe kerülünk, és még mindig csavarkodunk.

Megoldás:

A fasz készítése magadról a bátorság jele. A bátorság az, ami megtalálható a vezetőkben és azokban, akik cselekedetek.

Ha magadnak csinálsz egy olyan elfogadást, hogy rövid távon elbukhat.

Azok, akik rövid távon kudarcot vallnak, hosszú távon a gyakorlat révén nyernek.

"Ezzel ellentétben áll azzal, hogy egy magadra csinálsz a tökéletességgel. Ez egy olyan élet, ahol úgy gondolja, hogy a szar nem büdös, és egész nap azt tölti, hogy mindenkit lenyűgözjön, hogy végül senkire hatjon."

Teljesen finom az, ha magadnak idiótát csinálsz. Ami nem jó, az tökéletes.

Kép jóváírása: Romero Britto

Valaki elrontotta a szart.

Autó, otthoni vagy helyezzen be egyéb anyagot, amely nem számít. Ezen összezavarodott lényeges dolgok egyike sem csatlakozik hozzád a túlvilágon.

Nem teheti el magával a Bentley-t (bár valaki megpróbálta), így a nagy, nagy, nagy nagypapa segítségével körbejárhatsz, és megéghetted a túlvilágot.

A dolgok, amelyek összezavarodnak, nem számít.

Megoldás:

A lényeg az, hogy nem zavarod. A lényeg az, hogy vigyázol magadra, hogy vigyázz másokra. Lehet, hogy amikor a szemét összezavarod, akkor rájössz, hogy elsősorban nem kellett rá.

Úgy érzi, hogy az életednek nincs értelme.

Ezekben a pillanatokban, ahol semmi értelme nincs, ott kell felfedezni. Nem az életünk értelmével születünk. A jelentés azt jelenti, hogy megtanuljuk, kik vagyunk, és személyként növekszünk.

Az életének értelme 19 éves korában valószínűleg megváltozik, amikor 51 éves vagy, és három felnőtt gyermek lett.

Az élet megsemmisítésének leggyorsabb módja az, ha azt hisszük, hogy az életnek nincs értelme. A jelentéshiány depresszióhoz, gondatlansághoz, kábítószer-fogyasztáshoz és szélsőséges bűncselekményekhez vezet.

Megoldás:

Ha úgy érzi, hogy az életednek nincs értelme, akkor ideje kísérletezni. Még mindig állva nem találja meg a választ.

„Ha intenzíven koncentrálunk az önmagunkra, csak több szenvedéshez vezetünk”

Rövid távú megoldás erre a problémára az, hogy kísérletezzünk azokkal, akiknek nincs semmi sem. Töltsön időt olyan emberekkel, akik megölnek, hogy a helyén lehessen, és nézzen perspektívaba.

Azt tapasztaltam az életemben, hogy életed legnagyobb jelentőségét általában azzal a feltétellel köti össze, hogy valamit olyannak talál, amelyet szívesen ingyen csinál, és másoknak segít.

Úgy érzi, hogy nem mehetsz tovább.

Mindnyájan voltunk azok a napok. Ezek a mély és néha sötét gondolatok olyan helyhez vezethetnek, ahol még soha nem jártál.

Az élet néhány kudarca több, mint mások. Néhány hiba nem oldható meg olyan listázó úton, mint például ez, egy adag inspirációval.

Ha valóban úgy érzi, hogy nem tud továbbmenni, akkor van egy másik út.

Megoldás:

Kérjen valódi segítséget. Ezeket a sötét gondolatokat kezelni kell, és néha a legjobb gyógyszer az, hogy szaktanácsadást kér tanácsadás útján, vagy szélsőséges esetben a Lifeline telefonálásával.

Noha személyesen soha nem voltam öngyilkossági gondolataim, mentális betegségekkel foglalkoztam.

"Van mód arra, hogy kijátsszunk a másik oldalról, de félre kell tennie büszkeségét és segítségért kell fordulnia."

Kérjük, ne cselekedjen ne az öngyilkosság újabb áldozatává.

Minden nap ugyanazt érzi.

Felkelsz. Eszel. Mész dolgozni. Eszel. Jössz haza. Eszel. Menj aludni.

Az élet ugyanazt érezheti, ha nem tesz semmit. Ön rajtad múlik, hogy változatos-e, és szokásait valamivel többre alakítja, mint egy rögzített ütemterv, amely unatkozni fog.

A napok ugyanúgy érzik magukat, ha semmi mögött nincs célja.

Kép jóváírása: Meg Duffy, más néven: Hand Habits

Megoldás:

Örülnie kell az ismétlésnek. Ezt úgy csinálja, hogy megteszi ezeket a megismétléseket, és arra készteti őket, hogy valami jelentősek legyenek. Adjon hozzá néhány változatosságot a kényelmi zóna törésével. Állítson be egy olyan célt, hogy minden nap olyan gyakran tegyen valamit a nap folyamán.

• Utazás egy másik országba

• Beszéljen valakivel új

• Próbáljon meg új készségeket megtanulni

Még valami újabb kipróbálása után is hozzá kell szoknia az ismétlés bizonyos szintjéhez. Hagyja, hogy az ismétlés olyan szokásokká váljon, amelyek szolgálnak valamit, amely másoknak segíthet.

A barátaid felcsavarják az életedet.

Dobd el őket. Válassza el őket. Törölje a számot.

Minden kapcsolat, amely életedben van, választás. A körülöttünk lévő emberek gyakran visszatartanak minket. Olyan korlátozó hiedelmekkel, történetekkel és célokkal töltik meg a fejünket, amelyek nem adnak értelmet a számunkra.

A barátok megölhetik az álmainkat, vagy arra késztethetnek bennünket, hogy higgyünk valamiben, amiben soha nem gondoltuk volna lehetséges.

Megoldás:

Mindenki megérdemli a második esélyt. Kezdje azzal, hogy elmondja a toxikus barátainak, hogy mit érez. Adj neki egy esélyt, hogy megváltozzon az új téged.

Ha elutasítják, tartson egy kis szünetet tőlük. Kérdezd meg magadtól, hogy hosszú távon akarod-e őket.

A „beillesztés” az, amit megtanítunk. Amit én azt tanácsolom, inkább te vagy te, és ez vonzza a megfelelő embereket az életébe.

Feszültnek érzi magát.

Az Egyesült Államokban az emberek 77% -a szenved rendszeres stressztől.

Ez a fiatal, korábban szőke blogger nemrégiben megismerte a stressz hatásait. Vettem egy kortizol tesztet, és az orvos megállapította, hogy a szintek kétszerese a normál tartománynak.

Ez a stressz agyi ködhez, fáradtsághoz és a mentális tisztaság hiányához vezetett. A stresszt az is okozza, amit engedsz az életedbe. Ha lehetősége van, rossz lehet.

Megoldás:

„Nincs többre szükségünk; kevesebbre van szükségünk a végzethez ”

• Csökkentse otthonát és irodáját

• Ne mondjon többet az ülésekről

• Igen, mondja meg az olyan emberek meghívásait, amelyek úgy érzik, hogy azt mondod: „Pokol igen!”

• Kevesebb anyagi tárgyat vásároljon

• Kevesebb ember él az életében

• Hallgassa meg egy podcastot sok helyett

• Olvassa el kevesebb könyvet a podcaston ajánlott könyvek helyett

• Kevesebb ismétlődő előfizetéssel rendelkezik

• Több pénzt fektessen be és takarítson meg, így kevesebb stresszt okozhat a váratlan számlák miatt

• Vegyen rendszeres szünetet (negyedévente számomra dolgozott)

Félelem áll az utadon.

Olyan sok a félelem: pókok félelme, repülés, nyilvános beszéd, haldoklás, karrierváltás, magasság és talán még az is, hogy kifejezze magát.

A félelem az elme fogalma. Semmi sem félelmetes vagy nem ijesztő. Elménk döntést hoz nekünk, és mindent jelent.

Kép jóváírás: Pop Art Portrék

A félelem legyőzhető, és ezért szeretjük a félelemmel küzdő történeteket. Híresen beszélek arról, hogy félelmetes listákat készítek, majd azokat egyenként leütöttem.

Megoldás:

Törje a félelem apró darabokra. Ne kerülje el. Ne hagyja, hogy tovább álljon az utadon. Döntsön úgy, hogy legyőzi az összes félelmét, és a végére megállíthatatlan leszel.

Ne hagyja, hogy az idegek becsapjanak abban, hogy azt gondolja, hogy félsz. Mindannyian idegeket kapunk, de továbbra is folytathatjuk az idegekkel történő előrehaladást - még megtanultam az idegeim előnyeinek felhasználására, extra energiaforrásként történő felhasználásával.

Az idegek azt mondják, hogy jó úton haladok.

Legyőztem a nyilvános beszédet és a repüléstől való félelemmet - a pókokkal szembeni félelem továbbra is fennáll, de ezen dolgozom :)

A valódi félelmet szándékos gyakorlás útján lehet legyőzni.

A halál fogalmának kezelése.

Végül, de nem utolsósorban, a halál régi gesztenye. A halál az egyetlen olyan életprobléma, amely mindannyian közös, és amelyet nem tudunk megoldani. Sajnálom a rossz hírt.

A halál végül elvisz bennünket, és az életedben is szereti az embereit, akiket szeretsz.

"A halál kezelésének a megoldása nem az, hogy legyőzzük, hanem elfogadjuk."

A halál lehet a legnagyobb motiválónk, ha hagyjuk. Ha megérti, hogy a halál azt jelenti, egész sötétségében, megérti az életet.

A halálot nem problémának, hanem ténynek fogja látni. Ez a tény megváltoztatja azt, ahogyan mindent előre lát. Számomra több, halálhoz közeli tapasztalat (szinte meggyilkolás és rákijesztés) volt szüksége ahhoz, hogy a halált megnézze, mi az.

A halál nem könnyű tabletta nyelni. Egy ilyen rövid blogbejegyzés nem ad minden választ, amelyet valószínűleg meg akar tudni.

Csak úgy látom, hogy a halál valóságával foglalkozom, ha odamegyek, és a lehető legjobb átkozott életet élhetem, amennyit csak tudsz!

Használd az életed valami olyan dolgok elvégzéséhez, amelyek értelmet adnak, és akkor a továbbiakban nem fogja látni a halál problémáját, amikor rájön.

Béke, szerelem és tisztelet - köszönöm az olvasást.

Felhívás cselekvésre

Ha növeli a termelékenységet és megismerhet néhány értékes élet-hacket, iratkozzon fel a privát levelezőlistámra. Ezenkívül megkapja az ingyenes könyvemet is, amely segít online játékgátlóvá válni.

Kattintson ide a feliratkozáshoz most!