A kannabiszipar 10 nővezetője megosztja tapasztalatainak tapasztalatait arról, hogyan lehetne az iparban sikert tudni

Ha Önnek 5 nem intuitív dologról kellene tanácsot adnia, amit tudnia kell a kannabiszipar sikere érdekében, akkor mit mondna?

A növekvő kannabisz- és CBD-ipar számos lehetőséget teremtett a nők számára, hogy vezetővé váljanak az új iparágban. A Authority Magazine nemrégiben rendezte a „Találkozzon a kannabisziparban vezető nőkkel” című sorozatot.

Arra kértük a kannabisz nővezetőit, hogy osszák meg tapasztalataikkal ötleteiket arra, hogy miként fejlődnek és mi szükséges a nagyobb nemek közötti egyensúly megteremtéséhez az iparban. Interjú kérdéseink között az alábbi kérdést tettem fel ezekre a vezetőkre:

Ön egy „kannabisz bennfentes”. Ha Önnek 5 nem intuitív dologról kellene tanácsot adnia, amit tudnia kell a kannabiszipar sikere érdekében, akkor mit mondna?

Íme 10 kiemelés a válaszukból:

Kayla Clements, Luna Volta

1. Rugalmasság - Gyorsan mozoghat, és ölelheti át a változásokat. Ez az iparág gyors sebességgel halad, és minden területen mozgékonynak kell lennie - a banktól a kereskedői számlákig, a webhelygazdaig és a csomagolásig.

2. Tartsa be a változó törvényeket és rendeleteket. Ez az első ponttal egyezik meg, de mivel a szabályozás folyamatosan változik, akkor tudnia kell, hogy ezek miként befolyásolják, hol és hogyan értékesítheti termékeit. Szintén fontos tudni, hogy milyen állításokat tehet és mit nem tud vállalkozásként megtenni.

3. Fektessen be az oktatásba - Az első dolog, amit a vállalkozásom indítása előtt tettem, az volt, hogy a Cannabis Science tanúsítványt szerezzem. Fogyasztóként sok kérdésem merült fel a kannabisz sok összetevőjével kapcsolatban, és márkanévként legalább a tudomány alapvető ismereteinek kell lennie. Ez az oktatás felkészíti Önt 1) képesnek kell lennie a megfelelő típusú termék forrásának megszerzésére a piacon (teljes spektrum vs széles spektrum vs izolátum és MIÉRT) 2) képesnek kell lennie annak megfelelő márkanévére 3) képesnek kell lennie arra, hogy magabiztosan megossza a tudományt

4. Ismerje meg MIÉRT - A márka sokkal több, mint egy szép logó. Mint valaki, aki elősegítette a művészek és a márkák identitásának kidolgozását, folyamatban van egy valóban felismerhető márka felépítése. Ez magában foglalja a márka alapvető értékeinek, küldetésének, célpiacának és pozíciójának a meghatározását a vizuális identitás létrehozása előtt. Használja ezeket az előre meghatározott alapértékeket az útmutatáshoz.

5. Tesztelje a piacot - A piac gyorsan változik, és fontos, hogy tesztelje termékcsaládját valódi emberekkel. Nézze meg, mi aggodalmakat okoz a fogyasztó, és milyen termékeket tud kidolgozni, amelyek könnyen érthetők és használhatók.

Lolita Korneagay, Cansoom

1. A média expozíció eléréséhez média expozícióra van szüksége. Sok interjút kellett készítenem nagyon kicsi kiadványokkal és podcastokkal, mielőtt a nagyobb média felhívta a figyelmet. Úgy tűnik, hogy a nagyobb média nem figyelne rám, amíg a kisebb médiacsatornák „felfedezték” engem.
  2. A befektetők beszerzéséhez először pénzt kell keresnie. Nagyon kicsi embercsoport számára könnyű finanszírozást biztosítani egy ötlettel. Az alapítók többségének azonban be kell bizonyítania, hogy rendelkezik egy életképes termékkel vagy szolgáltatással, amely tényleges pénzt keres, mielőtt valaki beruházhat üzleti vállalkozásába.
  3. Adjon információt ingyen, és az emberek fizetni fognak a termékért / szolgáltatásért. Ha új termékkel vagy szolgáltatással rendelkezik, sok oktatást kell végeznie, amely megmagyarázza, miért van szüksége vállalkozására. De amint az emberek megértik az Ön céljait, fizetnek az Ön termékéért vagy szolgáltatásáért, ha ez megoldja a problémájukat.
  4. Csinálj mindent magaddal, amíg nem tudsz mindent csinálni. Ez hatalmas! Ne béreljen fel egy csomó embert, aki mindent megtesz az Ön számára anélkül, hogy először megpróbálta volna megtenni a feladatokat. Ez előnyös, mert első kézből megtanulja vállalkozásának minden aspektusát, és megérti az értéket, amelyet valaki fog adni, ha készen áll a személyzet felvételére.
  5. Az eredmények sokkal fontosabbak, mint a hitelesítő adatok. Minden ügyfelének van egy olyan problémája, amelyet képesnek kell lennie megoldani. A problémától függően az ügyfelet inkább érdekli, hogyan fogja megoldani a problémájukat, ahelyett, hogy ellenőrizné, hogy hány képesítéssel rendelkezik, vagy milyen iskolába ment.

Jamie Evans, a Herm Somm

1. A hálózatépítés döntő fontosságú - hálózatépítés nélkül nem lennék ott, ahol ma vagyok. Annyira fontos kijutni, új emberekkel találkozni, és megosztani céljait arról, hogy hol kívánsz lenni ebben az iparágban. Soha nem tudja, kivel találkozhat, vagy aki segíthet az út mentén.
  2. Legyen aktivista - Noha a kannabiszipar fantasztikus előrelépést tett, még mindig sok tennivalónk van. Ha tisztelni szeretnéd ezt a növényt és az úttörőket, akik annyira kockáztattak előttünk, légy része a mozgalomnak és harcolj azért, amiben hisztek.
  3. Támogatás másoknak - Mindig azt hittem, hogy a kannabiszipar egyedülálló, mert ez az ipar nagyrészt támogatja egymást. Ha arra gondolsz, hogy belépsz ebbe a térbe, ne felejtsd el, hogy ha másoknak segítenek és törődnek vele, akkor ugyanezt fogják tenni érted.
  4. Együttműködés - Néhány kedvenc projektem, amelyen dolgoztam, az volt az együttműködés, amelyet szakácsokkal, étkezési vállalatokkal, infúziós italokkal foglalkozó vállalkozásokkal és még sok más tettem. Együttműködéssel együtt dolgozhat olyan egyedi programok létrehozásában, amelyek sokféle fogyasztót vonzanak. Úgy gondolom, hogy ez a siker legfontosabb kulcsa ebben az iparágban!
  5. Közösség létrehozása - A kannabisz egyik legnagyobb dolga az, hogy összehozza az embereket. A siker érdekében építsd fel a közösséged, és ápoljád azt.

Mel Faxon, sz. Termékek

1. A stigmáknak sokkal fontosabb, mint gondolnád. Az Egyesült Királyságban a kannabisz körülvevő stigmákkal foglalkoznak, amelyek továbbra is illegálisak, a mentális egészséggel kapcsolatos általános megbeszélésekkel és az általános kiegészítések vonakodásával foglalkoznak. Nehéz ezek egyikét legyőzni - mindhárom együttes kezelése nagyon nehéz! A lehető leghamarabb lépjen a fogyasztók elé, amennyire csak lehetséges, így megtanulhatja, milyen akadályokat kell legyőznie, és segíthet az oktatásban a megbélyegzés ellen.
  2. Az oktatás kulcsfontosságú. Az első állításomatól, különös tekintettel arra, hogy a legtöbb embernek még sincs elképzelése, hogy a CBD mi is Londonban áll, elengedhetetlen a tartalom létrehozása és az információk biztosítása a fogyasztók számára, hogy teljes mértékben tájékozódjanak.
  3. Az Egyesült Királyság kultúrája más. Sok az, amit az Egyesült Államokban olvasott, a csodálatos közösség, amely a kannabisz körül jön létre, és hogy mennyi változás történt ilyen rövid idő alatt. Az Egyesült Királyságban még hosszú utat kell megtennünk, és az alapítók, különösen a női alapítók feladata, hogy hálózatot hozzanak létre és támogassák egymást az űrben.
  4. Hálózat, hálózat, hálózat. Találkozzon a lehető legtöbb emberrel, amennyire csak tudsz, és fejlessze hálózatát. Soha nem tudhatod, milyen partnerségek jönnek létre egy egyszerű LinkedIn bevezetésből vagy egy barát barátjának barátjából.
  5. Ünnepeld a kis győzelmeket. Nehéz ebben az üzletben lenni! A szabályozás hiánya ebben a viszonylag kezdődő iparágban, amelyet kevesen értenek meg, azt jelenti, hogy minden lépéssel meg kell küzdenie. Fontos, hogy hagyja abba és gratulálja magának és a csapatának, amikor gólszerzésre kerül vagy jó beszámolót kap. A kis győzelem felismerése lehetővé teszi a kudarcok kezelését.

Sarah Mirsini, MĀSK

1. Szerezz több tapasztalatot: Minél több tapasztalattal rendelkezik, annál jobb lesz a vállalkozása és vállalkozása. Mentorom volt a tanulásom alatt, aki valakit tudott irányítani és tanácsokat adni, amikor elakadtam. Úgy gondolom, hogy mentorjuk van, ha növekedni akarunk az életben.
  2. Olvassa el: Minden cikk, minden könyv. Órák óta órákat töltöttem a kannabiszról, illóolajokról, a bőr működéséről, az iparról. Az önképzés kötelező.
  3. Beszéljen az iparág szereplőivel: szerezzen különböző nézeteket és perspektívakat a dolgokról. Az, ahogy egy dolgot látsz, lehet, hogy mások véleménye teljesen más.
  4. Tanulás cselekedetekkel: Próbáljon ki, és kudarcot valljon. Csak így lehet! Senkinek sem sikerült egyik napról a másikra tudni mindent. Lehet, hogy vállalkozása egy év alatt teljesen különbözik, és előfordulhat, hogy egy másik helyre kerül, mint ahonnan kezdte. Bővítse elméjét, és járjon az áramlással.
  5. Vegyen részt annyi rendezvényen és hálózatépítési lehetőségen: Soha nem tudhatja, hová tarthat egy beszélgetés. Olyan sok érdekes emberrel találkoztam, és váratlan forrásokból kapott segítséget, hogy nem is tudtam, hogy szükségem van rá. Megpróbálom kibővíteni kapcsolataimat azáltal, hogy nem csak az adott iparág rendezvényein veszek részt, hanem más rendezvényeken is.

Melissa Parker, Reed gyógymódjai

1. A kormánynak sokáig tart ahhoz, hogy a CBD valóban legális legyen. A társaságot a 2014-es mezőgazdasági törvényjavaslat homályos irányelveinek megfelelően indítottam, amely kockázatnak tette ki magát. Türelmesen vártam a 2018. évi mezőgazdasági törvényjavaslatot, amelynek tisztáznia kellett a zavart és kibővítenie a CBD legális értékesítését. Csak egyfajta ezt tette, és a disztribúció, a banki, a marketing és az eladás továbbra sem volt egyértelműen legális. A CBD üzleti közössége továbbra is védelmet és tisztázást vár.

2. Légy felkészült a banki és kereskedő-feldolgozási küzdelmekre. Annak ellenére, hogy a kendert eltávolították az ellenőrzött anyagok listájáról, sok kenderipari vállalkozás nem fér hozzá banki és kereskedői szolgáltatásokhoz. 2019-ben 5 hónapig nem voltunk kereskedői szolgáltatásokat, és ez visszaesést okozott. Banki tevékenységünk továbbra is korlátozott, és a díjak magasak.

3. Végezzen el hamarabb! Bárcsak bátrabb lettem volna és 2015-ben ugrottam volna az üzletbe, ahelyett, hogy csaknem két évet vártam volna.

4. A barátok és a család támogatja Önt. Nem volt könnyű kijutni a „kannabisz szekrényből”. Féltem, hogy konzervatív barátaim és ismerőseim megítélnek engem, vagy nem támogatnak. Gyorsan rájöttem, hogy nem ez a helyzet, és néhány letartóztatottabb barátom lett a leghűségesebb ügyfeleim.

5. A kannabisziparban keselyűk lesznek. Ennek az iparágnak tisztességes aránya van a karlatánokkal. Imádkoznak az új és a kisvállalkozástulajdonosok iránt, tudatában annak, hogy sok egyedi kihívással néznek szembe. Megígérik, hogy szolgáltatásokat nyújtanak és megnövelt bevételt hoznak. Szerencsére megtanultam támaszkodni az ösztönre, és soha nem hagyhatom figyelmen kívül a rossz „bélérzetet”. Ez a veleszületett készség megakadályozta, hogy e csapdák áldozatává váljak.

Whitney Beatty, Apothecarry Márkák

1. Végezze el kutatását. Mindenekelőtt ahhoz, hogy sikeres vállalkozó lehessen, nem feltétlenül mindent meg kell tudnia, hanem ahhoz, hogy hozzáférhessen azokhoz az emberekhez, akikre szükség van, hogy kitöltse tudása hiányát. Egy olyan iparágban, amely olyan gyorsan változik, mint a kannabisz tér, nagyon nehéznek bizonyulhat. Nincs hosszú tapasztalat, esettanulmányok és a szokásos működési eljárások. A szabályok minden nap megváltoznak, és sokan nem szeretik megosztani információkat, hogy megőrizzék versenyelőnyüket. Innovációt kell végeznie és mozdulatlannak kell lennie. Nem tudom megmondani, hány ember mondta nekem, hogy be akarnak lépni a kannabisz térbe és termelővé válni - mert ez az egyetlen munka, amire gondolhatnak a kannabisz területén. Most megértem, ha az elmúlt 15 évben kannabisztermesztést töltöttél -, de ha életében még soha nem tartottél egy páfrányt, akkor NEM NEM kellene abbahagynia a 9–5 munkáját. Meg kell vizsgálnia a kannabiszipart egészében, és kitalálnia, hogy képességei illeszkednek-e ahhoz, amit itt csinálunk. Tehát ha könyvelő vagy, kérjük, vigye könyvelői készségeit a kannabisziparba. Ha Ön marketing szakember, hozza forgalmazási készségeit a kannabisz térbe. Ha ápoló vagy, vigye orvosi szakértelmét a helyre. Ne döntsön erről, mivel '05-ben csináltál kannabiszos brownie-t, ezért élelmezési vállalkozást kell indítanod.
  2. Bootstrap! Légy kicsi, karcos és mohó. A befektetés kezdetben nem könnyű. Bizonyítania kell a helyét. Meg kell tennie a házi feladatát. Kapcsolatokat kell építened. Bootstrap, amennyit csak tudsz fizikailag, hogy eljusson egy helyre, készen állunk a következő szintre ugrásra. Ha ez azt jelenti, hogy az üzleti tervet éjjel és hétvégén kell elkészítenie a szokásos munkája alapján, akkor ezt meg kell tennie. Menj egy olyan időpontba, ahol van MVP és valamilyen vontatás. Ez megmutatja a befektetőknek, hogy elvégezték a házi feladatot, hogy Önbe annyit fektetett be, amennyit csak akar, és hogy hajlandó látni, hogy vállalatának lehetősége van a hosszú távra.
  3. Csináld meg a házi feladatodat. Olvassa el annyi információt, amennyit csak tudsz, és amennyit csak tudsz az iparban. Tudod, hogy tudod, hogy a kannabisz melyik megy a helyén a szabályozáshoz, tudod, mi a törvényes és illegális, tudd, hogy a szabályozás melyik irányba tart az űrben. generalista. Könnyű azt mondani, hogy „ó, a kannabisz 50 milliárd dolláros iparág lesz” - De tudod, miféle pontosan melyik függőlegesbe próbálsz belejutni? Ismeri az ideális vásárló demográfiai adatait? Most már nem vagyunk abban a pillanatban, amikor csak azt mondhatjuk, hogy a kannabisz, és mindenki fut: az emberek szeretnek és nem szeretnek. Ön egy virágpiac felé mutat? kivonat piac? Ennivaló? A B2B vagy a B2C oldalról akar lenni? Az Ön cége lesz a Kannabisz Popov vagy a Szürke Liba? Mi az ügyfelek demográfia? Beszél nőkkel, férfiakkal, magasabb jövedelemmel vagy alacsonyabb jövedelemmel? Ugyanaz a demográfiai és piaci munka, amelyre minden más ipar számára szükség van, és az emberek ezt általában elfelejtik. Gondoskodnod kell arról, hogy a hangmagasság pontos és hibátlan legyen. Hogy az üzleti terv szűk, és a vezetői összefoglaló megmutatja a vállalat értékét. Itt az idő, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az Ön IP-je készen áll-e, a védjegyek készen állnak - ne felejtsd el, mert úgy gondolja, hogy a kannabisz hely egyszerű. Nem - ez nehezebb, mint bármely más vállalkozás, minden elvárásunk van, hogy bármely más vállalkozás rendelkezzen - külön szabályozási réteggel.
  4. Gyűjtsd össze a nem-feleket az igen felé vezető úton: Ne feledje, hogy vállalkozóként csak azt halljuk, hogy nem! Egész nap nem hallom semmit - a befektetőktől, a partnerektől, a forgalmazóktól és a vásárlóktól. Meg kell szoknom hallgatni a nem szavakat - és továbbra is képes vagyok felébredni és másnap ismét mindent megtenni. És ennek kulcsa az, hogy emlékezzem, csak egy igenre van szükségem. És ugyanakkor meg kell emlékezni arra, hogy az összes nemben nem kell a hidaimat égetnem. Mert annak ellenére, hogy valószínűleg nem lenne ideje, hogy ez a befektető bekerüljön a magvető fordulóba - lehet, hogy ideje van, amikor felveszi az A vagy a B fordulót. Tehát továbbra is ki kell építenie ezeket a kapcsolatokat a hálózatok fenntartása érdekében.
  5. Tudja meg, hogy érdemes: Ha elindul, nehéz, és úgy érzi, mintha folyamatosan valamit kérsz, amit pénzt kérsz a befektetőknek. Ön az emberek támogatását kéri. Azt kéri az új partnerektől, hogy tegyenek tétet. Más vállalkozóktól kér betekintést és információkat. Gyakran éreztem, hogy Charlie Chapman karakter vagyok, akinek a kalapom van a kezemben, mondván: "Kérem, uram, van még néhány uram." És akkor ez a legfontosabb, hogy ne felejtsem el, hogy mindazokat az embereket is felajánlok - nagyszerű lehetőséget kínálok a befektetőknek, hogy pénzt kereshessenek. Nagyszerű márkát kínálok partnereimnek, hogy igazodjanak, és ügyfeleknek fantasztikus terméket kínálok. Fontos, hogy megismerje érdemességét. Ez tartja meg integritását. Ez az, ami megakadályozza, hogy kiválassza ezt a befektetési partnert. Vagy tegyen megállapodást a rossz üzleti partnerrel

Leslie Apgar, MD és Gina Dubbe, Greenhouse Wellness

Mi semmi nem vagyunk, ha nem makacsok, és nem szeretjük, ha nem válaszolunk. A kannabiszipar emberei a kezdetektől azt mondták nekünk, hogy „ezt nem teheted meg”. De mindig van mód, és hű maradtunk látomásunkon, amely mindig is a kórházunk mottója volt: a gyógyulás fejlődött, az élet kibővült.

Óriási összeget tanultunk az utazásunkon. Néhány lecke várható volt, mások nem. Néhány közülük:

1. Elveszíti a barátait. Néhány ember nem fogadja el a kannabiszot mint alternatív gyógyítási módszert, és a múltbeli meggyőződés miatt sem tud egyetérteni azzal, hogy nem ért egyet ezzel. Ez mindketten megtörtént.

2. Nehezebb, mint bármely más üzlet. Sok gyógyszertári tulajdonos látta a lehetőséget a feltörekvő piac miatt. De nem feltétlenül olyan üzleti hozzáértés, mint a kannabisz-hozzáértés. Ez meglehetősen nagy kihívást jelent a homokozóban játszani. Látjuk a diszpéniszok halálát a rossz irányítás miatt.

3. A kannabisz valóban hatásos gyógyszer, olyan módon hatásos, amire nem számítottunk. Segítettünk a betegeink életében és a szomorú időkben, amikor meghaltak. A High Heals című cikkben azokról a tényleges betegekről fog olvasni, akiknek élete jelentősen javul, miután orvosi kannabiszot adtak a rendszerükhöz.

4. A hirdetés hiánya rendkívül megnehezíti az üzleti vállalkozás növekedését. A Facebook nem engedi meg sokat növelni vagy megosztani, ha a kannabisz vagy más szinonimák kulcsszó. Valójában a moderátorok törli a Facebook és az Instagram oldalakat, ha panaszok merülnek fel, vagy a figyelmük felhívja a figyelmét. És mindent el fog veszíteni ... követői és története.

5. Készülj fel arra, hogy valaki más szabályai szerint játsszon ... nem mindegyiknek van értelme. A Marylandi Bizottság gyakran és gyorsan módosítja a szabályokat.

Liz Sprinkle, Liz CBD olaj

1. Készülj a becsapódásra. A kannabisz-vállalkozók abban vannak, amit én általában a „vadállat hasa” -nak nevezek, és ennek az országnak az egyik legvitatottabb témája, amelyet nem feltárt vizekben árusítanak, és ez nem a gyenge szíve. Nincs szövetségi útiterv és sok kétértelműség, nem „ha” kérdés, hanem „mikor” a visszaesések kérdése. Ha szenvedélye van és valódi szeretettel rendelkezik az iránt, amit megtesz, megtanulja időjárni és a legrosszabb viharokkal navigálni
  2. Maradj a tudásban. Mindig maradjon naprakész a politikai, gazdasági és olyan iparágakban, mint például az egészségügy és a bankrendszer, mi történik, hogy ne csak az embereket oktassák, hanem felkészüljenek ezekre a visszaesésekre is. Spin pozitív információkat, például új orvosi kutatások vagy sikertörténetek, hogy erősítse az üzenet a közönség számára, és használja a negatív felkészülni a következő vihar. Például, csak a 2020. júniustól kezdve kiderült, hogy Észak-Karolina tiltja a füstölhető kender virágot, mivel úgy néz ki és illata pontosan olyan, mint a marihuána virág. Noha ez nem érinti kifejezetten a vállalkozásaimat, az emberek véleményt kérnek tőlem, és mindig úgy gondolom, hogy ez egy lehetőség a pozitív párbeszéd megnyitására a kannabiszról.
  3. Hozzon létre egy hálózatot. Azóta, hogy ugráltam erre az őrült utazásra, még csak el sem tudom mondani, milyen óriási támogatást érzem, amikor kapcsolatba lépök a kannabisz-vállalkozókkal. Ez a mozgás és a közös küldetés köti bennünket, és amikor visszaesést tapasztalok, megkeresem a megbízható kapcsolataimat, hogy panaszkodjak, tanácsot kérjek, és a megfelelő irányba mutatjak. Az is segít megtudni, hogy mindannyian ugyanazokat a fájdalmakat és fájdalmakat tapasztaljuk, és nem vagyok egyedül. Vannak olyan emberek, akik előtted jöttek és utat készítenek: vegye ki ezt.
  4. Legyen felkészülve a korlátozásokra. Meg fog lepődni, hogy mennyire korlátozza ön a kannabisz-vállalkozást, és hogy a vállalatok továbbra is kábítószernek tekintik a CBD-t, annak ellenére, hogy a 2018. évi farmjavaslat törölte azt az 1. jegyzékben szereplő drogok listájáról. A legtöbb nagy bank nem engedi, hogy üzleti számlát nyisson. A PayPal feketelistára helyezi Önt, ha a szolgáltatási platformon keresztül kifizetések feldolgozására készül, és a Shopify lehetővé teszi CBD webhelyének létrehozását, de nem szolgál kifizetésként. átjáró hitelkártyákhoz. Időbe telik, amíg ezek a nagyobb vállalatok és intézmények megkerülnek, ám továbbra is lehetősége van, ezért a személyes kannabiszhálózat létrehozása elengedhetetlen a belső gombóc eléréséhez.
  5. Légy kreatív. A közösségi média platformjai, mint például a Facebook és az Instagram, nem teszik lehetővé szponzorált hirdetések vásárlását, ezért következetesen fenn kell tartania az organikus jelenlétét, hogy láthassa őket. Bízz bennem, ez sokkal nehezebb, mint amilyennek hangzik, és nagyon időigényes, de a közösségi média hihetetlenül hatékony üzleti eszköz az expozícióhoz.

Jill Ellsworth, Willow Industries

1. A türelem kulcsfontosságú. Kívülről nézve az ipar úgy tűnik, mint egy rakétahajó. Belső helyzetben azonban ez általában nem ez a helyzet. Az elfogadás lassú (lásd az előző válaszomat), a szabályok folyamatosan változnak és fejlődnek, ami gyors forgatást igényel, és a legitimitás lassan zajlik. A lényeg az, hogy nem vagyok türelmes ember, tehát mélyre kellett vetnem a munkát, hogy türelmes legyek, és ne rohanjam fel a folyamatot. Nem volt könnyű!
  2. Ez nem egy arany rohanás. Sokan a kannabiszra utalnak, mint „arany rohanást”. Persze az ipari és kulturális forradalom földszintjén való tartózkodás izgalmas és óriásian kifizetődő. De ez nem egy gyors meggazdagodás. Úgy tűnik, hogy minden vállalkozás szűk határ mellett működik, és a kannabisz nem olcsó termés. Ez egy hosszú játék, és azok, amelyek ellenállnak a turbulenciának, nyernek.
  3. Különböztesse meg magát. Amikor elindítottam a Willow-t, nem volt olyan vállalat, amely ilyen típusú technológiát vagy szolgáltatást nyújtana. Miután észrevette, hogy ez olyan iparági probléma, amelyet nem oldottak meg teljes mértékben, sok olyan versenytársat láttam felbukkanni a piacon, akik már nem működnek. Függetlenül attól, hogy „én is” vagy a technika nem működött, nagyon fontos megkülönböztetni magát egy zsúfolt területen, különösen, ha egy terméket árusít. Kérdezd meg magadtól: mi teszi jobban, mint a versenytársa? Mi a versenyelőnye? Meg kell találnia a módját, hogy elkülönüljön.
  4. Megérteni a megfelelést és az állami előírásokat. Az egyes államokban nagyon eltérő a kannabiszra vonatkozó szabályok és rendeletek, ezért feltétlenül meg kell értenie, hogyan lehet a szabályokat és a nyilvántartást naprakészen tartani. Vannak igazán jó cégek, amelyek összesítik ezt az információt (különösen szeretem a CannaRegs-t), tehát építsd fel ezt a pozíciót a szervezetedbe, és maradj naprakészek. Például egy közép-nyugati államban nem működöttünk probléma nélkül, majd hirtelen megváltoztak a rendeletek és megakadályozták a helyreállítást. Azonnal foglalkoztunk ezzel a kérdéssel, de ügyfeleink a technológiánkkal nem feleltek meg a szabályoknak, ami igazán aggasztó.
  5. Maradj pozitív. Ez az ipar olyan, mint egyetlen ipar sem, amelyben dolgoztam. Miközben a fekete piaci hangulat a múlté válik, továbbra is vannak maradványok annak, amilyennek látszott. Legyen szó akár az emberekről, akár viselkedésről, akár üzleti gyakorlatról, érezheti, hogy napi vereséget szenvednek. De a pozitív megőrzés és az alapvető hiedelmeitek és küldetésed megtartása a legjobb módja annak, hogy az igazán nehéz napokon átjuthassunk.