Függetlenül attól, hogy évek óta blogol vagy csak kezdődik, van egy tagadhatatlan igazság, amely mindannyiunkat sújt:

Hihetetlenül frusztráló, amikor a tartalom nem teljesít jól. Időt veszünk arra, hogy egy blogbejegyzést írjunk és publikáljunk, reklámozzuk a közösségi csatornáinkban és az e-mail listánkon, és úgy tűnik, hogy senkit sem érdekel. Miért van az, hogy?

Természetesen, ha ez az első blogbejegyzés, amelyet nemrég tett közzé, akkor nem ésszerű elvárni az olvasók számát, és a túl nagy mennyiségű megjegyzést és visszajelzést. De a többiünk számára rendkívül zavaró lehet, amikor egy új blogbejegyzést teszünk közzé, és bombázik.

A siker természetesen relatív. Számodra ez mérhető a forgalomban, az előfizetőkben vagy az eladásokban. Célja lehet márkatudat vagy új olvasók vagy üzleti eredmények. Bármi legyen is a mérés, a blogbejegyzéseknek egyszerűen megbukhatnak.

És mégis, mint én, az ilyen emberek továbbra is támogatják a blogolást és a tartalommarketinget, mint egy hatékony eszközt a vállalkozás növekedéséhez.

Tehát legyünk őszinték itt. Mi a baj azokkal a blogbejegyzésekkel? Miért teljesítenek olyan rosszul, vagy akár az egész blogod? Időnként vissza kell lépnünk és meg kell ragyognunk a munkánk durva ellenőrzésének fényében. Időnként ki kell értékelnünk, amit csináltunk, és keressünk helyet, ahol javulhatunk.

E célból megosztom veled tíz módját, amelyek szerint teljesen és teljesen tévedsz blogokkal. Tíz blogzási hiba, amelyet védekezésében, ha nem tudta, hogy elkövetted ezeket a műtéteket, aligha hibáztatható. És szerencsére most lehetősége van e blogok felismerésére és kijavítására!

1. bloghiba - A kulcsszavak előre nem kutatása

Az egyik első hiba, amelyet gyakran tapasztalok a bloggerekben, és az egyik, amelyben én is hibás vagyok, nem a kulcsszavak és témák előzetes kutatása.

Ez a blogtervezés és az ötletek kialakításának része, ahol meghatározjuk, hogy mely postakon dolgozunk és közzéteszünk az elkövetkező hetekben, hónapokban és évben. Az ötletgyűjtés és a saját ötleteink előterjesztése elengedhetetlen. De ezt csak alapos kutatás követi.

Látja, ha blokkolnék egy olyan témát, amelyre a házimozírásaim nélkül jöttem volna fel, akkor kockáztatnék, hogy tartalmat készítek valamiről, amelyet senki sem érdekel. Néha ez még mindig jó ötlet - célpontnak hívom - de általában ez az első oka annak, hogy a hozzászólásaink nem kapnak láthatóságot vagy érdeklődést. A téma egyszerűen nem az, amelyet az emberek aktívan keresnek, így a Google nem tehet segítséget nekünk.

Tegye tehát a házi feladatot, és győződjön meg arról, hogy a blogolással töltött idejét jutalmazza.

2. bloghiba - Nem optimalizálja a kulcsszavakat

Hasonlóan az 1. blogbevitési hibához, egy másik meghibásodás, amelyet személyesen tapasztaltam meg, nem eléggé optimalizálja tartalmamat a keresőmotorok számára.

Mivel az utóbbi években annyira hátrányosan reagáltak a SEO gyakorlatok, amelyek hátrányosak az olvasóra, egyeseknek az inga a másik oldalra fordult, és arra ösztönözte, hogy hagyja figyelmen kívül a SEO-t az „írás az emberek számára” mellett.

Sajnos ez valójában csak a lehetőségek pazarlását jelenti. Egyszerűen nincs ok arra, hogy ne írhasson oly módon, hogy az emberek élvezzék, miközben egyidejűleg optimalizálják ezt a tartalmat a nagy keresőmotor rangsoroláshoz.

Ez azt jelenti, hogy ellenőrizni kell, hogy a kulcsszavak és a kulcsszavak verziói az egész oldalon vannak-e.

3. bloghiba - A kérdések megválaszolása

Sok blogger és vállalkozás következő hibája az, hogy nem érti meg a tartalommarketing néhány alapvető elemét.

Ha blogja üzleti modelljét teljes egészében a forgalom vezérli, azaz a bevételeket a hirdetésmegtekintések és a kattintások alapján szerzi, akkor egyszerűen folytathat egyre több és több érdekesebb tartalom előállítását a választott témája körül.

De ha valamit eladni próbál, legyen szó termékről, szolgáltatásról vagy tagságról, akkor fontolóra kell vennie a vevő útját és az értékesítési csatornának a megjelenését. Minden vásárláskor, amelyet bárki megtesz, legalább egy percet vesz igénybe az alternatívák megfontolásakor. Összehasonlító és ellentmondó kérdéseket, valamint az árakra vonatkozó kérdéseket tesznek fel maguknak, amelyekre Ön jó választ adni.

A csatornatartalomnak ez az alja konvertálja a legjobban, de a témák számunkra gyakran érdektelenek, ezért nem írunk róluk.

4. blogbeviteli hiba - nem oszt meg történeteket

Amikor először elkezdtem blogolni, tippeket és információkat osztottam meg, amelyek célközönségemnek - más vállalkozásoknak - érdekesnek és értékesnek találhatók.

Ezek a posztok elég jól teljesítettek, de nem feltétlenül jól. De aztán egy nap írok egy hozzászólást arról, hogy miként használtam a Google+ szolgáltatást, és arról, hogy miként láttam más embereket a platformon, és amelyeket negatívan fogadtak. Osztottam a sikerem felfedezéséről szóló történetemet a platformon, és ez lett az egyik legjobban teljesítő hozzászólásom.

Tartalom készítőként úgy tűnik, hogy követnünk kellene Dragnet Joe Friday és a „Csak a tények, asszony” blogjának nyomában. De ha gondolkodtok rajta, az az oka, hogy a pénteknek újra és újra meg kellett állítania a tanúkat a kibővített narratíváktól, mert az emberek képesek vagyunk történeteket megosztani és fogyasztani.

Ilyen tartalmat vágyunk.

A ténybeli, információs tartalom elengedhetetlen. De győződjön meg arról, hogy szövés történetében történik, akár ilyen blogbejegyzésekben, akár saját blogbejegyzésekben - amelyeket az üzleti világban gyakran esettanulmánynak neveznek.

5. blogbeviteli hiba - Nem írja meg, amit tud

Új blogos hallgatóim és olvasóim gyakran panaszkodnak, hogy a blogolás túl sok időt vesz igénybe. A részletek lenyomásakor gyakran megosztják egymással, hogy egy cikk megírásához 6-8 óra szükséges.

Ami természetesen hiba. Bár soha nem várom el, hogy más bloggerek írjanak olyan gyorsan, amennyire csak tudok, az átlagos blogbejegyzésednek legfeljebb az idő felét kell elvisznie. És ennek a blogging hibának az az oka, hogy az új bloggerek gyakran úgy érzik, hogy jól dokumentált kutatási dolgokat kell készíteniük ahelyett, hogy egy szépen felépített cikkben megosztanák azt, amit már ismertek.

Mert nézd, nem akarok olvasni egy kutatási papírt! Tudom használni a Google-t, mint profi, és bármilyen információt megkereshetek egyedül. Tudni akarom, mit tudsz. Mi az Ön tapasztalata és perspektíva - az Ön és márkája számára teljesen egyedi információ.

Ez nem azt jelenti, hogy semmilyen kutatást nem végezhet (áttekintheti az 1. blogbeviteli hibát), vagy akár időnként lehet olyan témája, amelyre több időt és energiát kell fordítania. De általában képesnek kell lennie arra, hogy előálljon egy életképes témával és írjon erről anélkül, hogy túl sok időt töltene a zeneszerzőjén kívül.

Ez a cikk remek példa. Miután megállapítottam, hogy meg akarok osztani néhány blogzási hibát, amelyeket évek óta láttam magamnak és másoknak, szántam egy pillanatot, hogy felsoroljam és körvonalazzam azokat, amelyeket fedeztem, és néhány percen belül ezeket a hibákat megírtam le. Megrendeltem és felépítettem őket, majd leültem, hogy kitöltsem az egyes blogbeviteli hibák részleteit, amint itt látod. Azokra a hibákra korlátozódtam, amelyekre gondoltam, és nem kellett további kutatást végeznem. Az egész folyamat, beleértve az írást és a közzétételt, kevesebb, mint két órát vett igénybe.

6. blogbeviteli hiba - Nem használ elegendő képet

Ez a blogolási hiba hihetetlenül gyakori a nagy kiadók körében, ezért túl gyakran látom, hogy a bloggerek és a kisebb vállalkozások ugyanabba a csapdába esnek. A blogbejegyzés tetején nem lesz kiemelt kép, és a cikk egészében sem lesz kép.

Ez olyan tartalmat eredményez, amelyet nem optimalizálnak a társadalmi megosztáshoz, és nem tartja az olvasókat érdeklődőnek és folytatja az egész cikket.

Amikor a blogbejegyzéseit megosztják a Facebook, a LinkedIn vagy a Twitter segítségével, ezek a hálózatok megkísérelnek létrehozni egy „Link Preview” -et, amely megmondja a hálózati felhasználóknak, mi a tartalom, beleértve a címet, a leírást és a képet, amelyet maga a bejegyzésed húzott. Ha nem ad meg képet, akkor a hálózat véletlenszerű képet húzhat az oldaláról, vagy egyáltalán nem is használhatja azt - ezek közül egyik sem ideális.

Amint az olvasók elkezdik átnézni az Ön cikkét, a képekkel együtt olyan gyakran biztosítja a szemük és az elméjük elkötelezettségét - sokkal elkötelezettebb, mintha csak szilárd szövegrészeket olvasnának. Ez a technika segít minél több embernek a blogbejegyzéseinek végigolvasásában, ami több okot ad nekik a cselekvésre ösztönzés megosztására vagy követésére.

7. blogbeviteli hiba - nem írt hosszú formájú üzeneteket

Az emberek azt mondják, hogy utálnak írni.

Az emberek azt is mondják nekem, hogy a mai fogyasztókat csak a pillanatnyilag érdekes tartalom érdekli.

Ezért ezek az emberek, ha egyáltalán blogolnak, csak viszonylag rövid tartalmat írnak.

Tévednek, és ezt egy hatalmas hibát követik el.

Tény, hogy a hosszú formájú - több mint 2500 szó - tartalma, amely kiválóan magyarázza egy adott témát vagy alaposan válaszol egy adott kérdésre, mindig felülmúlja a rövidebb hozzászólásokat. Egyszerűen valószínűbb, hogy egy hosszabb cikk lesz a jobb válasz, pontosabb információforrás, és a Google elismeri.

A jó hír az, hogy elindíthatja a „The Ultimate Guide on X” elkészítését, mivel az az iparág valami elemére vonatkozik, és mivel a legtöbb ember még nem készítette el ezt a cikket, és még mindig úgy gondolja, hogy tévedés, hogy a rövid formatartalom nyer, akkor felülmúlhatja a verseny.

8. blogbeviteli hiba - Nem töltött el elég időt a címsorokra

Ismét, ha őszinte vagyok, ez egy újabb bloghiba, amelyben gyakran hibás vagyok. Függetlenül attól, hogy egy vagy tíz órát töltöttem egy blogbejegyzésen, addig, amíg befejeztem az írást, csak annyit szeretnék tenni, hogy közzétenném, és odakerültem.

Általában nem érdekel, hogy valóban kipróbálom a címet, vagy akár néhány alternatívát is gondolkodom, hogy megpróbáljam jobbá tenni.

És ez hülye.

Legyen szó akár társadalmi megosztásról, akár keresőmotor eredményéről, a blogbejegyzés címe az, amit a lehetséges olvasók látnak. Ha nem azonnal észreveszi érdeklődésüket, és azt sugallja, hogy valami értékes értéket megoszt, akkor nem fogja elolvasni az Ön üzenetét.

Például a bejegyzés eredeti címe: „9 és félszer rosszul írsz blogot”, és olyan lehetőségeket is fontolóra vettem, mint például: „9 kínos bloghirdetési hiba és hogyan lehet ezeket elkerülni” vagy „9 kritikus blogbejegyzés téved téged”. Pozitív módon legyőzni kell. ” Az eredményül kapott címet magasabbra értékelték, mint a többi, és én velem együtt voltam.

Blogbevitési hiba # 9 - Nem ír egy tervre

A 3. blogbeviteli hibában megemlítettem, hogy fontos válaszolni a kérdésekre és létrehozni a „tölcsér alját”. Ha nem hoz létre ilyen tartalmat, akkor elveszítheti a keresési forgalom és a blogkonverziók lehetőségeit.

Ugyanakkor ez azt is jelenti, hogy szükség lehet a „Közel a csatornára” és a „A csatorna teteje” tartalomra. Ha úgy tűnik, hogy óriási mennyiségű blogbejegyzés van, amelyet meg kell írnia, és kissé lenyűgöző fontolóra venni, hogyan működik ez az összes együtt, az az oka, hogy nincs terv.

És ez a 9. blogbeviteli hiba.

Ennek oka van arra, hogy szánok időt arra, hogy évente frissítsem a Blogtervezőt, és hagyom, hogy hallgatóim és olvasóink oly olcsón vásárolják meg és töltsék le - ez a kritikus alkotóeleme a sikeres blog- és tartalommarketing stratégiának.

Noha nem kell előre terveznie egy teljes év tartalmát, nem engedheti meg magának, hogy időt töltsön el blogolással és olyan blogtartalom promóciójával, amely nem része a vállalkozása növekedésének valódi stratégiájának.

Szánjon rá egy kis időt arra, hogy fontolja meg a következő évre kitűzött céljait, és hogy milyen tartalommal kell rendelkeznie a célok eléréséhez.

10. blogbeviteli hiba - Nem szánja időbe e-mailjét

A blogok, mint bármi más, olyan készség, amelyet idővel javíthatnak a gyakorlat és a tanulás szándékos erőfeszítései.

Az ilyen cikkek és blogok olvasása nagyszerű módja annak, hogy további információkat szerezzenek és élesítsék a fűrészt. Ennek a megközelítésnek a legnagyobb kihívása azonban az, hogy irányítatlan és véletlenszerű. Blogbejegyzések olvasásakor csak azt tudja, hogy keresse a már felmerült kérdéseket. Hogyan lehet megmondani és átmenni azon, amit valójában tudnia kell?

Itt segít a Blogging Bootcamp. 10 hetes utazásra tartok, amelynek során 10 stratégiával és technikával foglalkozó edzést kapsz, amelyek segítenek elkerülni a fent felsorolt ​​blogging hibákat és még sok minden mást! Minden egyes ülés után lehetősége van arra, hogy kérdéseket tegyen fel, vagy akár fel is léphessen a videohívásba, és végezzen némi „hot seat” típusú elemzést és visszajelzést. És a bootcamp egész területén hozzáférhet egy magánközösséghez, ahol újra megtekintheti az órákat, feltehet további kérdéseket, és megoszthatja egymás sikereit.

A képzés jellege miatt az ülések száma korlátozott. Kattintson ide további információkért és regisztráljon a következő bootcamp-hez!

Regisztráljon a Blogging Bootcamp oldalra