10 tipp az aszinkron beszélgetés lefolytatásához az online tanteremben

Csodálatos tapasztalatom volt a hallgatókkal az aszinkron beszélgetések során, és azt hiszem, hogy ez egy remek eszköz az oktató eszközkészletében. Természetesen időt és figyelmet igényel a jó működés. De ha egy oktatónak meghatározott tanulási célja van, akkor az elkötelezettség ilyen módja nagyszerű módja lehet céljaik elérésének.

Tapasztalataim szerint néhány olyan dolog tette lehetővé az aszinkron vitafórumok hatékonyságát:

1. Egy kis kérdéskészlet a vita elindításához. Négy vagy öt kérdés elegendő ahhoz, hogy tucatnyi hallgató aktív és elkötelezett maradjon. Túl sok kérdés hígítja a vitát. Túl kevés vezet a válaszok elbocsátásához. Nyilvánvaló, hogy a kérdéseket az oktató tanulási céljaihoz és a kurzus szintjéhez kell igazítani.
  2. A hallgatók a szövegekkel és a fórumformátummal különféleképpen foglalkoznak, ezért gondolom, hogy a legjobb a kérdéstípusok kombinációját biztosítani. Míg egyes hallgatók kerülni fogják azokat a kérdéseket, amelyek Ön szerint a legérdekesebbek vagy legfontosabbak, addig is megtanulják a beszélgetést, amelyet a többi hallgató online tart. Három kategóriát javasolnék a hallgatók számára, amelyek tükrözik Bloom taxonómiáját: 1) az olvasás megértése; 2) analitikai / szintézis kérdések; 3) értékelési / megítélési kérdések.
  3. Ha az osztály egy szöveget tárgyal, fontolja meg olyan kérdések felvételét, amelyekkel a hallgatók elemzik a kapcsolódó nem szöveges médiumokat (pl. Zene, film, művészet) - és fordítva.
  4. Rendszeresen figyelje és vegyen részt a beszélgetésben annak érdekében, hogy ösztönözze a beszélgetést a mélyebb bejutásra, a tanfolyam megváltoztatására vagy az új nyomozási utak folytatására. A múlt héten mindig megbeszéléseim voltak, amely rengeteg időt ad a hallgatóknak az ötletek átgondolására.
  5. Mielőtt megkezdené a beszélgetést, demonstrálja, hogyan néz ki egy jó üzenet, és hogy néz ki egy jó válasz. Ez beállítja a hallgatók által kínált válaszfajták hangját.
  6. Adjon meg konkrét útmutatásokat a hallgatók teljesítményéről. A felmérésem során hangsúlyozom a szöveges elemzés fontosságát, a logikai érvek felépítését és az empirikus tények felhasználását az érveléshez. Szóval azt mondom nekik, hogy gondolkodjanak hozzászólásukról mint mini esszéből. Emiatt az első két üzenet, amelyet a hallgatók ritkán olvasnak mindennapi beszélgetésként. Engem nem aggódik; ez nem része a tanulási célkitűzéseimnek. De azt tapasztalom, hogy egy hallgatócsoport esetében a minimumkövetelmények teljesítése után továbbra is részt vesznek a beszélgetésben. És ekkor a beszélgetés sokkal természetesebbé válik.
  7. Tanítsa meg a hallgatókat, hogyan kell hatékonyan és tiszteletteljesen nem értenek egyet egymással, mielőtt megkezdené a fórumot.
  8. Mutassa be a minimális elvárásokat, de ösztönözze a hallgatókat, hogy maradjanak elkötelezettek azáltal, hogy extra hitel nyújtanak. Ez a jóváírás többféle módon is felkínálható, de fontoljon meg egy további hitelbeszéd létrehozását, amelyben a hallgatók a beszélgetés során felmerülő kérdést tesznek fel. A tanárok ezt bármikor létrehozhatják a hétbeszélgetés során.
  9. Hajlamosak vagyok a lehető legkisebbre tartani az egyes feladatokra vonatkozó utasításokat, ehelyett inkább egy külső erőforráskészletet biztosítana azok kiegészítésére. Ezek az erőforrások információt tartalmazhatnak arról, hogyan lehet hatékony választ írni, hogyan lehet egyetérteni vagy nem értenek egyet, vagy hogyan lehet idézeteket beilleszteni egy bejegyzésbe. Hozzáadhatnék egy rubrikát is, ha azt gondoltam, hogy szükséges vagy hasznos a hallgatók számára.
  10. Mindig tekintse át a beszélgetést az osztály előadásában. A múltban mini-előadásokat tartottam arról, amit megtanultunk, mi volt néhány kihívás, és azokról a területekről, ahol kitűnő voltunk. Ezt arra is felhasználtam, hogy mélyebben belemerüljek a beszélgetés kellemetlen vagy problémás aspektusaiba.

PÉLDA

Az alábbiakban bemutatunk egy példát egy vitafórumról Aimé Cesaire „A gyarmatosításról szóló diskurzusáról”. Látni fogja, hogyan minimalizáltam az utasításokat. Azt is észre fogja venni, hogy kérdéseim nem hihetetlenül összetettek. Ennek két oka van. Először is, ez egy bevezető kurzus volt a nem nagyvállalatok számára. Másodszor, tudtam, hogy új kérdések merülhetnek fel / merülhetnek fel a beszélgetésből. A kérdések lehetővé teszik a hallgatóknak, hogy megválaszolják az olvasással kapcsolatos megértési kérdéseket, analitikus / szintézis kérdéseket és értékelési / megítélési kérdéseket.

AIMÉ CESAIRE, KOCKÁZAT A KOLONIALIZMUS KÉRDÉSEKBEN

A fórum célja Aime Cesaire esszéjének, a gyarmatosság diskurzusa megvitatása. Arra biztatom Önt, hogy gondolja át a kérdéseket, és tegyen fel nehéz kérdéseket magadnak és osztálytársainak.

Két dolgot kell tennie:

1. Az osztályon belüli beszélgetés napjáig el kell olvasnia a társainak összes hozzászólását. A Oncourse-ban van egy eszköz, amely lehetővé teszi számomra, hogy elolvastam az összes hozzászólást, ezért kérjük, ne felejtsd el elolvasni azokat. Kollégája hozzászólásainak olvasása azt is megakadályozza, hogy megismételjék valamit, amit már mondtak, és ne kapjanak hitelt a hozzájárulásáért.
  2. Legalább két lényeges hozzászólást kell készítenie, amelyeknek legalább egy választ kell tartalmazniuk egy hallgató társa megjegyzésére. Emlékeztetőül, tudományos források felhasználásával kell tényeket (ideértve a hivatkozásokat) és a példákat megadni.

A hozzászólásainak minősége alapján osztályozom. Az indokolatlan spekuláció nem fog hitelt szerezni. Minden hozzászólást rövid esszéként kezeljen dolgozatnyilatkozattal és érdemi bizonyítékokkal.

KÉRDÉSEK

• Mi volt a kontextus, amelyben Cesaire diskurzust írt? Milyen egyéb események történt a közelmúltban a világ minden tájáról?
  • Mi a Cesaire dolgozat?
  • Mit ért Cesaire a „haldokló civilizáció” alatt, és hogyan használja ezt a „nyugati civilizáció” kritikájához?
  • Mit gondol Cesaire a burzsoáziaról? A nacionalizmusról? Hogyan látja őket kapcsolatban az imperializmus folyamatában?
  • Egyetért-e Cesaire-rel? Miért vagy miért nem?

MÉG EGY DOLOG…

Amikor a Piazza először elérhetővé vált, aszinkron beszélgetési eszközként alkalmaztam. Nagyon szerettem, és szerintem ez nagyszerű forrás a nagy vitákhoz. Minden bizonnyal létezik más eszköz is, de arra ösztönözném a tanárokat, hogy vessenek egy pillantást.