10 becsületes ok, amiért a szabadúszó szopás (és gondolataim, hogyan kell velük foglalkozni)

Fotó: Isaac Benhesed az Unsplash-en

- De biztos, hogy jobb, mint egy 9–5?

Igen, feltétlenül! De csak tudd, hogy vannak idők, amikor a szabadúszó is szar.

Mielőtt elvonulna a tengerparti munkával kapcsolatos látomásokról, végezze el kutatását.

Tudja meg, hogy mibe kerül.

Ha arra gondol, hogy belemerül a szabadúszó világába, akkor fontosnak tartom, hogy ismerje az életmód ezen stílusának néhány hátrányát - fontos, hogy kezeljük az elvárásokat.

Ezt a cikket írtam annak érdekében, hogy sikeresen navigáljon szabadúszó karrierjében a kezdetektől, és megismerje néhány becsületes okát, hogy a szabadúszó miért nem mindig olyan, mint amilyennek látszik.

„Ne várja el, hogy a dolgok megtörténnek. Sokkal jobb meglepni, mint csalódni. "

Okok, amelyek miatt a szabadúszó (néha) szar

Íme 10 ok, amiért a szabadúszó időnként szopni kezd, saját személyes tapasztalataim alapján:

1. Magányos lehet

A freelancing többségünk számára otthonról dolgozik. A napi iroda személyes szemléltetése nélkül időnként kissé magányosnak érzi magát, ha ezt végzi.

Ki akar beszélni a tegnap esti epizódról?!

Személy szerint azt gondolom, hogy a szabadúszók számára még fontosabb, hogy bekapcsolódjanak a közösségbe, amelyben élnek, hogy társadalmilag kölcsönhatásba léphessenek más emberekkel.

Ez több interakciót jelent a munkán kívül.

Legyen szó önkéntességről, klubokról vagy társadalmi rendezvényektől, külön erőfeszítéseket kell tennie, ha magának dolgozik.

Feltétlenül ugorjon a telefonra, ahol csak lehetséges, hogy ugyanolyan interakciót alakítson ki az ügyfelekkel, mint ahogyan egyébként megbeszéléseket tartana. Ez valóban segít a jelentés felépítésében is.

Ezenkívül azt hiszem, hogy mindig is fontos, hogy mindennap kávét keressen, ha otthoni munkavégzés alatt áll, hogy megfelelõen megszabaduljon munkahelyi környezetétõl.

2. Sokkal nehezebb elválasztani a munkát a személyes élettől

A legtöbb szabadúszó, különösen a viszonylag újak, ugyanazt a laptopot fogják használni a munkahelyi e-mailek megválaszolására, mint a facebook-on.

Ez 2 szempontból rossz:

• Ez ennyi zavaró lehetőséget biztosít
  • Nehéz kikapcsolni a munkát

A telefonom a munkám és a személyes telefonom, és a számítógépem ugyanaz. Valójában ugyanaz a szoba, ahol a munkám nagy részét végzem, ugyanabban a helyiségben van, ahol a reggelit eszem.

Nagyon sokáig kapcsolatba léphetek az ügyfelekkel.

Még a munkanap végén is nehéz lehet nem bűntudatot érezni azért, mert nem dolgozik, mert nincs meg a környezet megrongálódása, és valószínűleg továbbra is ugyanazok az eszközök vannak a kezedben. [Ha ez így hangzik, olvassa el ezt.]

Fotó: rawpixel.com az Unsplash-en

3. Mindent pénzkezelési lehetőségként lát el

Nemrég kezdtem el ezt csinálni néhány hobbimmal.

Például az egyik hobbim a fényképezés.

Gyakran gondolkodtam azon, vajon meg kellene-e próbálnom ezt egy kis oldalsó koncertré változtatni, de valójában még semmit sem kell tennem.

Úgy gondolom, hogy fennáll annak a veszélye, ha minden hobbit pénzszerzési lehetőséggé akarunk alakítani. Ne felejtsük el, hogy olyan tevékenységekkel kell rendelkeznünk, amelyek teljes mértékben lehetővé teszik az öröm létrehozását és megtapasztalását a munka nyomása nélkül.

Ellenkező esetben egész életünk a pénz köré összpontosul.

4. Az ügyfelek keresése fájdalmat okoz a dudorban

Az ügyfelek bármikor eldobhatnak téged.

A jó és a rossz ügyfelek felismeréséhez némi készség szükséges. Írtam néhány megjegyzést arról, hogy mit kell odafigyelni a Medium-ra.

Tedd magad nagyszerű eszközévé, és az ügyfelek továbbra is visszatérnek hozzád.

És ha elég szerencsés új ügyfelet találni, olvassa el ezt -> 5 módszert, hogy lenyűgözjön egy új ügyfelet.

5. Még mindig másoknak dolgozik

Ne feledje, hogy a szabadúszó továbbra is csak valaki másnak működik, ezért ne feledje ezt, mielőtt kilép a 9–5-ösből!

Dolgozom a saját vállalkozásom elindításán, valamint részmunkaidőben különféle ügyfelek számára, hogy elkerüljem ezt.

Szeretem a szabadúszó és a vállalkozói szellem keverékét, és úgy érzem, hogy a két kicsit bókot adnak egymásnak.

Átmenetileg!

6. Az órák néha hosszúak és kényelmetlenek

Az ügyfelek lenyűgözésére irányuló ajánlatom során (különösen akkor, ha újok), időnként olyan munkát töltök, amikor igazán nem kellene lennem. Függetlenül attól, hogy ez egy extra hosszú napot jelent-e a projekt gyors megvalósításához, vagy munkaidő után új vezetést próbál meg beilleszteni, tudja, hogy óráid nem mindig teszik lehetővé a dicsőséges „rugalmas” munkamódot.

Számos különböző európai és amerikai időzónán keresztül dolgozom, ami néhány fejfájást okozhat.

Az erős kommunikáció kulcsfontosságú az órák ellenőrzésének biztosításához.

Ügyeljen arra, hogy megmondja az ügyfeleknek, mikor érhető el, és mikor nem. Tudassa velük, ha időt vesz igénybe.

„Szörfös egy homokos tengerparton egy madárállomány alatt naplemente alatt San Diegóban” - írta: frank mckenna az Unsplash-en

7. Nincs munka azzal, hogy nem fizet

Régebbi munkám során mindig is ilyen furcsa elégedettséget tapasztaltam, amikor pihenni a tengerparton ültem, miközben a fizetési bizonylatot átutaltam a számlámra!

Ez a fizetés egyike, amelyet nem szabad megszerezni szabadúszóként.

Ha saját magának dolgozik, a ledolgozott óra egy óra keresett óra, tehát ezt szabad szem előtt tartva kell figyelembe venni.

8. A szabadúszó nem méretezhető

Egy bizonyos ponton rájössz, hogy a szabadúszó ténylegesen nem méretezhető. Persze, többet számíthat fel idejével, de adott héten mindig korlátozott számú számlázható óra lesz.

Ha elégedett ezzel, az nagyszerű!

Ha nem, érdemes lehet passzív jövedelemforrásokról gondolkodni, vagy saját vállalkozásba kezdenie.

9. Az egyetlen támogatásod magad

Sajnos nincs IT vagy HR forródrót, amikor a szabadúszóról van szó.

Ha valami baj van a számlázási rendszerrel, vagy ha meghal az internet, akkor ez a probléma.

Ha egy ügyféllel fennálló kapcsolat gyengül, akkor Önnek kell foglalkoznia vele.

És ha valami hasonló megsérül, akkor vegye figyelembe, hogy a javításhoz a zsebéből kell kijönnie.

10. Gyakrabban fordulnak elő nehéz beszélgetések

A fizetésről folytatott tárgyalás, a hatályos kúszás megvitatása és az interjúk lebonyolítása mind kellemetlen beszélgetések.

És a rossz hír az, hogy gyakrabban fordulnak elő szabadúszóként, mert minden klienssel meg kell csinálni, nem csak egy munkáltatóval!

A jó hír az, hogy az idővel minden bizonnyal könnyebbé válik, és el fog tanulni módszereket ezeknek a trükkös beszélgetéseknek a kezelésére, vagy pedig annak elkerülésére.

Megijesztettem ?!

Remélem, nem! Nem az a szándékom, hogy megijesztsem a szabadúszó munkától.

Valójában szeretem a szabadúszó munkát, és nagyon ajánlom kipróbálni!

Remélhetőleg meg fog tanulni egy vagy több dolgot a fenti 10 pontból.

Legfőképpen remélem, hogy segíteni tudok az elvárások kezelésében.

Noha a szabadúszó feltétlenül nagyszerű, nem sok cikk szól a szabadúszás csúnya oldaláról, ezért csak egy kis útmutatást akartam adni neked arról, amit megtanultam kezdve.

A jövőben remélem, hogy hasonló cikket fogok írni arról is, hogy miért szeretem a szabadúszó alkalmazást, de időközben ... tudassa velem, ha kérdése van!

Többet szeretne? Mi a helyzet ezzel: Miért olyan fontos a kávéfőzés, ha otthon dolgozol?