005: Hogyan lehet motiválni?

Tudsz (és fogsz) csinálni valami nagyszerűt. Fotó: Clark Tibbs az Unsplash-en

Az élet a változás körül forog. Magánszemélyekként naponta változunk, és ezzel közvetlenül összefüggésben a növekedésünkkel, ez életünk fejlődésének mozgatórugója. Noha a változás a természetes mintának tűnik, sokak számára másképp jön, és mások számára sajnos soha. Olyan sokan küzdenek életünk egyik vagy másik pontján a változásokkal, akár fizikai változásban nézünk ki, akár személyes változások az életünkben. Úgy tűnik, hogy nem tehetjük meg ezt a következő lépést és növekedhetünk. Tudjuk, mit kell tennünk, de az igazság az, hogy oly sok zaj akadályoz bennünket. Meg fogod hallani a „nem tudok” és a „nem szokás megtörténni, mert” jeleket, és mindent, ami a kettő között van. Ezek a negatív elmeállapotok az élet önelégültségéből fakadnak, félnek a változástól és védekező módon élnek. A tartalom megölhet, és elfelejtheti a céljait, és éppen úgy hagyja el őket: Álmok.

De hogyan hajtja végre ezeket az álmokat? Először meg kell értenie, hogy valójában ellenőrizheti az életét. Vicces dolog történik, amikor perspektívaba helyezi az irányítás hatalmát; rájössz, hogy bármit megtehetsz, amire gondolsz. Új lendületet ad a felhatalmazásnak; élsz a szándékkal. Ön motiválva van arra, hogy menjen, amit akar!

De néhányunknak hiányzik ez a motiváció. Talán soha nem volt, vagy elveszítettük út közben. Hogy kapod vissza? Ezen motiváció nélkül; hiányzik ez a növekedésre irányuló hajlandóság; hogyan haladunk tovább az életünkkel? Szerencsére a motiváció tüzének meggyújtása meglehetősen egyszerű feladat; megköveteli, hogy beszélgetjünk önmagunkkal, amelyben az életünkre nézzünk, és három kérdést felteszünk magunknak:

1. Mit akarsz csinálni?

2. Miért akarod csinálni?

3. Hogy fogod csinálni?

E három kérdés sorba állítása lehetővé teszi, hogy újra összehangolják a gondolkodási folyamatot, és motivációt keltsenek!

1: Mit akarsz csinálni?

Szó szerint bármit megtehetsz. De mi lesz? Fotó: Morre Christophe az Unsplash-en

Szó szerint kérdezd meg magadtól: „mit akarsz csinálni?” Szeretnél formába állni és egészségesebbé válni? Leesett a kocsiból az iskolával, és most azt akarja, hogy felvegye magát és befejezze? Talán új hobbit szeretne indítani, hogy elfoglaljon? Olyan gyakran, mint magánszemélyek, oly sok zajjal vesszük körül magunkat, és sok semmire helyezzük az elfoglalt tányérokat, hogy végül csalódásokká válunk, és elfelejtjük, amit mi folytatunk. Alapvető fontosságú, hogy megkérdezzük magunktól, mit akarunk tenni, és vigyázzunk; nem csak egyszer fogja feltenni ezt a kérdést. Mivel minden nap változtatunk, különböző dolgokat kereshetünk az életből, ezért újra meg kell vizsgálnunk, mit akarunk vagy tennünk kell. Vegyük például a karrierválasztást, egy olyan témát, amelyet sokunknak valamikor kitalálnia kell. Gondolj bele, és kérdezd meg magadtól: „mit akarsz csinálni?” Milyen karriert látnád magadnak az élet végéig? Ijesztő kérdés, bár meglepődne, hogy milyen gyorsan válaszolhat. Gyakran amikor megkérjük magunknak ezeket a kérdéseket, meglepően már tudjuk a választ; csak egy kis ásás szükséges, hogy megtudja. Tegyük fel, hogy az egészségük megkérdőjelezhető, és kérdezd meg magadtól, mit akarsz tenni e tekintetben; lehet, hogy már tudod, hogy megfelelőnek kell enni és testmozgást kell tennie, hogy néhány fontot ledobjon, ám őszinte kérdésed magadra az egyetlen módja annak, hogy megkerüljék az összes zajt, és szembenézzenek a válaszoddal.

Sokan közülünk még mindig elvesztek és zavarodottak abban, hogy mit akarunk tenni, és emiatt nehezebbnek és nehezebbnek érezzük a motivációt. Szeretnénk valamit, amire vágyunk, valamit, amely számunkra szolgál. Ez egy olyan téma, amelyet már említettem a korábbi blogbejegyzéseimben, azonban mindig érdemes megérinteni, mivel az életünk során alkalmazható. Ahelyett, hogy felteszi a kérdést magadnak: „mit akarsz csinálni?” (Amint nyilvánvalóan nem tudod), kérdezd meg magadtól: „Mit szeretnél csinálni?” Mit szeretsz csinálni; milyen dolgokban jó vagy? Mindannyiunknak vannak tehetségei (legyen az nyilvánvaló vagy rejtett), és csak sok időbe telik, hogy felfedezzük őket. Függetlenül attól, hogy tudja a választ, vagy sem, az a motiváció visszatérése az életünkbe azzal kezdődik, hogy megkérdezzük magunktól a „Mi?” Kérdést. Meg kell találnunk valamit, amiben energiáinkat el tudjuk helyezni, és mindent be kell vonnunk.

Ne gondold csak erre, mert most már tudja, mit kell csinálni, mert készen állsz. A még nehezebb kérdés a következő: Miért?

2: Miért akarod csinálni?

?MIÉRT? Fotó: Emily Morter az Unsplash-en

Mindenek felett meg kell győződnie arról, hogy csinálsz. Bármit is döntött az első kérdés alapján, most ki kell derítenie, hogy az Ön számára, vagy egy nagyobb entitás számára szól-e, amely érzékelteti az életed irányítását. Rendkívül gyakori, hogy más emberek gondolkodása alapján hozzanak döntést, legyen az a társadalom, a társadalmi kör vagy akár a közvetlen családod is. Lehet, hogy a barátod azt akarja, hogy tegyen egy dolgot, és a családja más terveket készíthet Önnek. Lehet, hogy olyan helyzetben van, hogy sokan azt akarják, hogy Ön egy bizonyos irányba menjen, és az az érzés, hogy minden irányba húzódnak, őrülten vezet. Ekkor kell feltennie magának a kérdést: „Ezt csinálok értem? Mi a célom itt? ”Talán azt az állást, amelyet elhagytál az iskolából, a szülők szorgalmazták, és így mondtad magadnak, hogy ez az, amit akartál, amikor a valóságban valaki más hozott döntést. Lehet, hogy jó ötletnek tűnik a crossfit-hoz csatlakozni a barátjával, ha lefogy, de a valóságban nem te vagy a legnagyobb rajongó.

Minden nem mindenkinek szól. Fotó: Nicolas Barbier Garreau az Unsplash-en

A kortárs nyomás az egyik legnagyobb hamis motiváló tényező a mai társadalomban. Érzi a tartozás érzését és a személyes növekedést, ha elmész azzal, amit mások akarnak… de ez az, amit akarsz? Nem meglepő, hogy az emberek hajlamosak elveszíteni motivációjukat, és abbahagyják a továbblépést azon dolgok után, amelyekre felhívják a figyelmét; ezért írok ezt. Azt azonban megtanultam, hogy amikor szenvedélyes vagy valami iránt, akkor soha nem veszíti el a tűzért. A régi mondáshoz tartozik: „Tegyen valamit, amit szeretsz, és soha nem fogsz dolgozni egy nap az életében”. Szeretve és gondozva valamit, amit csinál, meg fogja találni az időt arra, hogy következetesen erőfeszítéseket tegyen, és motiválva érzi magát az élet ezen aspektusának növekedésében. Ez az oka annak, amit választott (MINDEN), ügyeljen arra, hogy valami szenvedélyes legyen! Készüljön fel új étrendjére, és legyen elkötelezett rajta! Mi értelme ezt követni, ha várhat, hogy visszatérjen a „normális élethez”, és táplálja a diétát (lásd: 004: Miért olyan nehéz az egészséges lenni?). Ha Ön jelenleg a saját útján jár, vagy megpróbálja megtalálni az utat, akkor kitalálhatja a „Mi néha nehéz lehet. De általában, ha a Miért nem; Ha tudod, miért csinálsz valamit, akkor a Mi abból származhat. A Miért lehet a legnehezebb kérdés, mivel sok ember nem elég öntudatos ahhoz, hogy megértse magát vagy azt, amit akar. Ennek a motivációnak a sarokköve azonban annak megértése, hogy miért teszel valamit; Emlékezteti Önt a MI céljára.

Kérdezd meg magadtól: miért kezdtem el először? Visszahozza Önt egy olyan időszakba, amelyben változást keresett, és többet kívánt az életéből. Erre visszatekintve újra fel kell gyújtani a nagy dolgok elérésének vágyát. A magunk földelése mindig nagyszerű módszer arra, hogy megerősítsük álláspontunkat magunkkal. Saját magammal gyakran visszatekintek azokra az időkre, amikor nem voltam a legjobb formában, és hogy az élet számomra nem volt annyira színesebb (további információkért lásd: 001). Emlékszem, hogy az egészség és a fitnesz megváltoztatta az életem, és lehetővé tette számomra, hogy átvegyem az irányítást az ellen. Nemcsak nem leszek földelt a jelenlegi állapotomban, hanem megújult felhatalmazást érzek, mert emlékszem, milyen volt az élet, mielőtt felkarolta a szenvedélyem. Arra gondolok, mennyire nagyszerű az élet azóta, és nem vágyom arra, hogy visszatérjen az olyan életmódhoz, amelyet valaha is viseltem. Ha egyszerűen látom, hogy hol vagyok az életben, miután kiválasztottam valamit, és miért fedeztem fel mindazt a motivációt, amire szükségem van, és arra buzdítom, hogy gondolkozzon az életedre, és nézzen vissza, miért indította el. Amikor valóban látja, hogy mennyire megváltozott és nőtt emberként, szinte lehetetlen nem érezni magát, és motiválni kell.

És ezzel a motivációval és újból megerősített irányultsággal ideje megtervezni, hogy pontosan mekkora leszel.

3: Hogyan?

Hogy fogsz mászni a hegyen? Fotó: Tommy Lisbin az Unsplash-en

A tetteit hozzá kell igazítania az ambícióihoz. Tudom, hogy könnyebb mondani, mint megtenni, de ritkán sikerrel jár, ha vakokba kerül. Szüksége van egy tervre, és végrehajtania kell azt.

Tehát kérdezd meg magadtól: hogy fogod csinálni? Szeretnéd a modern történelem legnagyobb süteményes szakácsának lenni? Megtervezzük, hogyan fogja elérni ezt. Megy a cukrásziskolába, elindít átmenetileg egy YouTube csatornát, és a diploma megszerzése után megnyitja saját üzletét? Nem csak azt mondhatja, hogy a legnagyobb süteményes szeretne lenni, és nincs más dolgod, mint egy álom, hogy ezt megtámogassa. Rajzolja el lépésről lépésre a tervét, és kövesse nap mint nap.

Most, amint azt a 004-ben említettem, a türelem erény. Az élet életének feltérképezésekor könnyen elveszítheti a motivációját, ha ezek a tervek nem olyan gyorsan készülnek, mint szeretnénk. Néhány nap rendkívül termelékenynek érezheti magát, és úgy érezhetjük, hogy lépéseket teszünk a helyes irányba, és egy-két hét elõfordulhat, hogy nem sok termelékenységgel jár. Itt kell újra türelmet tennünk, és meg kell értenünk, hogy a dolgok időt vesz igénybe. A motiválatlan érzés áldozata vagyok, amikor a dolgok nem működnek; kíváncsi vagy arra, miért folyik valami, ha az nem hoz eredményt. A trükk az, hogy meg kell birkóznia a türelmével, amellyel bármit is tesz. Nem számíthat arra, hogy két hónapon belül lesz a legjobb tésztafőnök, és arra sem számíthatom, hogy magam az egészség és fitnesz képviselője vagyok, akit az első néhány hetemen belül akarok lenni denevérrel. Nagyszerű, hogy sikerült kidolgoznod a cselekvési tervét, de nem tagadhatatlan, hogy könnyedén elveszítheti lendületét, amikor a dolgok stagnálnak. Bár ez természetes, nem az a jele, hogy feladnia kell, hanem inkább az a jele, hogy továbbra is folytatnia kell. Gondolj vissza arra, MIÉRT kezdtél, és tedd fel magadtól, hogy érdemes-e feladni most, vagy nyomtasson még egy kicsit még többet a kívánt eredmények megtekintéséhez. Észrevettem, hogy az életemben, amikor egy folytatódási vagy feladási döntéssel szembesültem, a kitartás választása szinte mindig azonnali pozitív változást eredményezett, vagy a javulás garantált jeleit mutatta. Mindaddig, amíg van terve, csak ragaszkodj hozzá és légy türelmes, soha nem tudhatod, mennyire közel állsz ahhoz, amit akarsz!

A Yin / Yang egy valódi koncepció, amely azon kínai hiedelmeken alapul, hogy az élet a fény és a sötét egyenlő szegmenseiben mozog, tehát a jó dolgok történnek, és természetesen a rossz dolgok is történnek. Minden kiegyensúlyozott, tehát az élet egyik negatívuma csak átmeneti.

Természetes, ha életedben felfelé és lefelé halad keresztül. Legyen szó nagy sikerektől vagy patthelyzetekről, nem tagadhatjuk meg a motiváció hiányát, amely a személyes növekedésed megállításának következménye. Amikor ezt megtapasztalja, és nehezen tud motiválni, akkor beszélgetnie kell saját magával, és fel kell tennie a három kulcsfontosságú kérdést:

1: Mit akarsz csinálni?

2: Miért akarod csinálni?

3: HOGYAN fogod csinálni?

Válaszoljon erre a három kérdésre, és úgy találja, hogy megfiatalodott az életed és az életerő, és alig várja, hogy folytatja a munkát az egészséges befektetés felé a növekedésedbe és a boldogságodba.

Bármit kívánunk neked, csak a növekedés és a boldogság sikeréhez,

Thomas Marc

Van egy témája, amelyről beszélni szeretne? Nagyon szeretném hallani! Találja meg az alábbi elérhetőségi adataim egyikét (vagy egészét)! Gyorsan továbbítom a visszajelzéseidet, és élvezem az élettudásomat!

Instragram @ realchinshady

Snapchat @ realchinshady

Twitter @ realchinshady

Facebook @ Thomas Marc

E-mail @ thomasmarcc13 a @ gmail.com

Komolyan szeretnék segíteni!